Uudised

17.01.2018Aktuaalne kaamera kell 21:00 (RSS)
Loe edasi
17.01.2018Eesti sai Soomest juurde kaks piirivalvekoera (RSS)
Eesti korrakaitsejõud on kaheksa jala võrra rikkamad. Kolmapäeval astusid Soome laeva pealt maha Soomlastest vennad Ego ja Elek, kes suunduvad Eestimaa eri otstesse piiri valvama.
Loe edasi
17.01.2018"Pealtnägija": Estonian Airi ekstöötajate hagi panused on suuremad kui saamata töötasud (RSS)
Jõulude eel algas Estonian Airi endiste töötajate protsess Nordica vastu. Panused on aga palju suuremad kui 1,7 miljonit eurot saamata töötasusid, sest kui ekstöötajate hagi on edukas ja Nordica tunnistatakse Estonian Airi õigusjärglaseks, tulevad kaasa kõik teised nõuded ja võib järgneda rahvusliku lennufirma uus pankrot.
Loe edasi
17.01.2018Viipekeelsed uudised (RSS)
Loe edasi
17.01.2018Aktuaalne kaamera kell 18:30 (RSS)
Loe edasi
17.01.2018Valgevenest pärit töötajate osakaal on Eestis suurenenud (RSS)
Eelmisel aastal anti töötamiseks välja 2273 elamisluba. Kõige enam anti lubasid kolmandatest riikidest lähtuvaks töörändeks Ukraina kodanikele, keda tuli Eestisse üle 1600, nende järel said Vene kodanikud ligi 400 luba. Tunduvalt suurenes Valgevene töötajate osakaal, kes sai üle 100 loa. Sama palju lubasid said mullu ka India ja USA kodanikud.
Loe edasi
17.01.2018Rahvakultuuri keskus ei tea, kuidas nende töö sügisest Viljandis jätkub (RSS)
Juba sel sügisel peaks Tallinnast Viljandisse kolima rahvakultuuri keskus, et täita töökohtade Tallinnast välja viimise riiklikku programmi. Praeguseks ei ole aga veel selge, millistes ruumides keskus edaspidi tegutsema hakkab ja kes 14 töötajast Viljandisse kolivad.
Loe edasi
17.01.2018Valitsus kavatseb laevakaitsjatele antud rahasumma kompenseerida (RSS)
Valitsus otsustab neljapäeval oma reservist raha eraldamise välisministeeriumile, millega kaetaks Indias vangis hoitud laevakaitsjatele antud tagatiseta abi.
Loe edasi
17.01.2018Aktuaalne kaamera kell 17:00 (RSS)
Loe edasi
17.01.2018Helsingi tõusis lõppenud aastal maailma suurimaks reisisadamaks (RSS)
Helsingist on saanud reisijate arvestuses Euroopa ja ka maailma kõige vilkam sadam.
Loe edasi
17.01.2018Vene meediakanal kurdab, et president Macron kiusab neid (RSS)
Venemaa propagandakanaliks olemises süüdistatud telekanal RT kurdab üha rohkem, et Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni administratsioon teeb neile takistusi uudiste edastamisel, näiteks olevat nende töötajaid süstemaatiliselt akrediteeringuteta jäetud.
Loe edasi
17.01.2018USA võttis kinni Hiina heaks töötanud endise CIA ametniku (RSS)
USA võimud võtsid vahi alla Luure Keskagentuuri (CIA) endise töötaja, keda kahtlustatakse selles, et ta aitas Pekingil leida Hiinas tegutsevaid CIA informaatoreid.
Loe edasi
17.01.2018ERR-i teleuudised kell 9:00 (RSS)
Loe edasi
17.01.2018Veetaseme langus häirib parvlaevade liiklust (RSS)
Tallina tehnikaülikooli prognooside kohaselt langeb veetase nii Rohuküla kui Heltermaa sadamas kriitilisele tasemele ning võib hakata häirima laevaliiklust või ka selle peatada.
