Uudised

22.08.2017Valgevene nafta eksportijad eelistavad Balti sadamaid Vene omadele (RSS)
Valgevene naftatoodete eksportijad teatasid, et Balti sadamate asemel Vene sadamatesse tarnimine ei ole nende huvides, hoolimata Vene Raudtee pakutud soodustustest.
Loe edasi
22.08.2017Simson: ettevõtjad loodavad liigselt maksukingitustele (RSS)
Majandusminister Kadri Simson ütles, et Eesti ettevõtjatele on aastaid pähe tambitud, nagu seisaks nende huvide eest vaid Reformierakond, kuid aru tuleks hoopis saada, et tähtsad pole mitte maksukingitused, vaid tugev riik ja õnnelikud töötajad.
Loe edasi
22.08.2017Tallinki klient juhatati Rootsi laeva asemel Soome alusele: laevafirma peaks kasutamata pileti kinni maksma!
Loe edasi
22.08.2017Põhja-Euroopa suurim laevafirma kiidab Paldiski-Hanko laevaliini
Loe edasi
21.08.2017Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
18.08.2017ERR.ee veebidokkide sari: seitse vaadet Eesti ravikindlustusele (RSS)
Haigekassa saab veerandsaja aastaseks. ERR.ee küsis läbi seitsme videoloo, kas ja kuidas on ravikindlustusest Eesti inimestele kasu olnud. Sestap palusime oma lugu jagada seitsmel tavalisel inimesel üle Eesti. Nad on meditsiinitöötajad, pereemad, pensioniealised ja noored, kes on seisnud või seisavad siiani silmitsi mõne raske haigusega.
Loe edasi
17.08.2017Ametiühingute keskliit leppetrahve ei poolda (RSS)
Ametiühingute keskliit ei poolda kavandatavat seadusemuudatust, mille kohaselt saaks tööandja õiguse nõuda leppetrahvi, kui töötaja ei täida tööohutuse ja töötervishoiu nõudeid. Tõnu Karjatse
Loe edasi
17.08.2017Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast (RSS)
Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.
Loe edasi
17.08.2017Ametiühingud on töötajatelt leppetrahvi nõudmisele vastu (RSS)
Sotsiaalministeeriumis on valiminud töö- ja tervishoiuseaduse muutumise eelnõu, mille kohaselt saaks tööandja leppetrahvide kehtestamise õiguse, ametiühingud on sellele punktile vastu.
Loe edasi
17.08.2017Enamik päästjaid palgatõusust osa ei saanud (RSS)
Valitsus eraldas alarahastatud päästevaldkonna palkadeks tänavu täiendavalt 2,1 protsenti palgafondist ehk 797 661 eurot. Paljud päästjad on aga rahulolematud, sest kauaoodatud palgatõus jõudis vaid vähesteni, enamasti Tallinna komandode töötajateni.
Loe edasi
15.08.2017Soomes algas vedurijuhtide streik (RSS)
Soomes leiab teisipäeval aset vedurijuhtide streik ning kõige rohkem mõjutab see liiklust Helsingi piirkonnas, kus on tavaliselt iga päev rongiga liiklemas umbes 200 000 inimest.
Loe edasi
15.08.2017TS Laevad võttis kolmanda praami Virtsu-Kuivastu liinilt ära (RSS)
Eelmise nädalavahetusega lõppes periood, mil Virtsu-Kuivastu liinil liiklesid kolm parvlaeva. Edaspidi teenindavad liini kaks laeva: Tõll ja Piret, teatas TS Laevad teisipäeval.
Loe edasi
14.08.2017Must statistika: surmaga lõppenud tööõnnetused
Loe edasi
14.08.2017Tallinki teine kvartal oli mega
Loe edasi
14.08.2017Eesti sadamate kaubakäive on langenud majanduslik-poliitilistel põhjustel (RSS)
Läti statistikaamet andmetel on Eesti ainus Balti riik, kus on laevakaubanduse mahud vähenenud. Kogu Baltimaade kaubast käitles Eesti viimasel poolaastal vaid 21,2%. Eesti otsib võimalusi oma sadamate konkurentsivõime tõstmiseks. Rannar Park
Loe edasi
10.08.2017TS laevad arutab viienda laeva ostmist sügisel (RSS)
Kui lõpeb suvine kõrghooaeg mandri ja suursaarte vahelisel laevaliiklusel, analüüsib Tallinna Sadam ja tema tütarfirma TS Laevad reisijate statistikat ja otsustab selle põhjal vajaduse viienda laeva ostmise järele.
Loe edasi
09.08.2017EBSi uuring: tööandjad ootavad koolitamisest palju, kuid ei mõõda tulemusi (RSS)
Kui mõni Eesti ettevõte, avaliku või kolmanda sektori asutus saadab oma töötaja koolitusele, siis jääb omandatud teadmine väga suure tõenäosusega ainult selle inimese teada. Ta ei jaga seda oma kolleegidega ega pruugi isegi kasutada igapäevatöös tulemuste parandamiseks. Nii selgus Estonian Business Schooli (EBS) tehtud uuringust, mille tulemustest rääkis EBSi professor Tiit Elenurm.
Loe edasi
08.08.2017Tallinna reisisadamale tehti pommiähvardus
Loe edasi
08.08.2017Parvlaev Tiiu pukseeritakse remondiks Naantali dokki Soomes (RSS)
Juuli lõpus juhtimissüsteemi rikke tõttu mandri ja Hiiumaa vahel merepõhja puudutanud parvlaev Tiiu alustas esmaspäeva hilisõhtul puksiiri abil teekonda Soomes asuvasse Naantali dokki, kuhu ta peaks jõudma teisipäeva keskööks.
Loe edasi
08.08.2017Viking Line tühistas Viking FSTR-i väljumised (RSS)
Laevafirma Viking Line tühistas teisipäeval kõik Viking FSTR-i hommikused ja päevased väljumised.
Loe edasi
06.08.2017Tugev tuul ja kõrged lained häirivad Läänemerel laevaliiklust (RSS)
Laevafirmad on pühapäeval tugeva tuule ja kõrge laine tõttu ära jätnud mitmeid reise.
Loe edasi
04.08.2017Juunis maksis ööpäev majutusettevõttes keskmiselt 39 eurot (RSS)
Eesti majutusettevõtetes peatus juunis 372 000 sise- ja välisturisti, mida oli kaheksa protsenti enam kui eelmise aasta samal kuul. Iseäranis suure hüppe on teinud Vene turistide arv Eestis, teatab statistikaamet.
Loe edasi
03.08.2017Seadustes on lünk laevaliikluse põhjustatud lainete ärahoidmiseks (RSS)
Majandusministeerium uurib koostöös Harju maavalitsuse ja veeteede ametiga, millised on seaduslikud võimalused piirata Tallinna lahel suurte laevade liiklust, mis mõningatel juhtudel tekitab ohtlikke laineid.
Loe edasi
02.08.2017Viking Line püstitas juulikuus rekordi
Loe edasi
02.08.2017Tallinki proovireisil Riiga oli üle 3000 reisija (RSS)
Tallink Silja Europa katsekruiisil Helsingist Riiga oli üle 3000 reisija.
Loe edasi
01.08.2017Kapten seletuskirjas: Tiiu teist põhjapuudet õnnestus vältida (RSS)
Hiiumaa ja mandri vahel sõitval parvlaeval Tiiul ei tekkinud reedel roolirikke tõttu põhja riivates mingisugust leket, seisab TS Laevade esitatud ettekandest veeteede ametile.
Loe edasi
01.08.2017Järgmise kahe aasta alampalga läbirääkimised jätkuvad septembris (RSS)
Teisipäeval ametiühingute ja tööandjate liidu vahel toimunud järgmise kahe aasta alampalga läbirääkimiste voorus veel tulemusteni ei jõutud ja kõnelused jätkuvad septembris.
Loe edasi
01.08.2017Tallinna linn müüb taastamist vajava jahtlaeva Kalev enampakkumisel (RSS)
Põhja-Tallinna linnaosavalitsus müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel alghinnaga 15 000 eurot Tallinna linnale kuuluva, kuid mitte merekõlbuliku jahtlaeva Kalev.
Loe edasi
01.08.2017Tiiu kaks põhjapuudet – vali ragin, salongis jooksev meeskond ja esimest pauku oma kajutis kuulnud kapten
Loe edasi
01.08.2017TS Laevad esimeheks pürgib poolsada soovijat
Loe edasi
31.07.2017Kolumbia Sadamatöölised ehitavad AKT abiga endale paremat tulevikku.
Loe edasi
31.07.2017Joensuu sadamas kulgeb kõik libedalt.
Loe edasi
31.07.2017Parvlaev Tiiu läheb dokki ja remondiks kulub nädalaid (RSS)
Hiiumaa ja mandri vahel sõitval parvlaev Tiiu viiakse kerevigastuse parandamiseks dokki ja alus võib liinilt kõrvale jääda kuni pooleteiseks kuuks.
