Uudised

22.09.2018Aktuaalne kaamera kell 18:30 (RSS)
Loe edasi
22.09.2018Jaanimaa resultatiivne mäng Toomi koduklubi ei murdnud (RSS)
Saksamaa käsipallimeistrivõistluste esiliigas sai Karl Toomi tööandja TV Emsdetten kodus 34:31 (19:16) jagu Dener Jaanimaa leivaisast TuS N-Lübbeckest.
Loe edasi
21.09.2018Anier ja Dmitrijev Aksalule väravat ei löönud (RSS)
Soome jalgpalli kõrgliiga 29. voorus tegid Mihkel Aksalu koduklubi SJK ja Henri Anieri ning Artjom Dmitrijevi tööandja Lahti 0:0 viigi.
Loe edasi
21.09.2018Õppekogunemisel Mere-siil harjutati laevakaitset (RSS)
Eesti mereväe suurimal õppekogunemisel Mere-siil harjutati reedel laevakaitset laevadele liikumise protseduuridega, pardumisharjutuste ja rünnakute tõrjumisega.
Loe edasi
21.09.2018Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
21.09.2018Viipekeelsed uudised (RSS)
Loe edasi
21.09.2018Aktuaalne kaamera kell 18:30 (RSS)
Loe edasi
21.09.2018Aktuaalne kaamera kell 17:00 (RSS)
Loe edasi
21.09.2018Galerii: Tallinna saabus kaks uhket purjelaeva (RSS)
Tallinna linna kutsel saabusid reedel Tallinna Vanasadamasse maailma ühed suuremad purjeõppelaevad - STS Sedov ja STS Mir, mille pardad on nädalavahetusel tasuta avatud kõigile huvilistele.
Loe edasi
21.09.2018Google'i töötajad arutasid Trumpi reisikeelu tõttu otsingu muutmist (RSS)
Google'i töötajad arutasid, kuidas otsingufunktsioone muutes hiilida mööda president Donald Trumpi 2017. aasta reisikeelust ning aidata immigrantide eest seisvaid ühendusi, kirjutas reedel ajaleht Wall Street Journal.
Loe edasi
21.09.2018Vaata, kes on aasta kutseõpetaja nominendid (RSS)
14. oktoobril antakse "Eestimaa õpib ja tänab" galal aasta õpetaja tiitel haridustöötajatele 11 kategoorias. Selleni jäänud nädalate jooksul tutvustab ERR Novaator konkursi nominente. Teie ees on kolm aasta kutseõpetaja tiitli nominenti.
Loe edasi
21.09.2018Aafrikas Victoria järvel sai laevaõnnetuses surma 79 inimest (RSS)
Aafrikas sai neljapäeval Victoria järvel Tansaania vetes laevaõnnetuses surma vähemalt 79 inimest, ütles ametnik.
Loe edasi
21.09.2018ERR-i teleuudised kell 9:00 (RSS)
Loe edasi
20.09.2018Tallinna Sadamal on aktsionäre tuhande võrra vähem kui IPO ajal (RSS)
Tallinna Sadama aktsiate esmasel avalikul märkimisel (IPO) kogunes aktsionäre üle 13 800, siis neljapäevase seisuga on nende arv kahanenud 12 700-ni.
Loe edasi
20.09.2018Psühholoogid ja logopeedid tahavad tasu sidumist arstide palgaga (RSS)
Tervishoiuasutuste psühholoogid, kliinilised psühholoogid ja logopeedid soovivad, et nende palgatingimused määrataks kindlaks sarnaselt arstide, õdede ja hooldajatega. Praegu pole nende erialade spetsialistid kollektiivlepinguga kaitstud, palgatõus on juhuslik ja sõltub tööandja võimalustest.