Loe edasi
16.01.2018Osalise töövõimega inimeste palkamiseks on vaja muutust tööandjate suhtumises (RSS)
Enam kui pooled osalise töövõimega ja veerand puuduva töövõimega inimestest on tööturul haaratud. Et nende arv suureneks, on vaja eelkõige tööandjate suhtumise muutust, tõdeti töövõimereformi esimesest aastast kokkuvõtteid tehes. Uku Toom
Loe edasi
15.01.2018Rakvere lihakombinaadi töötajad valmistuvad uueks streigiks (RSS)
Eesti Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul otsustati läinud nädala reedel Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajatega, et hakatakse valmistuma streigiks.
Loe edasi
12.01.2018Maailma suurim jaemüüja Walmart tõstab maksumuudatuste ajel palku-preemiaid (RSS)
Maailma suurima käibe ja töötajate arvuga eraettevõte, jaekaubanduskett Walmart tõstab USA maksuümberkorralduste tõukel alampalka 11 dollarini tunnis ja pakub töötajatele boonuseid, et püsida üha tihedamal tööturul konkurentsivõimelisena.
Loe edasi
11.01.2018Tallinnas kadunud soomlase otsimist jätkavad Eesti-Läti-Soome vabatahtlikud (RSS)
Novembri viimasel nädalal Tallinna Vanasadamas Admiraliteedi basseini piirkonnas teadmata kadunuks jäänud soomlase otsimine viis kokku Soome, Eesti ja Läti vabatahtlikud organisatsioonid, mille tulemusena alustati esimese rahvusvahelise koostööga.
Loe edasi
11.01.2018Tugev tuul takistab Enefit Solutionsi eksporti (RSS)
Tuulised ilmad on takistanud Eesti Energia tütarettevõttel Enefit Solutions saata Inglismaal ehitatavale elektrijaamale metallkonstruktsioonide teist partiid. Esialgu eelmisel nädalavahetusel teele minema pidanud alus seisab veel Sillamäe sadamas. Jätkab Rene Kundla.
Loe edasi
11.01.2018Fotod ja video: Paldiskis maabus Taani üksuse tehnika (RSS)
Neljapäeva hommikul jõudis Paldiski sadamasse viimane osa kolmapäeval Eestisse saabunud liitlaste lahingugruppi kuuluva Taani üksuse tehnikast, muu hulgas ka jalaväe lahingumasinad CV9035.
Loe edasi
09.01.2018Kohus peab Tallinna Sadama eksjuhtide süüasjas korraldava istungi (RSS)
Harju maakohus peab teisipäeval Tallinna Sadama endiste juhtide Allan Kiili ja Ain Kaljuranna ja veel üheksa süüdistatava kriminaalasjas korraldava istungi.
Loe edasi
08.01.2018Sillamäe küsib Ida-Virumaa programmist toetust reisisadama rajamiseks (RSS)
Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg saatis riigihalduse ministrile ja majandusministrile kirja, milles palub näha Ida-Virumaa programmis toetatava tegevusena ette Sillamäe reisisadama rajamist.
Loe edasi
07.01.2018TS Laevade reisijate arv kasvas aastaga kaheksa protsenti 2,23 miljonini (RSS)
TS Laevad OÜ teenindas eelmisel aastal kokku 2,23 miljonit reisijat ning 0,95 miljonit sõidukit, võrreldes 2016. aastaga kasvas ühe aasta jooksul teenindatud reisijate arv kaheksa protsenti ning üleveetud sõidukite arv üheksa protsenti.
Loe edasi
07.01.2018Hiina lähistel on laevaõnnetuse järel kadunud 32 inimest (RSS)
Hiina idaranniku lähistel toimus laupäeva hilisõhtul naftatankeri ja kaubalaeva kokkupõrge, mille järel läks kaduma tankeri 32-liikmeline meeskond, ütlesid ametnikud pühapäeval.