Loe edasi
31.07.2017TS Laeva juhiks saab konkursi lõppemiseni Mart Loik (RSS)
TS Laevad OÜ senine juht Kaido Padar alustab teisipäeval valdusfirma Eesti Talleks AS juhatuse esimehena, laevafirmat hakkab ajutiselt juhtima TS Laevade juhatuse liige Mart Loik.
Loe edasi
29.07.2017Ruhnu ja mandri vahel sõitev Runö ei pea kaubalaadungile vastu (RSS)
Ruhnu laevaliine teenindav AS Kihnu Veeteed toob katamaraani Runö kohta välja rea puudusi ning palub Ruhnu elanikel kaaluda võimalust lõpetada alusega ehitusmaterjali vedu suvisel turismi tippajal Pärnu ja Munalaiu suunal, kirjutab ajaleht Meie Maa.
Loe edasi
29.07.2017Parvlaev Tiiu katki, asenduslaevaks Regula (RSS)
Hiiumaa ja mandri vahel sõitval parvlaeval Tiiu oli eile õhtul juhtimisseadme rike ja laev puudutas selle tõttu kas merepõhja või kive. Tiiut asendab parvlaev Regula, mis on autode mahutavuse poolest Tiiust ligi kolmandiku võrra väiksem. Liinil teeb jätkuvalt oma regulaarreise parvlaev Leiger. TS Laevad juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul on veel vara öelda, mis täpselt juhtus. Padari sõnul kogunetakse nädala alguses ja siis peaks selgeks saama, kas Tiiu on vaja remondiks dokki viia. Esmane vaatlus näitas, et laevakerel oli vigastus.
Loe edasi
29.07.2017Tiiu dokki viimise vajadus selgub jägmisel nädalal (RSS)
Hiiumaa ja mandri vahel sõitval parvlaeval Tiiu oli reede õhtul esialgsetel andmetel juhtimisseadme rike, mistõttu laev puudutas merepõhja või kive.
Loe edasi
28.07.2017Aegna laeval vehkisid mehed õhkrelvaga, sekkuma pidi politsei (RSS)
Aegna saarelt Tallinna poole sõitnud reisilaeval Monica leidis neljapäeval aset vahejuhtum, kus kaks meest vehkisid õhkrelvaga ning sekkuma pidi politsei.
Loe edasi
27.07.2017Tallinki laevadega sõidab rohkem Aasia turiste kui lätlasi (RSS)
Tänavu esimesel poolaastal on Tallinki laevadel sõitnud rohkem Aasia riikidest pärit inimesi kui lätlasi.
Loe edasi
26.07.2017Tallink katsetab Helsingi-Riia laevaliini (RSS)
Tallink üritab välja selgitada soomlaste huvi laevaga Riiat külastada ja viib nädala lõpus läbi katsekruiisi Helsingist Riiga.
Loe edasi
24.07.2017Enam kui pooled Läti tööandjad maksavad töötajatele alla miinimumpalga (RSS)
Enam kui pooled Läti tööandjad maksavad töötajatele alla miinimumpalga, ütles Läti maksuameti kõneisik Sandra Karklina Admine esmaspäeval usutluses Läti riigitelevisioonile.
Loe edasi
24.07.2017Ratas: Saaremaale peab ka järgmisel suvel kolm parvlaeva sõitma (RSS)
Pidevalt kasvanud reisijate hulk Saaremaale ja Muhumaale on suveperioodil üha kasvatanud nõudlust tiheda parvlaevaliikluse järele. Nii peaminister Jüri Ratas kui ka praamiliiklust korraldava TS Laevade juht Kaido Padar kinnitavad, et ka järgmisel suvel peab järjekordade vältimiseks Saaremaa suunal nädalavahetustel sõitma kolm laeva.
Loe edasi
24.07.2017Kalurid on mures Läänemere lesta pärast (RSS)
Soome lahe rannikuvetes elavaid kalu on kalurite hinnangul vähemaks jäänud. Läänemere sügavamate veekihtide napp hapniku- ja soolasisaldus seab ohtu süvikutes kudevate lestade arvukuse.
Loe edasi
10.11.2015Marilyn Jurman käis Etioopias fair trade puuviljatööstusega tutvumas (RSS)
Näitleja Marilyn Jurman rääkis oma muljetest Aafrikas külastatud puuviljatööstusest, kus töötajad saavad oma pingutuste eest väärilist palka.
Loe edasi
22.10.2015Toeta vallandatud EMSA usaldusisiku, Sergei Mastepani tööle ennistamist!
Loe edasi
12.10.2015Ginter uutest praamidest: laevadel on juba tunda praami hõngu (RSS)
Tallinna Sadama juhatuse liige Carri Ginter külastas eelmisel nädalal Poola laevafirmasid, kes ehitavad Saaremaa ja Hiiumaa vahele uusi parvlaevu, tema sõnul käib laevadega suur töö ja praami hõngu on neil juba tunda.
Loe edasi
08.09.2015Janson: Eesti ei saa muutuda pagulaste transiidimaaks (RSS)
Eesti ei saa muutuda põgenikekriisi ajal transiitmaaks, kuna siia ümberpaigutamise teel toodud inimesed saavad pagulasstaatuse ja õigusliku kaitse vaid Eestilt. Selge on ka see, et riigid ei saa valida välja konkreetseid inimesi, kellele kaitse anda, kuid võib kindel olla, et kõigi siia jõudvate põgenike taust on enne põhjalikult kontrollitud.
Loe edasi
28.10.2014Kolmapäev on soe ja tuuline, õhtul hakkab vihma sadama (RSS)
Saabuval ööl tugevnevad tuuleiilid, mis peaksid homseks õhtuks raugema, samas hakkab õhtul vihma sadama.
Loe edasi
28.10.2014Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
27.09.2014Lugeja küsib: kui pika aja tagant antud sama ülesanne on ühekordne korraldus? (RSS)
  «Olen ametnik ja ametijuhendi kohaselt võib ülemus anda mulle ühekordseid korraldusi. Kui pika aja tagant antud sama ülesanne on ühekordne korraldus? Kas ülemus võib ühekordset ülesannet anda korduvalt ühele töötajale või peavad kõik sama ametikohaga töötajad täitma korraldust kordamööda?» küsib ametnik.
Loe edasi
27.09.2014Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
27.09.2014Galerii: kontsert-mantra Estonia mälestusmärgi juures (RSS)
Estonia mälestusmärgi juures mälestatakse täna 20 aastat tagasi laevaõnnetuses hukkunud inimesi. Muusikalise mantraga, mis algas kell 19 ja lõpeb 1.30, tähistatakse laeva viimast teekonda.
Loe edasi
27.09.2014Purtse vabatahtlik komando ristis oma jõududega taastatud päästelaeva (RSS)
Purtse vabatahtlik päästekomando ristis oma 1961. aastal ehitatud päästelaeva, mis on varem teeninud Soome piirivalvet ja Eesti piirivalvet nii Läänemerel kui ka Peipsil.
Loe edasi
27.09.2014Estonia katastroof on ka paljudel rootslastel jätkuvalt meeles (RSS)
Rootsis meenutatakse Estonia laevahukku homme mälestusüritustega. Rootslaste kinnitusel mäletatakse traagilist päeva endiselt ja laiem arutelu selle üle, kas Estonia peaks mere põhjast üles tõstma või mitte, on jätkuvalt päevakorral.
Loe edasi
27.09.2014Galerii: mälestuskontsert Jaani kirikus (RSS)
28. septembril möödub 20 aastat traagilisest Estonia laevahukust ning seda meenutati täna kontserdiga Tallinna Jaani kirikus.
Loe edasi
27.09.2014Viipekeelsed uudised (RSS)
Loe edasi
27.09.2014Video: Jaani kirikus mälestati Estonia katastroofis hukkunuid (RSS)
Sel nädalavahetusel möödub 20 aastat traagilisest Estonia laevahukust. Seda meenutati täna Tallinnas kontserdiga Jaani kirikus.
Loe edasi
27.09.2014Aktuaalne kaamera kell 18:30 (RSS)
Loe edasi
27.09.2014Inimesed ootasid teateid Estonial olnud lähedaste saatusest päevi (RSS)
Täna õhtul 20 aastat tagasi läks Tallinnast Stockholmi teele parvlaev Estonia ligi tuhande inimesega pardal, ent sihtpunkti laev ei jõudnud, vaid uppus öösel Utö saare lähistel. Inimesed ootasid teateid lähedaste kohta tunde ja päevi.
Loe edasi
27.09.2014Galerii: Estonia mälestuskontsert Jaani kirikus (RSS)
Tallinnas Jaani kirikus toimus täna mälestuskontsert, millega tähistati 20 aasta möödumist parvlaev Estonia hukust.
Loe edasi
27.09.2014Lehtola: suur osa Estonia vandenõuteooriatest olid vigased (RSS)
Reisiparvlaevaga Estonia juhtunud katastroofi ajal Soome justiitsministeeriumi suurõnnetuste uurimise komisjoni esimehena töötaud Kari Lehtola räägib Helsingin Sanomatele, et suur osa vandenõuteooriatest on tunnistatud puudulikeks.    