Loe edasi
20.09.2018Ravimitootjate Liit soovib keelata meelehea ja meelelahutuse pakkumise tervishoiutöötajatele (RSS)
Ravimitootjate Liit tegi ettepaneku keelata ravimeid tutvustavatel üritustel igasugune meelelahutus. Ühtlasi soovivad nad kaotada võimaluse teha arstidele kingitusi. Samas tõdeb liidu tegevjuht, et korruptsiooni selliste muudatustega lõpuni välja ei juuri. Madis Hindre
Loe edasi
19.09.2018Ametiühingute valimissoovid: palgakasv, pensionitõus, vajadusel uued maksud jõukatele (RSS)
Tööandjate Keskliidu manifesti kõrval käis ka Ametiühingute Keskliit välja oma valimissoovid võimalikele tulevastele parlamendierakondadele. Nende hulka mahub üldine palgakasv, erakorraline pensionitõus, tööandjate panus teise ja kolmandasse sambasse, ettevõtte tulumaksuvabastuse kaotamine, vajadusel ka lisamaksud, mis ei koormaks vaesemaid elanikke jne.
Loe edasi
18.09.2018Peterson: tööõiguse Ida-Euroopa mudel on aja ära elanud (RSS)
Ametiühingujuht Toomas Peterson leiab, et tööõiguse paindlikkust ei saa reguleerida ühe seadusega, mis kehtib kõikidele sektoritele.
Loe edasi
17.09.2018Laevaomanikud kardavad maksusoodustusi lubava eelnõu toppama jäämist (RSS)
Eesti Laevaomanike Liidu hinnangul on meremeestele maksusoodustusi lubav eelnõu toppama jäänud ja nad saatsid seetõttu peaministrile pöördumise. Majandusministeerium kinnitas, et eelnõu saab valmis paari nädala jooksul.
Loe edasi
17.09.2018Saksa firma avas Muuga sadamas Transiidikeskuse ostutehingut tähistava konteineri (RSS)
Muuga sadamas avati esmaspäeval konteiner, millega tähistati Hamburger Hafen und Logistik AG Transiidikeskuse ostutehingut.
Loe edasi
13.09.2018Kunda Nordic Tsement müüb Kunda sadama (RSS)
HeidelbergCement Groupi kuuluv Kunda Nordic Tsement AS ning Baltic Maritime Logistics Groupi kuuluv Kunda Sadam AS sõlmisid võlaõigusliku müügilepingu Kunda sadama kui eraldiseisva majandusüksuse võõrandamiseks.
Loe edasi
13.09.2018Soome valitsus tahab lihtsustada väikeettevõtete töötajate vallandamist (RSS)
Soomes on kavas lihtsustada kuni kahekümne töötajaga ettevõtete töötajate vallandamist. Ametiühingud ähvardavad streikidega. Kai Vare.
Loe edasi
13.09.2018TK AS töötajatele
EMSA esimehena olen kindel, et ettevõttes peab olema mees, kelle õlgadele võib panna selle raske koorma – seista kõigi teie hea käekäigu ja tuleviku eest. Täna istub ta kodus, piltlikult öeldes ahju peal. Kuna keegi mitte midagi ei nõua, siis tööandja ongi arvamusel, et kõik on kõige paremas korras.
Loe edasi
12.09.2018Töötukassa sõnul on tööandjat ja -otsijat üha keerulisem kokku viia (RSS)
Kuigi statistika järgi võiks Eestis rääkida töökohtade puudusest, siis tegelikkuses on hoopis järjest suurem puudus töökätest. Töötukassa sõnul on tööandjat ja tööotsijat järjest keerulisem kokku viia ning tööandja peab muutma oma suhtumist.
Loe edasi
12.09.2018Tööturuekspert: lähiaastail on paljudel tööandjatel ees küsimus, mida edasi teha (RSS)
Arenguseire eksperdi Johanna Vallistu hinnangul seisavad paljud tööandjad lähiaastatel silmitsi küsimusega, mida, kuidas ja kas üldse edasi teha.
Loe edasi
11.09.2018Streikide jätkudes ähvardab Ryanair Saksa lennukibaase sulgeda (RSS)
Lennufirma Ryanair hoiatas teisipäeval, et juhul kui ettevõtte töötajad veel streigivad, võib firma sulgeda Saksamaal lennukibaase ning kaotada töökohti; kolmapäeval algab riigis tööseisak, kuna lendureid ja lennusaatjaid esindavad ametiühingud nõuavad palgatõusu ja paremaid töötingimusi.