Loe edasi
04.01.2018Botnica naftaturu madalseisu tõttu suveperioodil rakendust ei leidnud (RSS)
Tallinna Sadama tütarettevõttele TS Shipping OÜ kuuluv jäämurdja Botnica seisis terve suvise perioodi tulenevalt nafta- ja gaasitööstuse offshore tööde turu madalseisust rakenduseta.
Loe edasi
04.01.2018Soome pangatöötajad alustasid taas kahepäevast streiki (RSS)
Soome pangatöötajad alustasid neljapäeval taas kahepäevast streiki.
Loe edasi
04.01.2018Viking Line tänavu suvel katamaraani liinile ei too (RSS)
Viking Line Eesti tegevjuht Inno Borodenko ütles, et laevafirma eelseisaval suvel kiirkatamaraani liinile ei too.
Loe edasi
04.01.2018Stalnuhhin: töösuhte nõrgem pool on töövõtja (RSS)
Rahandusministeeriumist tulnud mõte, hakata ümbrikupalka maksnud ettevõtjate kõrval survestama ka töötajaid, suurt toetust ei leia. Töövõtjat nähakse ikkagi nõrgema osapoolena, kellel pahatihti pole võimalik ümbrikupalgast keelduda. Madis Hindre
Loe edasi
04.01.2018Lindaliini AS toob liinile uue laeva, Viking Line võtab ühe katamaraani käigust ära (RSS)
Üle kahekümne aasta Eesti ja Soome vahel kiirlaevadega opereerinud Lindaliin müüs möödunud aastal maha oma mõlemad reisikatamaraanid ning plaanib sel aastal liinile tuua uue, autotekiga kiirlaeva. Viking Line seevastu eelmisel aastal opereerinud kiirkatamaraaniga Viking Fasteriga sel aastal ei jätka. Reene Leas
Loe edasi
03.01.2018Analüütikud on Tallinki aktsia ülevõtmishinna suhtes eri meelt (RSS)
Läti INVL Index Direct analüütiku Andrei Martõnovi hinnangul võib strateegilise investori vahetuse puhul Tallinki väikeaktsionäridele pakutavaks aktsia ülevõtmishinnaks kujuneda 1,5-2 eurot. Teised analüütikud nii optimistlikud ei ole.
Loe edasi
29.12.2017Vangivalvurite ületundide eest teenitud lisatasud lükkuvad uude aastasse (RSS)
Erinevalt Tartu vangla kolleegidest enamik Tallinna ja Viru vangla vangivalvureid selle aasta lõpus neljandas kvartalis tehtud ületundide eest välja teenitud lisatasu ei saanud. Riigiasutuse töötajad on pahased, seda enam, et maksumuudatuste pärast saavad inimesed jaanuarikuus vähem raha, kui nad oleks saanud sel aastal. Rene Kundla
Loe edasi
27.12.2017Soomes sulgeb streik pea kõik pangakontorid (RSS)
Finantssektori töötajate streik sulgeb Soomes neljapäeval ja reedel pea kõik pangakontorid, teatas riiklik lepitaja kolmapäeval.
Loe edasi
22.12.2017Kreeka riik müüs enamusosaluse Thessaloniki sadamas (RSS)
Kreeka valitsus teatas neljapäeval, et allkirjastas lepingu enamusosaluse müümiseks Thessaloniki sadamas osana varade müügist, milles lepiti kokku rahvusvaheliste kreeditoridega.
Loe edasi
21.12.2017Ryanair tunnistab ametlikult pilootide ametiühingut (RSS)
Iiri odavlennufirma Ryanair teatas neljapäeval, et tunnistab ametlikult pilootide ametiühingut selleks, et lahendada pikaajalist tüli töötajatega ja vältida streike.
Loe edasi
21.12.2017Tallinki ülesostmine võib viia firma börsilt lahkumiseni (RSS)
Kuuldused Tallinki peatsest ülevõtmisest on viinud firma aktsia börsil tõusule. Tallinki vastu huvi tundvad investorid sooviksid tõenäoliselt enamusosalust. See tähendaks ilmselt ka väikeaktsionäride väljaostmist ja Tallinki Tallinna börsilt lahkumist, usuvad eksperdid.