Loe edasi
27.09.2014Suur graafik: mis juhtus 1994. aasta 27.–28. septembri öösel (RSS)
20 aastat tagasi viis poolel teel Utö ja Hiiumaa vahel Läänemerel uppunud reisiparvlaev Estonia endaga igaveseks kaasa 852 inimest, päästa suudeti vaid 137.
Loe edasi
27.09.2014Jaani kirikus toimub Estonia hukkunute mälestamiseks kontsert (RSS)
Täna öösel möödub 20 aastat parvlaeva Estonia hukkumisest Läänemerel. Mittetulundusühing Memento Mare on igal aastal sel puhul korraldanud mälestushetke Tallinnas Rannavärava mäel mälestusmärgi "Katkenud liin" juures. Seekord toimub Jaani kirikus ka valgusetendusega mälestuskontsert, rääkis Memento Mare juhatuse liige Märt Raudsepp.
Loe edasi
27.09.2014Merepäästevõimekus 20 aastat hiljem: silmad ja tiivikud igal kaldal (RSS)
Kui Läänemerel peaks korduma laevakatastroof, poleks appi tõttavate aluste hulk ega kohalejõudmise kiirus 20 aasta tagusest kuigivõrra suurem. Küll aga on toimunud revolutsioon selles, kuidas reisilaevad ise kriisiolukorras uppumist trotsida suudavad.
Loe edasi
27.09.2014Galerii: skandaaliga sündinud tarkvarafirma Iglu tutvustas uut kontorit (RSS)
Eelmise aasta suvel sündis Eestis uus tarkvaraettevõte Iglu OÜ, millele panid aluse suurfirma Nortal endised töötajad. Nortali juht Priit Alamäe süüdistas uut ettevõtet tema töötajate ja klientide varastamises ning alustas mitu kohtuasja, mis kestavad tänaseni.
Loe edasi
27.09.2014Ametühingud soovitavad valitsusel korraldada sektoriteülene nõupidamine (RSS)
Ametiühingud on seisukohal, et Ukraina sõjaga seotud majanduskahjusid tuleb Eesti ühiskonnal kanda solidaarselt. Sellega seoses soovitavad ametiühingud valitsusel olukorda paremini kaardistada ja kutsuda lähiajal kokku sektoriteülene nõupidamine, kuidas ühiselt olukorraga toime tulla.
Loe edasi
27.09.2014Yoko Alender Estonia katastroofist: laeva ülestõstmise jutud olid väga ebameeldivad (RSS)
Estonia katastroofis hukkunud muusiku Urmas Alenderi tütar Yoko Alender meenutas isa surmale järgnenud hetki. Katkend raamatust «Estonia inimesed»:
Loe edasi
27.09.201420 aastat Estonia hukust: Estline nädal enne tragöödiat. Ja hiljem (RSS)
Nädal enne Estonia hukku terendas võimalus, et Eesti muudab oma viisasüsteemi nii, et parvlaevaga Tallinna saabunud rootslane saab üheks ööks kohale jääda päris ilma viisata.
Loe edasi
27.09.2014FSB süüdistus: Kohver oli värbaja (RSS)
FSB väidab, et Venemaal vahi alla võetud kaitsepolitseinik Eston Kohver kohtus enne 5. septembril toimunud vahistamist korduvalt FSB töötajaga ning värbas ta.
Loe edasi
27.09.2014Estonia päästetööde juht: samas mastaabis katastroof on Soome lahel pidevalt võimalik (RSS)
Erukommodoor, 20 aastat tagasi Estonia päästetöid juhtinud Raimo Tiilikainen ütleb ERR-i uudisteportaalile antud eksklusiivintervjuus muu hulgas, et ülitiheda ristliiklusega Soome lahel on Estonia mastaabis laevaõnnetus endiselt millal tahes võimalik. Hoolimata siinse piirkonna riikide merepäästevalmiduse paranemisest on aga nii helikopterid kui ka teised laevad päästevahenditena oma piirangutega. Ka selgub, miks Tiilikainen Estonia päästeoperatsiooni eriti tundeliselt suhtus.
Loe edasi
27.09.2014Südikas kursimuutja (RSS)
Maanteeameti juhtivtöötajad võrdlevad oma organisatsiooni suure laevaga, mille ümber pööramine võtabki kaua aega. Kursimuutust alustas Swedbankis IT-juhina töötanud Aivo Adamson maanteeameti peadirektoriks astudes kaks aastat tagasi ning just 2014. aasta on tema enda arvates osutunud ameti jaoks murranguliseks.
Loe edasi
26.09.2014Galerii: võimsad emotsioonid tõstmise tiitlivõistluselt (RSS)
Lõuna-Koreas Incheonis lõppesid täna Aasia meistrivõistlused tõstmises. Kõige edukamaks riigis osutus Hiina, kes võitis seitse kuldset, viis hõbedast ning kaks pronksist autasu. Edukuselt teiseks riigiks oli Põhja-Korea nelja kulla, kolme hõbeda ja kahe pronksiga. Kokku tundis medalirõõmu 11 riiki ning ka võõrustajad teenisid ühe hõbeda ja ühe pronksi.
Loe edasi
26.09.2014Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
26.09.2014Viipekeelsed uudised (RSS)
Loe edasi
26.09.2014Aktuaalne kaamera kell 18:30 (RSS)
Loe edasi
26.09.2014EL-ile teeb muret Venemaa gaasitransiit läbi Ukraina (RSS)
Euroopa Liidule teeb muret, et suur osa Venemaa gaasist jõuab Euroopasse läbi Ukraina.
Loe edasi
26.09.2014Aktuaalne kaamera kell 17:00 (RSS)
Loe edasi
26.09.2014Meremuuseum ei ole Estonia visiirist huvitatud (RSS)
Meremuuseumi direktori Urmas Dreseni sõnul ei oleks muuseum praegu huvitatud 20 aastat tagasi uppunud parvlaeva Estonia vöörivisiiri eksponeerimisest, pealegi poleks muuseumil selle jaoks ka kohta.
Loe edasi
26.09.2014Mängijaid hoidsid jalgpalli MMi ajal riietusruumis miljoneid dollareid (RSS)
Suvise jalgpalli MMi ajal tõmbasid endale tähelepanu Ghana koondislased, kes lubasid alagrupiturniiri ajal streikima hakata, kui neile kiiresti boonuseid ära ei maksta. Seejärel pandigi Ghanast teele tšarterlennuk, mille pardal oli 3 miljonit dollarit sularahas. Nüüd avaldas Ghana koondise toonane peatreener Kwesi Appiah, et tema hoolealused hoidsid seejärel raha oma spordikottides.
Loe edasi
26.09.2014Soome tõstab pensioniea järk-järgult 65 eluaastale (RSS)
Soome tööandjad ja ametiühingud jõudsid kokkuleppele, et osana 2 miljardit eurot säästvast pensionireformist tõstetakse pensioniiga järk-järgult 63 eluaastalt 65-le.
Loe edasi
26.09.2014Lindaliin tühistas pühapäevani kõik väljumised (RSS)
Tallinna-Helsingi liini kiirlaevadega teenindav Lindaliin tühistas kehvade ilmastikutingimuste tõttu kõik väljumised kuni pühapäevani.
Loe edasi
26.09.2014Estonia vraki juures käinud sukelduja: meie eesmärk ei olnud kellelegi liiga teha (RSS)
«Loomulikult oli kurb, sest teadsime, kui paljud hukkusid,» ütles Poolast pärit allvee videomeister Slawek Packo, kes sukeldus Estonia laevavraki juurde 2001. aastal.
Loe edasi
26.09.2014Saaremaa Laevakompanii Urve Palole: meil on kahju, et teile saadetud kiri meediasse sattus (RSS)
Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk avaldab kahetsust, et majandus- ja taristuminister Urve Palole ning riigikogu majanduskomisjonile saadetud praamihanke teemaline kiri meediasse sattus. Rihvk kinnitab, SLK eesmärk ei olnud Palot avalike kirjade kaudu mõjutada.
Loe edasi
26.09.2014SLK: meie Paloga psühholoogilist sõda ei pea (RSS)
Täna saadetud avalikus kirjas kinnitab Saaremaa Laevakompanii (SLK) juht Tõnis Rihvk, et parvlaevaoperaator pole proovinud ei majandusministrit Urve Palot avalike kirjadega mõjutada ega temaga psühholoogilist sõda pidada.
Loe edasi
26.09.2014Estonialt pääsenu ei poolda vraki ülestõstmist (RSS)
Ühena vähestest Estonia laevahukust eluga pääsenud Ain-Alar Juhanson leiab, et märg haud Läänemeres vajab lugupidamist ja rahu.
Loe edasi
26.09.2014Kõik soovijad saavad Flora ja Kalju suure lahingu pileti tasuta (RSS)
FC Flora värske peasponsor Tele2 teeb kõigile huvilistele välja pileti laupäeva õhtul Lilleküla staadionil toimuvale otsustavale lahingule Nõmme Kaljuga.
Loe edasi
26.09.2014Vormsi liinile konkureerivad Väinamere Liinid ja Kihnu Veeteed (RSS)
Lääne maavalitsuse teatel esitasid Sviby-Rohuküla-Sviby reisiparvlaevaliini vedaja hankele kaks pakkumust, mille esitasid Väinamere Liinid OÜ ja AS Kihnu Veeteed, kirjutab Lääne Elu.