Loe edasi
10.09.2018Tallink hakkab Jack & Jones ja Vero Moda riideid müüma
Tallink Grupp omandas riidebrändide Jack & Jones ning Vero Moda esindusõigused Eestis. Frantsiisilepingu alusel alustab Tallink Grupp kaupluse opereerimist Ülemiste Keskuses ja Rocca Al Mare Kaubanduskeskuses.
Loe edasi
10.09.2018Pirita Spa hotell vahetas omanikku
Tallink Grupp teatas, et alates 15. novembrist sel aastal lõpetab kontserni kuuluv TLG Hotell Pirita Spa hotelli opereerimise. Opereerimine lõpetatakse, sest Tallinki suuraktsionär Infortar müüb hoone. Baltic Real Estate OÜ vahendusel Purje Vara omandusse läinud spaahotelli asub 16. novembrist käitama kodumaisel kapitalil põhinev BRE Hotels.
Loe edasi
07.09.2018Tervishoiutöötajad soovivad nädalavahetuse- ja öötöö eest olulist lisatasu (RSS)
Ehkki nii Arstide- kui Haiglate liit usuvad, et järgmise kahe aasta kollektiivlepinguni jõutakse ilma suurema tülita, seisavad suuremad läbirääkimised alles ees ning käärid soovide ja võimaluste vahel on veel päris suured. Madis Hindre
Loe edasi
07.09.2018Sotsiaalministeerium ühtlustaks töötajate töötingimusi (RSS)
Sotsiaalministeerium tutvustas enam kui 80 valdkonna spetsialistile kavatsust muuta töötingimused paindlikumaks.
Loe edasi
04.09.2018Viktor Trasberg: tööandjad tahavad Euroopa Liidu sisse ehitada väikse SRÜ (RSS)
Tööjõud, mille puudusest tööandjad räägivad, on ühemõtteliselt odav tööjõud Euroopa Liidu välistest riikidest. See on turuvälise eelise taotlemine, et maksta vähem palka kui on tööjõu hind Euroopa Liidu riikides, leiab Viktor Trasberg Vikerraadio päevakommentaaris.
Loe edasi
04.09.2018Kreeka meremehed lõpetasid saartevahelise laevaveo seisanud streigi (RSS)
Kreeka meremeeste ametiühing lõpetas streigi, mis seiskas enam kui päevaks parvlaevaliikluse riigi saarte vahel.
Loe edasi
03.09.2018Kreeka parvlaevastreik jättis tuhanded turistid saartele lõksu (RSS)
Tuhanded turistid on Kreeka saartel lõksus parvlaevatöötajate streigi tõttu, millega nõutakse palgatõusu ja maksusoodustusi.
Loe edasi
31.08.2018Poola sõjalaev külastas Tallinna (RSS)
29.-31. augustini külastas Tallinna Poola sõjalaev Kontradmirał Xawery Czernicki, mille pardal korraldati Miinisadamas tänavu tähistatava Poola mereväe 100. aastapäeva puhul pidulik vastuvõtt.
Loe edasi
31.08.2018Alampalga tõus kergitab paljudes kohtades lasteaia kohatasu (RSS)
Ametiühingud ja tööandjad on kokku leppinud, et järgmisel aastal võiks alampalk tõusta seniselt 500 eurolt 540 euroni kuus. Kuna lasteaedade kohatasuks on enamikus Eesti paigus määratud kindel protsent alampalgast, siis tähendab selle tõus ka kohatasu automaatset kerkimist.
Loe edasi
30.08.2018Tallink pole rahul ebavõrdse kohtlemisega sigarettide ostu piiramisel (RSS)
Laevanduskontsern Tallink soovib, et riik kohtleks laevareisijaid ja lennureisijaid võrdselt sigarettide maksuvabalt Eestisse toimetamisel kolmandatest riikidest.
Loe edasi
29.08.2018Eesti ainus piiritusetootja koondab ja vähendab tootmist poole võrra (RSS)
Eesti ainus piiritusetootja Estonian Spirit OÜ vähendab mahevilja kõrge hinna tõttu tootmismahte kuni poole võrra ning koondab Rakvere piiritusetehase töötajaid.