Loe edasi
20.12.2017Alates 1.02.2018 lõpeb EMSA leping Meritoni Spordiklubiga
Loe edasi
20.12.2017Äripäev: Tallinkil käivad läbirääkimised ülevõtjatega (RSS)
Ajalehe Äripäev andmetel on Tallink alustanud läbirääkimisi ülevõtjatega ning esimesed kokkulepped juba ka sõlmitud.
Loe edasi
20.12.2017Tallink võib saada hiigeltehingus uued omanikud
Tallink on alustanud läbirääkimisi ülevõtjatega ning esimesed kokkulepped on juba ka sõlmitud, kirjutab Äripäev.
Loe edasi
12.10.2015Ginter uutest praamidest: laevadel on juba tunda praami hõngu (RSS)
Tallinna Sadama juhatuse liige Carri Ginter külastas eelmisel nädalal Poola laevafirmasid, kes ehitavad Saaremaa ja Hiiumaa vahele uusi parvlaevu, tema sõnul käib laevadega suur töö ja praami hõngu on neil juba tunda.
Loe edasi
27.06.2013Prangli uus parvlaev valmib plaanitust varem (RSS)
Prangli liinil sõitma hakkava reisiparvlaeva Wrangö valmimise tähtaega on muudetud ja laev valmib esialgu plaanitust pool aastat varem – 2014. aasta märtsi asemel juba selle aasta septembri lõpuks. Loe edasi >
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirmal töötajatega tüli majas (RSS)
Tallink Grupi tütarfirma HTG Invest töötajad pöördusid riikliku lepitaja poole, kuna tööandja pole töötajatega kollektiivläbirääkimistesse astunud.
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirma töötüli hakkab lahendama lepitaja (RSS)
Tallinki kontserni kuuluvas 40 töötajaga sadamaettevõttes HTG Invest on puhkenud kollektiivne töötüli, millele asub lahendust otsima riiklik lepitaja. Loe edasi >
Loe edasi
17.04.2013Kaubalaev põrkas Botnia lahel tankeriga kokku (RSS)
Hollandi kaubalaev M/V Varnebank põrkas eile õhtul Botnia lahes kokku kütusefirmale Neste Oil kuuluva tankeriga M/T Neste, mis vedas diislikütust. Loe edasi >
Loe edasi
08.04.2013Kriis viis Euroopas 5,9 miljonit töökohta (RSS)
Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni täna avaldatud andmetest selgub, et Euroopa Liidus on pärast majanduskriisi puhkemist 2008 aastal kadunud 5,9 miljonit töökohta.
Loe edasi
05.03.2013Euroopa Transporditöötajate Föderatsiooni (ETF) Merendussektsiooni juhatusest
26. veebruaril toimus Brüsselis järjekordne ETF-i merendussektsiooni juhatus. EMSA-st osales peasekretär Kaia Vask. Alljärgnevalt lühike ülevaate mõnedest arutelul olnud teemadest.
Loe edasi
05.03.2013Ühtsetele seisukohtadele tehnoloogia valmisoleku ja NECA ala kehtestamise vajalikkuse osas ei jõutud
4.märtsil korraldas HELCOM Helsingis Katajanoka keskuses konverentsi „Läänemeri – NECA“, kus osalesid Läänemere riikide, aga samuti Suurbritannia, Belgia ning teiste maade ja firmade esindajad ning HELCOM-i sekretariaadi liikmed.
Loe edasi
22.02.2013Head lugemist töösuhetest
\"Minna või mitte minna...?\" küsib kolmandik eestimaalasi Eestist lahkumise mõtteid mõlgutades. Õnneks teostuseni neist rõhuv enamik ei jõua.