Loe edasi
26.09.2014Küprose politsei sundis tõrksad põgenikud laevast maale minema (RSS)
Küprose politsei sundis Limassolis mitusada Lähis-Idast pärit põgenikku neid merehädast päästnud laevalt maale minema.
Loe edasi
26.09.2014Viljandimaa päästetöötajad võivad redelauto saada aasta pärast (RSS)
Viljandimaa päästjatel puudub tööks hädavajalik redelauto. Kui päästeameti käimasoleva hankega jõuavad suurematesse linnadesse uued redelautod, on Viljandil lootust saada endale üks kasutatud masin.
Loe edasi
26.09.2014Terviseminister: töötajate vilets tervis mõjub Eesti majandusele halvasti (RSS)
Tööjõuliste inimeste tervis mõjutab otseselt sisemajanduse koguprodukti (SKPd), ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse täna Tartus sisearstide aastakonverentsil.
Loe edasi
26.09.2014Euroliidus oldud ajaga kasvas turism 42 protsenti (RSS)
Kümne Euroopa Liidus oldud aastaga on Eesti turism jõudsalt edenenud, kirjutab statistikablogi. Euroopa Liiduga liitumisel 2004. aastal kasutas Eesti majutusettevõtete teenuseid 1,9 miljonit sise- ja välisturisti, kümme aastat hiljem, 2013. aastal oli majutusteenuse kasutajaid ligi kolm miljonit.
Loe edasi
26.09.2014Kümne aasta jooksul peatus Eesti majutusettevõtetes kokku 24 miljonit turisti (RSS)
Statistikaameti andmetel peatus aastail 2004–2013 Eesti majutusettevõtetes kokku 24 miljonit turisti. Neist kolmandik olid sise-, ülejäänud välisturistid. 
Loe edasi
26.09.2014Rootsi korvpallitäht vahistati süüdistatuna koduvägivallas (RSS)
Michigani politsei vahistas East Lansingi hotellis korvpalluri Jeffery Taylori, kahtlustades teda koduvägivallas.
Loe edasi
26.09.2014Estonia katastroofi noorim pääsenu: vahel mõtlen, et kuidagi mul vedas (RSS)
Nädalavahetusel möödub 20 aastat Estonia parvlaeva katastroofist, millest ametlikel andmetel suutis eluga pääseda 137 inimest, kuid see number võiks vabalt olla ka 138. Laevast pääses ka tol hetkel veel ema kõhus olnud Robin Mõttus, kes on tänasel päeval 19-aastane noormees.
Loe edasi
26.09.2014Vaata, kui kallid on levinumad operatsioonid haiglas (RSS)
Viie-eurose visiiditasu üle nurisevad inimesed sageli ei adu, kui kallis on tegelikult tänapäeva meditsiin. Tarbija24 palus haigekassal avalikustada, kui palju nad levinumate operatsioonide ja analüüside eest haiglatele maksavad.
Loe edasi
26.09.2014Arstilkäimisele pannakse hinnasilt külge (RSS)
Viie-eurose visiiditasu üle nurisevad inimesed sageli ei adu, kui kallis on tegelikult tänapäeva meditsiin. Varsti aga saab igaüks ise näha, kui kalliks tema ravi tegelikult riigile läks.
Loe edasi
26.09.2014Vihmasadu läks pesapallitähele maksma pool miljonit dollarit (RSS)
Pesapalli USA profiliigas MLBs suurepärast hooaega tegev Minnesota Twinsi söötja Phil Hughes jäi napilt ilma poole miljoni dollari suurusest boonusest, kuna mängu ajal hakkas ootamatult vihma sadama.
Loe edasi
26.09.2014ERR-i uudised kell 8.30 (RSS)
Loe edasi
26.09.2014Kruiisilaev päästis sadu Süüria põgenikke (RSS)
Küprose saare juures seilanud kruiisilaev päästis sadu Süüriast pärit põgenikke.
Loe edasi
26.09.2014Konverentsikeskusele hakatakse otsima arendajat ja investorit (RSS)
Eesti Konverentsibüroo (EKB), Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ning majandusministeerium alustavad konverentsikeskusele investori, arendaja ja operaatori otsimist.
Loe edasi
26.09.2014Kosmoselaev Sojuz põkkus rahvusvahelise kosmosejaamaga (RSS)
Venemaa kosmoselaev Sojuz põkkus täna rahvusvahelise kosmosejaamaga. Möödunud ööl Kasahstanist startinud laev oli teel kuus tundi.
Loe edasi
26.09.2014ERR-i uudised kell 7.00 (RSS)
Loe edasi
25.09.2014Iraagi peaminister: IS plaanib rünnata metroosid USAs ja Pariisis (RSS)
Kinnivõetud äärmusrühmituse Islamiriik pühasõdalased rääkisid Iraagi luuretöötajatele väidetavast vandenõust rünnata metroosid USAs ja Pariisis, ütles Iraagi peaminister Haidar al-Abadi neljapäeval.
Loe edasi
25.09.2014Noblessneri sadamasse loodi Krusensterni väljak (RSS)
Tavaliselt kõikvõimalikke avamisi armastav Tallinna linnapea Edgar Savisaar ei saanud teiste asjatoimetuste kõrvalt mahti avada baltisaksa meresõitja Adam Johann Ritter von Krusensterni bareljeefi, millesse linn investeeris 13 000 eurot.
Loe edasi
25.09.2014Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
25.09.2014Estonia hauarahust kinnipidamine sõltub inimeste moraalist (RSS)
Eksperdid tunnistavad, et vilunud harrastussukeldajate jaoks pole 80 meetri sügavusel asuva Estonia vraki juurde jõudmine üle jõu käiv ülesanne ning seega sõltub hauarahust kinnipidamine eelkõige inimeste moraalist. Euroopa Kaitseagentuuri mereseirevõrgustiku ülema Pasi Staffi sõnul oleks olukorra parim lahendus laevavraki ülestõstmine.
Loe edasi
25.09.2014Haiglad petavad arste palgaga (RSS)
Eesti haiglaid külastanud Andres Korgi sõnul rikuvad paljud haiglad seadusi ning maksvad meedikutele vähem palka, sunnivad neid ületunde tegema.
Loe edasi
25.09.2014Viipekeelsed uudised (RSS)
Loe edasi
25.09.2014Aktuaalne kaamera kell 18:30 (RSS)
Loe edasi
25.09.2014Autokütuse müüjate sõnul ei tasu suurt hinnalangust oodata (RSS)
Toornafta maailmaturu hind on langenud kahe aasta madalaimale tasemele. Eesti kütusemüüjate kinnitusel mõjutab see ka siinseid hindu, kuid suurt hinnalangust ei tasu oodata.
Loe edasi
25.09.2014Rahandusministeerium küsib Saarte Liinidelt tagasi 800 000 eurot (RSS)
Rahandusministeerium on asunud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi alluvusse kuuluvalt sadamaid haldavalt ettevõttelt Saarte Liinid AS tagasi küsima üle 800 000 euro seoses sadamate renoveerimisel mitteabikõlbulike kulutuste tegemisega.
Loe edasi
25.09.2014Aktuaalne kaamera kell 17:00 (RSS)
Loe edasi
25.09.2014Sotsid tahavad, et valitsus otsustaks alampalga suuruse üle (RSS)
Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Rannar Vassiljevi (SDE) sõnul peaks riik taas ühes tööandjate ja ametiühingutega asuma otsustama alampalga suuruse üle.
Loe edasi
25.09.2014Tallinna Sadam lubab järelhankel teha konkurentsivõimelise pakkumise (RSS)
Tallinna Sadama juht Ain Kaljurand on veendunud, et riigiettevõte suudab suursaartega ühenduse pidamise järelhankel esitada 1. oktoobriks väga konkurentsivõimelise pakkumise, vahendas rahvusringhäälingu uudisteportaal ERR.
Loe edasi
25.09.2014Passi väljavahetamise riigilõiv tõuseb 40% (RSS)
Kui praegu maksab kodaniku passi riigilõiv 28,76 eurot, siis uuest aastast tõuseb tasu 40 euroni.
Loe edasi
25.09.2014Portugal tõstab miinimumpalga 505 eurole (RSS)
Portugali valitsuse, ametiühingute ja tööandjate esindajad jõudsid kokkuleppele, et pärast nelja-aastast külmutatust tõuseb miinimumpalk oktoobrist 4 protsenti ja on 505 eurot, kirjutab Reuters.
Loe edasi
25.09.2014Tallinna Sadam lubab järelhankel teha konkurentsivõimelise pakkumise (RSS)
Tallinna Sadama juht Ain Kaljurand on veendunud, et Tallinna Sadam suudab järelhankel esitada 1. oktoobriks väga konkurentsivõimelise pakkumise. Praeguseks on olemas konkreetsed pakkumised laevaehitajatelt ning selgus võiks tulla nädala jooksul.