Loe edasi
29.08.2018Riskid on endised
Sama möönis ka Operaili juht Raul Toomsalu: \"See risk on jätkuvalt sama suur kui ta oli enne. Ega need põhiprobleemid ju Eesti ja Vene kaubavahetuse vahel kadunud ei ole.\"
Loe edasi
29.08.2018Ametiühingud ja tööandjad plaanivad alampalga tõusu 540 euroni (RSS)
Ametiühingud ja tööandjad avaldasid alampalga läbirääkimiste kokkuleppe projekti, mille järgi tõuseks alampalk järgmisest aastast 8 protsenti 540 euroni, nüüd ootavad ühingud avalikkuse tagasisidet.
Loe edasi
28.08.2018Noorsootöötaja: Tallinna tänavakampade noored pole enamasti ohtlikud (RSS)
Tallinna tänavatel kampades aega viitvad noored pole enamasti pahatahtlikud ega ohtlikud, ütles ETV hommikuprogrammis \"Terevisioon\" noorsootöötaja Alexander Arabkin.
Loe edasi
28.08.2018Töölepinguseaduse lõdvendamisega loodab riik vähendada mustalt töötamist (RSS)
Sotsiaalministeerium plaanib töölepingu seaduses töötajaid kaitsvate reeglite leevendamise ettepanekutega vähendada vähemkaitsvate lepingute kasutamist ja mustalt töötamist. Muudatused ise ei ole veel täpselt otsustatud ja sõltuvad avalikkuse tagasisidest. Praegu sõnastatud kujul toetab reformi tööandjate keskliit ja ametiühingud pigem mitte.
Loe edasi
28.08.2018Eesti transiidiäri on mustast august välja ronimas, ent riskid on endised (RSS)
Nii EVR Cargo, uue nimega Operail, kui ka Tallinna Sadam väljendavad ettevaatlikku optimismi transiidiäri kasvu üle. Vene turu ärakukkumise järel pikalt madalseisuga vaevelnud transiidiäri hakkab tasapisi nina vee peale saama, kinnitavad transiidiäri juhid, ent tõdevad, et riskid on jätkuvalt samad - Vene transiidi taastumist näha ei ole.
Loe edasi
28.08.2018Tööandjate sõnul on Eestis krooniline spetsialistide puudus (RSS)
Sügisel hakkab Riigikogu muutma kutseõppeseadust, et kaotada riiklik koolitustellimus ja reageerida kiiremini piirkonna tööturu vajadustele. Tööandjate keskliidu sõnul on Eestis suur spetsialistide puudus.
Loe edasi
27.08.2018Vanemuise suvekooli noored tõid Sadamateatris lavale Lehte Hainsalu \"Pikkurilli\" (RSS)
Eile õhtul tõid Vanemuise suvekooli noored Tartu Sadamateatris esimest korda lavale Lehte Hainsalu kirjutatud „Pikkurilli\", mis on lugu esimesse klassi minevast südamehaigest poisist, kellele päkapikk laenab oma südame. Etendusel käis Rene Kundla
Loe edasi
24.08.2018Sotsiaalministeeriumis sünnib uus palgalõhe vähendamise plaan (RSS)
14 aastat on kehtinud seadus, mis kohustab tööandjaid maksma sama või võrdse töö eest naistele ja meestele võrdset tasu. Sotsiaalministeeriumis aga nähakse, et sellest seadusest ei ole palgalõhe vähendamisel kasu olnud, mistõttu on plaanis hakata palgatasemete üle järelevalvet pidama. Kadri Põlendik
Loe edasi
24.08.2018Tallinki juht turismimaksu ideed ei toeta (RSS)
Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene ei toeta Tallinna linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti ettepanekut kehtestada pealinnas turismimaks, sest see raskendaks teenindava sektori olukorda.
Loe edasi
24.08.2018Teater NO99 alustab hooaega \"Kihnu Jõnniga\" (RSS)
1. septembril alustab Teater NO99 oma 15. hooaega Tiit Ojasoo lavastusega \"Kihnu Jõnn\". Juhan Smuuli lavatükk lauludega on lugu kaptenist ning tema meeskonnast, kes seilavad ookeanile, varustatuna kehva laeva ja puudulike oskuste, kuid hea tahte ning kustumatu entusiasmiga.