Loe edasi
20.02.2013AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestustest
AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestused, millega EMSA on tegelenud juba 2008.a.alates, on 2013.aastal viinud töövaidluskomisjoni vahendusel sõlmitud kompromisslepingute puhul 22 lahenduseni üldsummas 19952 eurot.
Loe edasi
19.02.2013EMSA-kad kohtusid Tööinspektsiooniga
EMSA nõupidamiste ruumis regulaarselt toimuval usaldusisikute infopäeval 14.02.2013 kohtusid emsakad EV Tööinspektisooni esindajate, Põhja piirkonna osakonnajuhataja kt. Heiki Lugna ja mereteenistuse vastselt ametisse asunud inspektori Veigo Tumaševskiga.
Loe edasi
19.02.2013Tallinnas toimus 12. veebruaril rahvusvaheline ümarlaud „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region„
12. veebruaril osales EMSA esimees Jüri Lember Tallinnas korrldatud rahvusvahelisel ümarlaual „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region „, mis oli korraldatud EL INTERREG IV A projekti raames.
Loe edasi
18.02.2013Toimus Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajate ühisnõupidamine
6.veebruaril kohtusid üle aastase vaheaja järel ühisnõupidamisel Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajad. Põhiaruteluks oli võimaliku teise laevaregistri temaatika Eestis.
Loe edasi
15.01.2013Teadmiseks EMSA liikmetele!
EMSA volikogu leidis oma aastalõpu istungil, et saadud töötasu kontrolliks vajalikke dokumente võetakse vastu kuni 31. jaanuarini 2013.aastal.
Loe edasi
19.12.20127. detsembril toimus EMSA volikogu aastalõpu koosolek.
2012. aasta võeti kokku esimehe Jüri Lemberi tegevusaruandega. Pandi paika prioriteedid EMSA töös eelseisvaks 2013. aastaks ning võeti vastu 2013. aasta eelarve.
Loe edasi
31.10.2012EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad jõudsid sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas
Eile 30.10. 2012 jõudsid EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas, mis võimaldaks lõpetada ebaharilikult pikaks veninud kohtuskäimise kohtu poolt kinnitatud pooltevahelise kokkuleppe alusel.
Loe edasi
05.10.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja Tallink Grupi vahel
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ja AS Tallink Grupp koos tütarettevõtete OÜ Hansaliinid ja OÜ HT Laevateenindus allkirjastasid täna uue kollektiivlepingu, mis kehtib kuni 31.12.2013.
Loe edasi
13.09.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja DFDS Seaways OÜ vahel
11. septembril allkirjastasid EMSA ja DFDS Seaways OÜ ml Patria Seaways kollektiivlepingu kehtivusega kuni 2014.aasta lõpuni.
Loe edasi
04.09.2012Läänemere aktsiooninädal 2012
3.-7. septembrini toimub ITF-i Läänemere aktsiooninädal. Vabatahtlikud ametiühinguliikmed ITF-i inspektorite juhtimisel kontrollivad kümnetes Läänemere-äärsetes sadamates peatuvate mugavuslipulaevade töö- ja elamistingimusi. Eesti inspektsioonidest võtavad osa 2 vabatahtlikku Norrast ning 2 Eesti dokkerit osalevad Norra sadamalinna Larvik’i laevakontrolli meeskonna töös.
Loe edasi
28.08.2012Tere Kool! Merekool!
1.septembril tähistatakse vastvalminud Lennusadamas tarkusepäeva heategevusüritusega \\\"Tere Kool! Merekool!\\\"
Loe edasi
20.06.2012Tallinki ja EMSA kollektiivlepingu läbirääkimised
18.mail tegi EMSA Tallinkile uue kollektiivlepingu läbirääkimiste alustamise ettepaneku koos kõnesoleva lepingu kaasajastatud eelnõuga, millele oli eelnenud paarikuine teksti lihvimine koos laevade usaldusisikutega.