Loe edasi
25.09.2014Peipsil läks põhja kalalaev, viis inimest päästeti (RSS)
Pühapäeval aitasid piirivalvurid ja üks eraisik Peipsi järvelt kaldale viis kutselist kalurit, kelle laev läks umbes kuue kilomeetri kaugusel kaldast põhja.
Loe edasi
25.09.2014Keskerakond: realistlik alampalk on 500 eurot (RSS)
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et peab reaalseks tõsta alampalka pärast 2017. aastat 500 eurole.
Loe edasi
25.09.2014Jüri Ratas: alampalk tuleb lähiaastatel kahekordistada (RSS)
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas teatas pressiteate vahendusel, et toetab Sotsiaaldemokraatliku erakonna eesmärki alampalka lähiaastatel märgatavalt tõsta ning see eesmärk on ka Keskerakonnal.
Loe edasi
25.09.2014ERR-i uudised kell 8.30 (RSS)
Loe edasi
25.09.2014Vahetusõpilane kohtus kodutöö ja tasuta lõunaga (RSS)
Viljandi Kesklinna kooli tuli pooleks aastaks vahetusõpilaseks Austraalias elav Robin Vinkmann, kelle soontes, nagu selgus, voolab eestlase veri.
Loe edasi
25.09.2014ERR-i uudised kell 7.00 (RSS)
Loe edasi
25.09.2014Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
24.09.2014«Pealtnägija»: uppunud parvlaevalt Estonia pääsenute ja päästjate meenutused (RSS)
Sel pühapäeval, 28. septembril möödub täpselt 20 aastat Läänemere suurimast rahuaja katastroofist. 28. septembril 1994 läks põhja meie rahvuslik uhkus, Tallinna-Stockholmi liinil kurseerinud parvlaev Estonia. Koostöös Rootsi TV4ga otsis ETV saade «Pealtnägija» Läänemere eri kallastel üles inimesed, kes saatusliku öö üle elasid.
Loe edasi
24.09.2014"Pealtnägija": uppunud parvlaevalt Estonia pääsenute ja päästjate meenutused (RSS)
Sel pühapäeval, 28. septembril,möödub täpselt 20 aastat Läänemere suurimast rahuaja katastroofist. 28. septembril 1994 läks põhja meie rahvuslik uhkus, Tallinna - Stockholmi liinil kurseerinud parvlaev Estonia. Koostöös Rootsi TV4-ga otsis ETV saade "Pealtnägija" Läänemere eri kallastel üles inimesed, kes saatusliku öö üle elasid.
Loe edasi
24.09.2014Vilnius: Venemaal kinnipeetud Leedu kalalaeva meeskond ei ole ohus (RSS)
Leedu konsul Peterburis Vytas Barbavičius kohtus Venemaal kinni peetud kalalaeva Jūros Vilkas meeskonnaga ning kinnitas, et meremeeste elu ja tervis on väljaspool ohtu, teatas Leedu välisministeerium.
Loe edasi
24.09.2014Viipekeelsed uudised (RSS)
Loe edasi
24.09.2014Tööandjate keskliit: vähemate töötajatega tuleb teha rohkem tööd (RSS)
Avaliku sektori õhendamine rahvastiku kahanemise tingimustes tähendab muu hulgas seda, et vähema arvu töötajatega tuleb teha rohkem ja targemat tööd, ütles tööandjate keskliidu kommunikatsioonijuht Lauri Linnamäe.
Loe edasi
24.09.2014Aktuaalne kaamera kell 18:30 (RSS)
Loe edasi
24.09.2014Aktuaalne kaamera kell 17:00 (RSS)
Loe edasi
24.09.2014Tööandjad: sotside miinimumpalga idee ei ole reaalne (RSS)
Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsari sõnul ei ole sotsiaaldemokraatide väljakäidud mõte, viia 2019. aastaks miinimumpalk 800 euro peale, reaalselt teostatav ning tegemist on populistliku valimislubadusega, vahendab Eesti rahvusringhäälingu uudisteportaal ERR.
Loe edasi
24.09.2014Valgas tuli välja hulk salasigarette (RSS)
Maksu- ja tolliameti (MTA) pressiesindaja Uku Tampere andis teada, et täna, 24. septmembril leidsid ameti töötajad Valgast 85 600 Vene Föderatsiooni maksumärkidega ja maksumärkideta sigaretti. "Sigaretid olid peidetud mitmesse kohta, sealhulgas sõidukisse ja garaaži," täpsustas ta.
Loe edasi
24.09.2014Ametiühingud tervitavad erakondade toetust alampalga kiirele tõstmisele (RSS)
Eesti Ametiühingute Keskliidu juhi Peep Petersoni sõnul on alampalga tõstmise ideega kaasa tulnud kolm erakonda – Eesti Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Eesti Vabaerakond.
Loe edasi
24.09.2014Türgi politsei saatis islamismis kahtlustavad valesse Prantsuse linna (RSS)
Eile Pariisi Orly lennujaamas Türgist saabuma pidanud islamismis kahtlustatavaid mehi oodanud Prantsuse julgeolekuteenistuste töötajad jäid tühjade kätega, sest nende Türgi kolleegid saatsid nad kogemata hoopiski Marseille’sse.
Loe edasi
24.09.2014Tööandjate keskliit: sotside miinimumpalga idee ei ole reaalne (RSS)
Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsari sõnul ei ole sotsiaaldemokraatide väljakäidud mõte, viia 2019. aastaks miinimumpalk 800 euro peale, reaalselt teostatav ning tegemist on populistliku valimislubadusega.
Loe edasi
24.09.2014Transpordifirma sai EASilt põlevkiviõli tehnoloogia arenduseks ligi pool miljonit (RSS)
Transpordifirma T.R Tamme Auto sai Ettevõtluse Aarendamise Sihtasutuselt (EAS) raske põlevkiviõli puhastamise ja tööstusjäätmete utiliseerimise tehnoloogia arendamiseks 461 454 eurot toetust, tehnoloogia plaanib ettevõte kasutusse võtta 2015. aastal.
Loe edasi
24.09.2014Sisekaitseakadeemia rektor: Ida-Virumaale on keeruline leida hea ettevalmistusega erialaõppejõude (RSS)
Sisekaitseakadeemia kolimise teema on taas enne valimisi tõstatunud. Peale poliitiliste otsuste vajab aga kaalumist sisulisem pool – kas leidub ka õppejõude, kes Ida-Virumaale õpetama tuleksid? Lisaks tasub küsida, kas ja kui palju kooli kolimine ikka sisejulgeolekut suurendab, kuna tegemist on ikkagi lihtsalt tudengite, mitte relvastatud jõustruktuuriga, leiab sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur.
Loe edasi
24.09.2014Ettevõtjad: moodustame ametiühingu ja korraldame riigi vastu streigi (RSS)
Klaasfassaadi tootmisega tegeva ettevõtte Windoor omanik Mailis Lintlom avaldas oma ettekandes konverentsil Äriplaan 2015 nördimust, et Eesti riik oma ettevõtjaid ei usalda.
Loe edasi
24.09.2014Molycorp Silmet seiskas kuni kolmeks kuuks tootmise (RSS)
Sillamäel asuv metallide tootja Molycorp Silmet on olnud sunnitud augustis ja septembris seiskama tootmise mitmes tsehhis ja paljud töötajad alampalgaga sundpuhkusele saatma, kirjutab Põhjarannik.
Loe edasi
24.09.2014SDE lubab hüppelist alampalga tõusu ja regionaalset maksuerisust (RSS)
Sotsiaaldemokraadid esitasid plaani tõsta alampalka igal aastal ligi 20 protsenti nii, et see tõuseks praeguselt 355 eurolt 2019. aastaks 800 euroni.
Loe edasi
24.09.2014Sotsiaaldemokraadid: alampalk tuleb tõsta viie aastaga 800 euroni (RSS)
Sotsiaaldemokraatide esimees Sven Mikser tutvustas konverentsil Äriplaan 2015 lühidalt oma erakonna majandust puudutavaid plaane eesootavateks valimisteks.
Loe edasi
24.09.2014ERR-i uudised kell 8.30 (RSS)
Loe edasi
24.09.2014Akne all kannatajaid abistab tasuta äpp (RSS)
Digitaalne maailm teeb lahendused kiiremaks ja kättesaadavamaks kui kunagi varem – akne all kannatajatele on nüüd olemas äpp, mis aitab otsustada, mida panna suhu ja mida mitte.  
Loe edasi
24.09.2014Riigikogus arutlusele tulev koolilõuna eelnõu mõjutab 22 000 gümnasisti (RSS)
Riigikogus läheb esimesele lugemisele eelnõu, mis tagab järgmise aasta algusest tasuta koolilõuna ka gümnaasiumiastme õpilastele.
Loe edasi
24.09.2014Erasektori töötajate palk tõusis aastaga 4,3 protsenti (RSS)
Statistikaameti andmetel oli erasektoris 2014. aasta teises kvartalis keskmine brutokuupalk 997 eurot ja palk tõusis 2013. aasta teise kvartaliga võrreldes 4,3 protsenti. Välisomandis olevate ettevõtete brutokuupalgad olid kõikidel tegevusaladel kõrgemad kui Eesti kapitali kontrolli all olevates ettevõtetes.