Loe edasi
23.08.2018Peterson: Töötukassa reservid on suured, kuid järgmiseks kriisiks ei pruugi ka neist piisata (RSS)
Loe edasi
23.08.2018Peterson: 800 miljoni euroga järgmist kriisi üle ei elaks (RSS)
Töötukassa nõukogu liige ning ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson leiab, et praeguseks töötukassa reservi kogunenud enam kui 800 miljoni euroga järgmist kriisi üle ei elaks. Seetõttu ei saa ka töötuskindlustusmakset järgmisel neljal aastal alandada.
Loe edasi
23.08.2018Møller-Mærsk katsetab kaubateed läbi Arktika (RSS)
Taani laevandushiid AP Møller-Mærsk katsetab septembris sulava merejää valguses esmakordselt kaubateed läbi Arktika.
Loe edasi
23.08.2018Hispaania jalgpallurid on vihased, välistada ei saa ka streiki (RSS)
Hispaania jalgpalli kõrgliiga La Liga plaan hakata tulevikus pidama kohtumisi Ameerika Ühendriikide pinnal on tekitanud mängijates nördimust.
Loe edasi
12.10.2015Ginter uutest praamidest: laevadel on juba tunda praami hõngu (RSS)
Tallinna Sadama juhatuse liige Carri Ginter külastas eelmisel nädalal Poola laevafirmasid, kes ehitavad Saaremaa ja Hiiumaa vahele uusi parvlaevu, tema sõnul käib laevadega suur töö ja praami hõngu on neil juba tunda.
Loe edasi
27.06.2013Prangli uus parvlaev valmib plaanitust varem (RSS)
Prangli liinil sõitma hakkava reisiparvlaeva Wrangö valmimise tähtaega on muudetud ja laev valmib esialgu plaanitust pool aastat varem – 2014. aasta märtsi asemel juba selle aasta septembri lõpuks. Loe edasi >
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirmal töötajatega tüli majas (RSS)
Tallink Grupi tütarfirma HTG Invest töötajad pöördusid riikliku lepitaja poole, kuna tööandja pole töötajatega kollektiivläbirääkimistesse astunud.
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirma töötüli hakkab lahendama lepitaja (RSS)
Tallinki kontserni kuuluvas 40 töötajaga sadamaettevõttes HTG Invest on puhkenud kollektiivne töötüli, millele asub lahendust otsima riiklik lepitaja. Loe edasi >
Loe edasi
17.04.2013Kaubalaev põrkas Botnia lahel tankeriga kokku (RSS)
Hollandi kaubalaev M/V Varnebank põrkas eile õhtul Botnia lahes kokku kütusefirmale Neste Oil kuuluva tankeriga M/T Neste, mis vedas diislikütust. Loe edasi >
Loe edasi
08.04.2013Kriis viis Euroopas 5,9 miljonit töökohta (RSS)
Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni täna avaldatud andmetest selgub, et Euroopa Liidus on pärast majanduskriisi puhkemist 2008 aastal kadunud 5,9 miljonit töökohta.
Loe edasi
05.03.2013Euroopa Transporditöötajate Föderatsiooni (ETF) Merendussektsiooni juhatusest
26. veebruaril toimus Brüsselis järjekordne ETF-i merendussektsiooni juhatus. EMSA-st osales peasekretär Kaia Vask. Alljärgnevalt lühike ülevaate mõnedest arutelul olnud teemadest.
Loe edasi
05.03.2013Ühtsetele seisukohtadele tehnoloogia valmisoleku ja NECA ala kehtestamise vajalikkuse osas ei jõutud
4.märtsil korraldas HELCOM Helsingis Katajanoka keskuses konverentsi „Läänemeri – NECA“, kus osalesid Läänemere riikide, aga samuti Suurbritannia, Belgia ning teiste maade ja firmade esindajad ning HELCOM-i sekretariaadi liikmed.