Loe edasi
01.06.2012Kohtulahend - töötaja vallandamine tunnistati põhjendamatuks
EMSA sai lõpuks kauaoodatud kohtulahendi, kus töötaja vallandamine mõne kliendi kahtlaste kaebuste alusel tunnistati põhjendamatuks ja mõisteti välja hüvitis üle 2000 euro.
Loe edasi
16.05.2012Toimus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises kohtuvaidluses
09.05.2012 toimus Harju Maakohtus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises (2008.a.palgaleppe p.1.3 lähtuvast kokkuleppest tulenevas) kohtuvaidluses.
Loe edasi
16.05.2012EMSA kohtus Tallink Grupi personalidirektor Vahur Ausmehega
30.04.2012 kohtusid Tallinki peahoones EMSA esimees ja Tallinki peausaldusisikud Anne Sisask ning Mati Elmers Tallink Grupi personalidirektori Vahur Ausmehega. Töise kohtumise teemadeks olid ML Baltic Printsess stjuardesside tööajarežiim, töötajatele korralise puhkuse võimaldamine kahes osas, kaupluste müüjate laevadevaheline rotatsioon, Shuttle`te 6 reisi tööajakorraldus jpm.
Loe edasi
17.04.2012KONKURSS: Mina kuulun ametiühingusse
EMSA tahab teada ja talletada erinevaid lugusid, mispärast otsustasid Sina ametiühinguga liituda või miks soovitaksid seda teisele töötajale? On see seotud Sinu maailmavaatega, sooviga ühineda õlg-õla tundega, leida lahendus mingile töökoha probleemile või veel mingi muu ajend? Mida ootad ametiühingust tulevikus? Kas oled mõistnud, et ametiühing on tööriist Sinu tahte väljendamiseks ja kas Sul on olnud selleks võimalust? Kuidas näed seda parimal võimalikul viisil realiseeruvat ? Kirjuta oma lugu, essee või luuletus, kujunda fotost plakat, joonista koomiks, karikatuur, salvesta laul või tee esitusest video – praktiliselt kõik väljendusvõimalused on avatud. Loominguline ja humoorikas lähenemine võivad teenida eripreemiaid. Parimad tööd auhinnatakse, peaauhinnaks stiilne tahvelarvuti (iPad) või nutitelefon (iPhone) - võitja saab valida, kumba eelistab.
Loe edasi
22.03.2012Streik on läbi. Mis edasi?
5.-9. märtsini toimus Eesti uue iseseisvusaja seni suurim streigilaine. Kokku oli streikijaid üle 25 000. Ametiühingute Keskliidu nõudmisi valitsusele toetasid EAKL liikmesorganisatsioonid enam kui 40 aktsiooniga, korraldades sh 20 toetusstreiki. Õpetajaid toetasid streikidega Haritlaste AÜ, Transpordi- ja Teetöötajate AÜ, Raudteelaste AÜ, Vedurimeeste AÜ, Energeetikatöötajate AÜ Liit ja Tervishoiutöötajate Kutseliit (koos Arstide Liiduga). Meie liikmete toetusstreikides osales enam kui 7000 töötajat. Tervishoiuasutustes oli streikijaid üle 4000, Haritlaste Liidust pea 1500, transpordis 800, energeetikas 400 ja raudteel üle 200.
Loe edasi
19.10.2011Töötüli ML „Via Mare“ meeskonna ebaseadusliku koondamise üle
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja AS Baltic Scandinavian Lines (BSL ) on töötülis. EMSA arvates soovitakse Paldiski ja Vuosaari vahel sõitva ML Via Mare operaatorfirma AS BSL-i likvideerimisega ja uue ettevõtte asutamisega vabaneda teatud kohustustest.
Loe edasi
15.02.2010Soome jäämurdjad võivad streigi tõttu seisma jääda
Seoses kollektiivlepingu tähtaja lõppemisega ja uute tingimuste üle läbirääkimiste toppamajäämisega andis Soome Meremeeste Ametiühing täna välja jäämurdjate streigihoiatuse. Streigi algusajaks
Loe edasi
  Vanemad uudised

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)