Loe edasi
24.09.2014Ligi riigieelarvest: maksukoormus jääb endisele tasemele ja jaguneb majandussõbralikumalt (RSS)
Rahandusministri Jürgen Ligi sõnul jääb maksukoormus 2015. aasta eelarves endisele tasemele, kuid tööjõu maksud alanevad. Selle võrra keskendutakse rohkem käibemaksupetuste ja ümbrikupalkade tõrjumisega seotud meetmetele.
Loe edasi
24.09.2014Erasektori keskmine palk tõusis II kvartalis 4,3% (RSS)
Statistikaameti andmetel oli erasektoris 2014. aasta II kvartalis keskmine brutokuupalk 997 eurot ja palk tõusis 2013. aasta II kvartaliga võrreldes 4,3%.
Loe edasi
24.09.2014Maksuamet jagas Pärnumaal lasteaedadele ja koolidele diislikütust (RSS)
Eile jagas maksu- ja tolliamet Pärnumaa lasteaedadele ja koolidele 45 000 liitrit diislikütust. See on osa ebaseaduslikult Eestisse toodud kütusest, mille ameti töötajad kevadel Pärnumaal kinni pidasid.
Loe edasi
24.09.2014EAS peatab ajutiselt alustvatele ettevõtetele mõeldud starditoetuse (RSS)
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) peatab ajutiselt stardi- ja kasvutoetuse taotluste vastuvõtu seoses eelarve täitumisega.
Loe edasi
24.09.2014Ossinovski lubab õpetajatele miinimumpalga tõusu 880 euroni (RSS)
Järgmisest aastast tõuseb õpetajate miinimumpalk vähemalt 880 euroni, keskmiselt saab õpetajale hakata maksma vähemalt 1050-eurost palka, lubab haridusminister Jevgeni Ossinovski.
Loe edasi
24.09.2014ERR-i uudised kell 7.00 (RSS)
Loe edasi
24.09.2014Ossinovski: haridustoetuse kasv lubab õpetajatele märkimisväärset palgatõusu (RSS)
Järgmisel aastal kasvab omavalitsuste vahel jagatav haridustoetus ligi 18 miljoni euro võrra ning ulatub 223,6 miljoni euroni. Lõviosa haridustoetuse kasvust läheb haridusministri sõnul õpetajate palkadesse.
Loe edasi
24.09.2014Postimees Ungaris: mis saab pärast saatkonna sulgemist? (RSS)
Eesti Instituudi Ungari esinduses on kaks töötajat, kellest üks on poole kohaga. Seni on Eesti saatkond aidanud neid palju, eelkõige transpordiga. Pärast saatkonna sulgemist septembri lõpus on instituudil oodata töökoormuse kasvu. Vaata videot!
Loe edasi
23.09.2014Palo: on alust arvata, et Tallinna Sadama juhatus teeb edasi paremat tööd (RSS)
Majandusminister Urve Palo märkis, et kuigi Tallinna Sadam praamihankel ei osalenud, on ettevõte jätkanud otseläbirääkimisi praamifirmadega ning tema sõnul on alust arvata, et Tallinna Sadama juhatus teeb edasi paremat tööd.
Loe edasi
23.09.2014Eesti arst Libeerias: suur puudus on haiglapersonalist (RSS)
Libeerias Ebola vastu võitlev infektsioonihaiguste arst Argo Parts ütles, et kuigi paljud riigid annavad Libeeriale abi näiteks haiglate ja laborite ehitamise näol, on suurim puudus meditsiinitöötajatest.
Loe edasi
23.09.2014Palo: on alust arvata, et Tallinna Sadama juhatus teeb edasi paremat tööd (RSS)
Majandusminister Urve Palo märkis, et kuigi Tallinna Sadam praamihankel ei osalenud, on ettevõte jätkanud otseläbirääkimisi praamifirmadega ning tema sõnul on alust arvata, et Tallinna Sadama juhatus teeb edasi paremat tööd.
Loe edasi
23.09.2014Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
23.09.2014Välisministeerium: jätkame tegevust, et laevakaitsjad saaksid peatselt Eestisse naasta (RSS)
Välisministeeriumi sõnul on nad pidevalt kontaktis Indias viibivate laevakaitsjatega ning jätkavad tegevust eesmärgiga, et Eesti kodanikest piraaditõrjelaeva meeskonnaliikmed saaksid peatselt Eestisse naasta.
Loe edasi
23.09.2014Viipekeelsed uudised (RSS)
Loe edasi
23.09.2014Aktuaalne kaamera kell 18:30 (RSS)
Loe edasi
23.09.2014Saarte Liinidele võib minna veel mitu sadamat (RSS)
Euroopas pole tavapärane, et riik haldaks sadamaid. Eestis on aga selline ärimudel toiminud juba 20 aastat.
Loe edasi
23.09.2014Tallinna Sadam: neli praami saab kokku ilmselt kahelt tehaselt (RSS)
Mandri ja saarte vahelise parvlaevaühenduse korraldaja leidmiseks algavad läbirääkimised Väinamere Liinide ja Tallinna Sadamaga. Viimase kinnitusel on võimalik tähtajaks neli praami hankida.
Loe edasi
23.09.2014Sovjetiaeg naaseb Vene-Soome energiakaubandusse (RSS)
Soome elektrivõrk Fingrid plaanib müüa Venemaale 180 MW elektrienergiat nn bilateraalse lepinguga, mis tähendab, et nagu Nõukogude ajalgi tasub Moskva Soomelt saadud kaupade eest mitte raha vaid kaubaga, vahendab Soome rahvusringhääling YLE.
Loe edasi
23.09.2014Putin lubas kaitsta Krimmi laevaehitajaid (RSS)
Vene president Vladimir Putin andis valitsusele käsu kaitsta annekteeritud Krimmi laevaehitajaid lääneriikide «ebaseadusliku tegevuse» eest.
Loe edasi
23.09.2014Balti sadamad kasvatasid konteinerite käivet (RSS)
Tänavu kaheksa kuuga on konteinerikäive kasvanud enim Klaipeda sadamas, järgnesid Tallinna ja Riia sadam.
Loe edasi
23.09.2014Aktuaalne kaamera kell 17:00 (RSS)
Loe edasi
23.09.2014Kui palju maksab öö maailma kalleimas hotellitoas? (RSS)
Maailma kõige kallimad hotellitoad on oma teenuste ja vaadetega hingetukstegevad. Täpselt sama hingetukstegevad on neis ühe öö veetmise eest küsitud rahasummad, kirjutab saksa turismisait travelbook.de.
Loe edasi
23.09.2014Tasuta õhtud kasvatasid Vabaõhumuuseumi külastatavust ligi 15 korda (RSS)
Eesti Vabaõhumuuseum pakub praegu eksperimendi korras võimalust õhtuti kella 17-20 muuseumi tasuta külastada, esimese nädala tulemuseks on ligi 15kordne külastatavuse kasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.
Loe edasi
23.09.2014Leedu pöördus kinni peetud laeva pärast Euroopa Komisjoni (RSS)
Leedu põllumajandusministeerium informeeris Euroopa Komisjoni merenduse ja kalanduse peadirektoraati Venemaa poolt kinni peetud kalalaevast Jūros vilkas.
Loe edasi
23.09.2014Kaur Kenderi nimekiri: mille nimel tasub Eestis elada ja surra (RSS)
Kirjanik Kaur Kender loetleb kümme põhjust, miks tasub Eestis elada ja mille nimel tasub surra. Ühtlasi kutsub kirjanik lugejaid üles loetelude kohta arvamust avaldama ning soovi korral oma nimekirju selle loo kommentaaridesse postitama. «Kui satud hoogu, lisa kümme asja, mille nimel oled SINA valmis selleks, et Tallinn pommitatakse maatasa nagu Groznõi. Viimasele punktile ei ole lubatud vastata Viimsi elanikel, kes juba elavad Viimsi dreami ja kelle jaoks on iga põhjus hea, et Tallinn hävitada,» märkis Kender.
Loe edasi
23.09.2014Ministeerium loodab parvlaevaliikluse osas läbirääkimistega tulemuseni jõuda kahe kuuga (RSS)
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud hange Saaremaa ja Hiiumaa vahelise parvlaevaliikluse korraldamiseks kukkus läbi. Nüüd jätkatakse läbirääkimisi kahe ettevõttega.
Loe edasi
23.09.2014Rannavärava mäel mälestatakse Estonial hukkunuid maratonkontserdiga (RSS)
​Parvlaev Estonia huku 20. aastapäeval korraldatakse Rannavärava mäel mälestusmärgi «Katkenud liin» juures.
Loe edasi
23.09.2014Aftonbladet: Estonia vrakist on viidud minema mitmeid esemeid (RSS)
Rootsi ajalehe Aftonbladet teatel on 1994. aastal uppunud reisiparvlaeva Estonia vrakist viidud minema mitmeid esemeid.