Loe edasi
22.02.2013Head lugemist töösuhetest
\"Minna või mitte minna...?\" küsib kolmandik eestimaalasi Eestist lahkumise mõtteid mõlgutades. Õnneks teostuseni neist rõhuv enamik ei jõua.
Loe edasi
20.02.2013AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestustest
AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestused, millega EMSA on tegelenud juba 2008.a.alates, on 2013.aastal viinud töövaidluskomisjoni vahendusel sõlmitud kompromisslepingute puhul 22 lahenduseni üldsummas 19952 eurot.
Loe edasi
19.02.2013EMSA-kad kohtusid Tööinspektsiooniga
EMSA nõupidamiste ruumis regulaarselt toimuval usaldusisikute infopäeval 14.02.2013 kohtusid emsakad EV Tööinspektisooni esindajate, Põhja piirkonna osakonnajuhataja kt. Heiki Lugna ja mereteenistuse vastselt ametisse asunud inspektori Veigo Tumaševskiga.
Loe edasi
19.02.2013Tallinnas toimus 12. veebruaril rahvusvaheline ümarlaud „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region„
12. veebruaril osales EMSA esimees Jüri Lember Tallinnas korrldatud rahvusvahelisel ümarlaual „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region „, mis oli korraldatud EL INTERREG IV A projekti raames.
Loe edasi
18.02.2013Toimus Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajate ühisnõupidamine
6.veebruaril kohtusid üle aastase vaheaja järel ühisnõupidamisel Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajad. Põhiaruteluks oli võimaliku teise laevaregistri temaatika Eestis.
Loe edasi
15.01.2013Teadmiseks EMSA liikmetele!
EMSA volikogu leidis oma aastalõpu istungil, et saadud töötasu kontrolliks vajalikke dokumente võetakse vastu kuni 31. jaanuarini 2013.aastal.
Loe edasi
19.12.20127. detsembril toimus EMSA volikogu aastalõpu koosolek.
2012. aasta võeti kokku esimehe Jüri Lemberi tegevusaruandega. Pandi paika prioriteedid EMSA töös eelseisvaks 2013. aastaks ning võeti vastu 2013. aasta eelarve.
Loe edasi
31.10.2012EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad jõudsid sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas
Eile 30.10. 2012 jõudsid EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas, mis võimaldaks lõpetada ebaharilikult pikaks veninud kohtuskäimise kohtu poolt kinnitatud pooltevahelise kokkuleppe alusel.
Loe edasi
05.10.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja Tallink Grupi vahel
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ja AS Tallink Grupp koos tütarettevõtete OÜ Hansaliinid ja OÜ HT Laevateenindus allkirjastasid täna uue kollektiivlepingu, mis kehtib kuni 31.12.2013.
Loe edasi
13.09.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja DFDS Seaways OÜ vahel
11. septembril allkirjastasid EMSA ja DFDS Seaways OÜ ml Patria Seaways kollektiivlepingu kehtivusega kuni 2014.aasta lõpuni.
Loe edasi
04.09.2012Läänemere aktsiooninädal 2012
3.-7. septembrini toimub ITF-i Läänemere aktsiooninädal. Vabatahtlikud ametiühinguliikmed ITF-i inspektorite juhtimisel kontrollivad kümnetes Läänemere-äärsetes sadamates peatuvate mugavuslipulaevade töö- ja elamistingimusi. Eesti inspektsioonidest võtavad osa 2 vabatahtlikku Norrast ning 2 Eesti dokkerit osalevad Norra sadamalinna Larvik’i laevakontrolli meeskonna töös.
Loe edasi
28.08.2012Tere Kool! Merekool!
1.septembril tähistatakse vastvalminud Lennusadamas tarkusepäeva heategevusüritusega \\\"Tere Kool! Merekool!\\\"
Loe edasi
20.06.2012Tallinki ja EMSA kollektiivlepingu läbirääkimised
18.mail tegi EMSA Tallinkile uue kollektiivlepingu läbirääkimiste alustamise ettepaneku koos kõnesoleva lepingu kaasajastatud eelnõuga, millele oli eelnenud paarikuine teksti lihvimine koos laevade usaldusisikutega.