Loe edasi
23.09.2014Rootsi ojast surnuna leitud 16-aastane koolipoiss mõrvati (RSS)
Rootsi sadamalinna Halmstadi politsei sõnul selgus kohtuekspertiisist, et ojast surnuna leitud 16-aastane koolipoiss mõrvati.
Loe edasi
23.09.2014EHTE koolis õpetatakse sushit valmistama (RSS)
Eesti Hotelli- ja Turismikoolis (EHTE) toimub 2. oktoobril põhjalik sushikursus, mida juhendab Jaapanis elanud ja õppinud «Sushimoni» peakokk ja omanik Maria Lilje.
Loe edasi
23.09.2014Väinamere Liinid: oleme läbirääkimisteks valmis (RSS)
AS Saaremaa Laevakompanii (SLK) tütarettevõte Väinamere Liinid OÜ kinnitas ajakirjandusele saadetud teates jätkuvat valmisolekut mandri ja suursaarte vahelise praamiliikluse opereerimiseks.
Loe edasi
23.09.2014Tallinna Sadam loodab parvlaevapakkumised saada kuu lõpuks (RSS)
Riigiettevõte AS Tallinna Sadam loodab suursaartega parvlaevaühenduse pidamiseks vajalikud laevad kokku saada kuu lõpuks.
Loe edasi
23.09.2014Pitsarestoran maksab süütaja tabamiseks antud vihje eest 10 000 eurot (RSS)
Mullu sügisel tuleroaks langenud pitsarestorani Steffani omanik osaühing Kingexport kuulutas, et paneb välja kuni 10 000 euro suuruse vaevatasu isikule, kes edastab pitsarestoranis mullu oktoobris toimunud põlengu kohta informatsiooni ja annab ametivõimudele vajadusel sellekohaseid ütlusi.
Loe edasi
23.09.2014Valitsus hakkab doktoranditoetuse pealt tasuma ka makse (RSS)
Seni said doktorandid doktoranditoetust, mis oli võrreldav stipendiumiga ehk selle pealt ei makstud sotsiaalmaksu. Valitsus toetas täna eelnõu, millega kindlustatakse doktoriõppe üliõpilastele sotsiaalsed garantiid, mis seni doktorantidele ei kehtinud.
Loe edasi
23.09.2014Venemaa esitas Leedule kalalaeva tõttu noodi (RSS)
Leedu ametivõimud said Venemaalt ametliku noodi seoses Barentsi merel kinni peetud kalalaevaga Juros Vilkas.
Loe edasi
23.09.2014Ministeerium: hakkame läbi rääkima ennekõike Väinamere Liinide ja Tallinna Sadamaga (RSS)
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete juhi Rasmus Ruuda sõnul hakkab ministeerium suursaartega parvlaeva ühenduse pidamiseks ennekõike läbi rääkima praeguse vedajaga st Saaremaa Laevakompanii tütarfirma Väinamere Liinidega ja Tallinna Sadamaga.
Loe edasi
23.09.2014Väinamere Liinid ei kvalifitseerunud saarte ühenduse hankele (RSS)
Rahvusvahelisele hankele mandri ja saarte vahel laevaliikluse korraldamiseks laekus tähtajaks üks pakkumus OÜlt Väinamere Liinid, kuid pakkuja vastanud kvalifitseerumistingimustele, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Loe edasi
23.09.2014Ministeerium lükkas Väinamere Liinide pakkumuse tagasi ja alustab otseläbirääkimisi (RSS)
Majandusministeerium alustab otseläbirääkimisi vedaja leidmiseks Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinidel, sest Väinamere Liinide pakkumus tunnistati nõuetele mittevastavaks.  
Loe edasi
23.09.2014Raudteelased: valitsuse ükskõikne suhtumine meisse ei ole vastuvõetav (RSS)
Eesti raudteelaste ametiühing saatis avaliku pöördumise valitsusele, kus kirjeldatakse viimaste aastate massilisi koondamisi raudteelaste hulgas ning nõutakse riigieelarvest raha raudteesektorile.
Loe edasi
23.09.2014Streik häirib Helsingi elanike argipäeva (RSS)
Soome pealinnas Helsingis on ühistranspordi liikumine häiritud, kuna metroo on suletud ja trammid ei sõida JHL (avaliku- ja heaoluteenuste sektori liit) streigi tõttu.
Loe edasi
23.09.2014ERR-i uudised kell 8.30 (RSS)
Loe edasi
23.09.2014Soome populaarset lõbustusparki ootab ees koondamislaine (RSS)
Soome Särkänniemi lõbustuspark Tamperes kaotas möödunud hooajaga külastusi, jäädes siiski 50 000 külastusega varasema aastaga võrreldes plussi. Lõbustuspark teatas hiljuti eelseisvatest «läbirääkimistest töötajatega».
Loe edasi
23.09.2014ERR-i uudised kell 7.00 (RSS)
Loe edasi
22.09.2014Viipekeelsed uudised (RSS)
Loe edasi
22.09.2014Ida-Alžeerias rööviti Prantsusmaa kodanik (RSS)
Ida-Alžeerias rööviti pühapäeval Prantsusmaa kodanik. Intsident ilmnes vaid paar tundi pärast seda, kui Islamiriigi mässulised hoiatasid, et kavatseb Prantsusmaad rünnata vastutasuks nende õhurünnakute eest Iraagis.
Loe edasi
22.09.2014Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
22.09.2014Ekspert: Leedu laeva konfiskeerimine oleks Venemaa äärmuslik jõudemonstratsioon (RSS)
Isegi kui Leedu kalalaev sattus korraks Venemaa majandusvööndisse, ei ole laeva kapteni vangistamiseks või laeva konfiskeerimiseks mingit alust, ütles mereõiguse ekspert Indra Kaunis "Aktuaalsele kaamerale".
Loe edasi
22.09.2014India asevälisminister pole valmis laevakaitsjate kohtuasja sekkuma (RSS)
Eesti India suursaadiku Viljar Lubi ja India asevälisministri Sujatha Singh'i esmaspäevane kohtumine jäi oodatud tulemuseta, sest Singh ei näinud võimalust sekkuda tema sõnul selgelt juriidilistesse protsessidesse.
Loe edasi
22.09.2014Leedu nõudis kinni peetud kalalaeva vabastamist   (RSS)
Leedu võimud nõudsid Venemaalt vahistatud kalalaeva ja selle meeskonna vabastamist.
Loe edasi
22.09.2014Aktuaalne kaamera 18:30 (RSS)
Loe edasi
22.09.2014Aktuaalne kaamera kell 17:00 (RSS)
Loe edasi
22.09.2014Põhiseaduskomisjon ei toetanud kooseluseaduse viimist rahvahääletusele (RSS)
Põhiseaduskomisjon ei toetanud kooseluseaduse viimist rahvahääletusele. Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) teatas aga, et kavatseb 5. oktoobri keskpäeval korraldada riigikogu ees perekonna ja demokraatia kaitseks meeleavalduse, millega protestitakse kooseluseaduse läbisurumise püüdluste vastu.
Loe edasi
10.12.2013EMSA laienes börsiettevõtte Tallink hotellidesse
8.12.2013 toimus Tallink City hotellis OÜ TLG Hotell ligi 50 töötaja esimene ametiühingu koosolek. Koosolek oli ajendatud töötajate soovist moodustada EMSA-s oma osakond . Koosolekul moodustati ühehäälselt EMSA TLG Hotellid osakond ning valiti kaks usaldusisikut ja peausaldusisik, kelle volitused kestavad kolm aastat.
Loe edasi
27.06.2013Prangli uus parvlaev valmib plaanitust varem (RSS)
Prangli liinil sõitma hakkava reisiparvlaeva Wrangö valmimise tähtaega on muudetud ja laev valmib esialgu plaanitust pool aastat varem – 2014. aasta märtsi asemel juba selle aasta septembri lõpuks. Loe edasi >
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirmal töötajatega tüli majas (RSS)
Tallink Grupi tütarfirma HTG Invest töötajad pöördusid riikliku lepitaja poole, kuna tööandja pole töötajatega kollektiivläbirääkimistesse astunud.
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirma töötüli hakkab lahendama lepitaja (RSS)
Tallinki kontserni kuuluvas 40 töötajaga sadamaettevõttes HTG Invest on puhkenud kollektiivne töötüli, millele asub lahendust otsima riiklik lepitaja. Loe edasi >
Loe edasi
01.05.2013EMSA õnnitleb - UNO LAUR, 85 !
Loe edasi
17.04.2013Kaubalaev põrkas Botnia lahel tankeriga kokku (RSS)
Hollandi kaubalaev M/V Varnebank põrkas eile õhtul Botnia lahes kokku kütusefirmale Neste Oil kuuluva tankeriga M/T Neste, mis vedas diislikütust. Loe edasi >
Loe edasi
08.04.2013Kriis viis Euroopas 5,9 miljonit töökohta (RSS)
Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni täna avaldatud andmetest selgub, et Euroopa Liidus on pärast majanduskriisi puhkemist 2008 aastal kadunud 5,9 miljonit töökohta.
Loe edasi
14.03.2013Eestlaste tööpäevad venivad lubamatult pikaks
Tööinspektsioon tuvastas eelmisel aastal läbi viidud töö- ja puhkeaja sihtkontrolli käigus 46 rikkumist.
Loe edasi
05.03.2013Euroopa Transporditöötajate Föderatsiooni (ETF) Merendussektsiooni juhatusest
26. veebruaril toimus Brüsselis järjekordne ETF-i merendussektsiooni juhatus. EMSA-st osales peasekretär Kaia Vask. Alljärgnevalt lühike ülevaate mõnedest arutelul olnud teemadest.
Loe edasi
05.03.2013Ühtsetele seisukohtadele tehnoloogia valmisoleku ja NECA ala kehtestamise vajalikkuse osas ei jõutud
4.märtsil korraldas HELCOM Helsingis Katajanoka keskuses konverentsi „Läänemeri – NECA“, kus osalesid Läänemere riikide, aga samuti Suurbritannia, Belgia ning teiste maade ja firmade esindajad ning HELCOM-i sekretariaadi liikmed.
Loe edasi
22.02.2013Head lugemist töösuhetest
\"Minna või mitte minna...?\" küsib kolmandik eestimaalasi Eestist lahkumise mõtteid mõlgutades. Õnneks teostuseni neist rõhuv enamik ei jõua.
Loe edasi
20.02.2013AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestustest
AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestused, millega EMSA on tegelenud juba 2008.a.alates, on 2013.aastal viinud töövaidluskomisjoni vahendusel sõlmitud kompromisslepingute puhul 22 lahenduseni üldsummas 19952 eurot.
Loe edasi
19.02.2013EMSA-kad kohtusid Tööinspektsiooniga
EMSA nõupidamiste ruumis regulaarselt toimuval usaldusisikute infopäeval 14.02.2013 kohtusid emsakad EV Tööinspektisooni esindajate, Põhja piirkonna osakonnajuhataja kt. Heiki Lugna ja mereteenistuse vastselt ametisse asunud inspektori Veigo Tumaševskiga.
Loe edasi
19.02.2013Tallinnas toimus 12. veebruaril rahvusvaheline ümarlaud „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region„
12. veebruaril osales EMSA esimees Jüri Lember Tallinnas korrldatud rahvusvahelisel ümarlaual „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region „, mis oli korraldatud EL INTERREG IV A projekti raames.
Loe edasi
18.02.2013Toimus Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajate ühisnõupidamine
6.veebruaril kohtusid üle aastase vaheaja järel ühisnõupidamisel Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajad. Põhiaruteluks oli võimaliku teise laevaregistri temaatika Eestis.
Loe edasi
15.01.2013Teadmiseks EMSA liikmetele!
EMSA volikogu leidis oma aastalõpu istungil, et saadud töötasu kontrolliks vajalikke dokumente võetakse vastu kuni 31. jaanuarini 2013.aastal.
Loe edasi
19.12.20127. detsembril toimus EMSA volikogu aastalõpu koosolek.
2012. aasta võeti kokku esimehe Jüri Lemberi tegevusaruandega. Pandi paika prioriteedid EMSA töös eelseisvaks 2013. aastaks ning võeti vastu 2013. aasta eelarve.
Loe edasi
31.10.2012EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad jõudsid sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas
Eile 30.10. 2012 jõudsid EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas, mis võimaldaks lõpetada ebaharilikult pikaks veninud kohtuskäimise kohtu poolt kinnitatud pooltevahelise kokkuleppe alusel.
Loe edasi
05.10.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja Tallink Grupi vahel
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ja AS Tallink Grupp koos tütarettevõtete OÜ Hansaliinid ja OÜ HT Laevateenindus allkirjastasid täna uue kollektiivlepingu, mis kehtib kuni 31.12.2013.
Loe edasi
13.09.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja DFDS Seaways OÜ vahel
11. septembril allkirjastasid EMSA ja DFDS Seaways OÜ ml Patria Seaways kollektiivlepingu kehtivusega kuni 2014.aasta lõpuni.
Loe edasi
04.09.2012Läänemere aktsiooninädal 2012
3.-7. septembrini toimub ITF-i Läänemere aktsiooninädal. Vabatahtlikud ametiühinguliikmed ITF-i inspektorite juhtimisel kontrollivad kümnetes Läänemere-äärsetes sadamates peatuvate mugavuslipulaevade töö- ja elamistingimusi. Eesti inspektsioonidest võtavad osa 2 vabatahtlikku Norrast ning 2 Eesti dokkerit osalevad Norra sadamalinna Larvik’i laevakontrolli meeskonna töös.
Loe edasi
28.08.2012Tere Kool! Merekool!
1.septembril tähistatakse vastvalminud Lennusadamas tarkusepäeva heategevusüritusega \\\"Tere Kool! Merekool!\\\"
Loe edasi
20.06.2012Tallinki ja EMSA kollektiivlepingu läbirääkimised
18.mail tegi EMSA Tallinkile uue kollektiivlepingu läbirääkimiste alustamise ettepaneku koos kõnesoleva lepingu kaasajastatud eelnõuga, millele oli eelnenud paarikuine teksti lihvimine koos laevade usaldusisikutega.
Loe edasi
01.06.2012Kohtulahend - töötaja vallandamine tunnistati põhjendamatuks
EMSA sai lõpuks kauaoodatud kohtulahendi, kus töötaja vallandamine mõne kliendi kahtlaste kaebuste alusel tunnistati põhjendamatuks ja mõisteti välja hüvitis üle 2000 euro.
Loe edasi
16.05.2012Toimus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises kohtuvaidluses
09.05.2012 toimus Harju Maakohtus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises (2008.a.palgaleppe p.1.3 lähtuvast kokkuleppest tulenevas) kohtuvaidluses.
Loe edasi
16.05.2012EMSA kohtus Tallink Grupi personalidirektor Vahur Ausmehega
30.04.2012 kohtusid Tallinki peahoones EMSA esimees ja Tallinki peausaldusisikud Anne Sisask ning Mati Elmers Tallink Grupi personalidirektori Vahur Ausmehega. Töise kohtumise teemadeks olid ML Baltic Printsess stjuardesside tööajarežiim, töötajatele korralise puhkuse võimaldamine kahes osas, kaupluste müüjate laevadevaheline rotatsioon, Shuttle`te 6 reisi tööajakorraldus jpm.
Loe edasi
17.04.2012KONKURSS: Mina kuulun ametiühingusse
EMSA tahab teada ja talletada erinevaid lugusid, mispärast otsustasid Sina ametiühinguga liituda või miks soovitaksid seda teisele töötajale? On see seotud Sinu maailmavaatega, sooviga ühineda õlg-õla tundega, leida lahendus mingile töökoha probleemile või veel mingi muu ajend? Mida ootad ametiühingust tulevikus? Kas oled mõistnud, et ametiühing on tööriist Sinu tahte väljendamiseks ja kas Sul on olnud selleks võimalust? Kuidas näed seda parimal võimalikul viisil realiseeruvat ? Kirjuta oma lugu, essee või luuletus, kujunda fotost plakat, joonista koomiks, karikatuur, salvesta laul või tee esitusest video – praktiliselt kõik väljendusvõimalused on avatud. Loominguline ja humoorikas lähenemine võivad teenida eripreemiaid. Parimad tööd auhinnatakse, peaauhinnaks stiilne tahvelarvuti (iPad) või nutitelefon (iPhone) - võitja saab valida, kumba eelistab.
Loe edasi
22.03.2012Streik on läbi. Mis edasi?
5.-9. märtsini toimus Eesti uue iseseisvusaja seni suurim streigilaine. Kokku oli streikijaid üle 25 000. Ametiühingute Keskliidu nõudmisi valitsusele toetasid EAKL liikmesorganisatsioonid enam kui 40 aktsiooniga, korraldades sh 20 toetusstreiki. Õpetajaid toetasid streikidega Haritlaste AÜ, Transpordi- ja Teetöötajate AÜ, Raudteelaste AÜ, Vedurimeeste AÜ, Energeetikatöötajate AÜ Liit ja Tervishoiutöötajate Kutseliit (koos Arstide Liiduga). Meie liikmete toetusstreikides osales enam kui 7000 töötajat. Tervishoiuasutustes oli streikijaid üle 4000, Haritlaste Liidust pea 1500, transpordis 800, energeetikas 400 ja raudteel üle 200.
Loe edasi
19.10.2011Töötüli ML „Via Mare“ meeskonna ebaseadusliku koondamise üle
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja AS Baltic Scandinavian Lines (BSL ) on töötülis. EMSA arvates soovitakse Paldiski ja Vuosaari vahel sõitva ML Via Mare operaatorfirma AS BSL-i likvideerimisega ja uue ettevõtte asutamisega vabaneda teatud kohustustest.
Loe edasi
15.02.2010Soome jäämurdjad võivad streigi tõttu seisma jääda
Seoses kollektiivlepingu tähtaja lõppemisega ja uute tingimuste üle läbirääkimiste toppamajäämisega andis Soome Meremeeste Ametiühing täna välja jäämurdjate streigihoiatuse. Streigi algusajaks
Loe edasi
  Vanemad uudised

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)

Foorumis kirjutati