Loe edasi
01.06.2012Kohtulahend - töötaja vallandamine tunnistati põhjendamatuks
EMSA sai lõpuks kauaoodatud kohtulahendi, kus töötaja vallandamine mõne kliendi kahtlaste kaebuste alusel tunnistati põhjendamatuks ja mõisteti välja hüvitis üle 2000 euro.
Loe edasi
16.05.2012Toimus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises kohtuvaidluses
09.05.2012 toimus Harju Maakohtus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises (2008.a.palgaleppe p.1.3 lähtuvast kokkuleppest tulenevas) kohtuvaidluses.
Loe edasi
16.05.2012EMSA kohtus Tallink Grupi personalidirektor Vahur Ausmehega
30.04.2012 kohtusid Tallinki peahoones EMSA esimees ja Tallinki peausaldusisikud Anne Sisask ning Mati Elmers Tallink Grupi personalidirektori Vahur Ausmehega. Töise kohtumise teemadeks olid ML Baltic Printsess stjuardesside tööajarežiim, töötajatele korralise puhkuse võimaldamine kahes osas, kaupluste müüjate laevadevaheline rotatsioon, Shuttle`te 6 reisi tööajakorraldus jpm.
Loe edasi
17.04.2012KONKURSS: Mina kuulun ametiühingusse
EMSA tahab teada ja talletada erinevaid lugusid, mispärast otsustasid Sina ametiühinguga liituda või miks soovitaksid seda teisele töötajale? On see seotud Sinu maailmavaatega, sooviga ühineda õlg-õla tundega, leida lahendus mingile töökoha probleemile või veel mingi muu ajend? Mida ootad ametiühingust tulevikus? Kas oled mõistnud, et ametiühing on tööriist Sinu tahte väljendamiseks ja kas Sul on olnud selleks võimalust? Kuidas näed seda parimal võimalikul viisil realiseeruvat ? Kirjuta oma lugu, essee või luuletus, kujunda fotost plakat, joonista koomiks, karikatuur, salvesta laul või tee esitusest video – praktiliselt kõik väljendusvõimalused on avatud. Loominguline ja humoorikas lähenemine võivad teenida eripreemiaid. Parimad tööd auhinnatakse, peaauhinnaks stiilne tahvelarvuti (iPad) või nutitelefon (iPhone) - võitja saab valida, kumba eelistab.
Loe edasi
22.03.2012Streik on läbi. Mis edasi?
5.-9. märtsini toimus Eesti uue iseseisvusaja seni suurim streigilaine. Kokku oli streikijaid üle 25 000. Ametiühingute Keskliidu nõudmisi valitsusele toetasid EAKL liikmesorganisatsioonid enam kui 40 aktsiooniga, korraldades sh 20 toetusstreiki. Õpetajaid toetasid streikidega Haritlaste AÜ, Transpordi- ja Teetöötajate AÜ, Raudteelaste AÜ, Vedurimeeste AÜ, Energeetikatöötajate AÜ Liit ja Tervishoiutöötajate Kutseliit (koos Arstide Liiduga). Meie liikmete toetusstreikides osales enam kui 7000 töötajat. Tervishoiuasutustes oli streikijaid üle 4000, Haritlaste Liidust pea 1500, transpordis 800, energeetikas 400 ja raudteel üle 200.
Loe edasi
19.10.2011Töötüli ML „Via Mare“ meeskonna ebaseadusliku koondamise üle
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja AS Baltic Scandinavian Lines (BSL ) on töötülis. EMSA arvates soovitakse Paldiski ja Vuosaari vahel sõitva ML Via Mare operaatorfirma AS BSL-i likvideerimisega ja uue ettevõtte asutamisega vabaneda teatud kohustustest.
Loe edasi
15.02.2010Soome jäämurdjad võivad streigi tõttu seisma jääda
Seoses kollektiivlepingu tähtaja lõppemisega ja uute tingimuste üle läbirääkimiste toppamajäämisega andis Soome Meremeeste Ametiühing täna välja jäämurdjate streigihoiatuse. Streigi algusajaks
Loe edasi
  Vanemad uudised

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)