Uudised

17.08.2018Viipekeelsed uudised (RSS)
Loe edasi
17.08.2018Aktuaalne kaamera kell 18:30 (RSS)
Loe edasi
17.08.2018Üle tuhande Google\'i töötaja protestib ettevõtte Hiina-kava vastu (RSS)
Enam kui tuhat Google\'i töötajat allkirjastas kirja, mis protestib ettevõtte salajase kava vastu luua otsingumootor, mis vastab Hiina tsensuurinõuetele.
Loe edasi
17.08.2018TS Laevad: saarte ja mandri vaheline kaubavedu kasvab (RSS)
Suursaarte ja mandri vahel parvlaevaliiklust opereeriv TS Laevad vedas juulis Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel kokku 27 400 veokit, mida on 21 protsenti enam kui mullu samal ajal. Suurimat kasvu näitas Rohuküla-Heltermaa liin.
Loe edasi
17.08.2018Parvlaev Leiger on rikke tõttu Hiiumaa liinilt maas (RSS)
Parvlaev Leiger on rikke tõttu alates neljapäeva hilisõhtust mandri ja Hiiumaa vaheliselt liinilt maas.
Loe edasi
16.08.2018Fotod: politsei- ja piirivalveamet sai uue laeva (RSS)
Neljapäeval politsei- ja piirivalveamet Süsta sadamas pidulikult vastu uue reostustõrjevõimekusega patrull-laeva Raju.
Loe edasi
16.08.2018Tallink alustas hotellide laiendamist (RSS)
Tallink Grupi tütarettevõte TLG Hotell alustas ehitustöödega, mille käigus laiendab ning uuendab Tallinna reisisadama juures asuvaid Tallink Spa & Conference Hoteli ja Tallink Express Hoteli.
Loe edasi
16.08.2018Kersti Kaljulaid võtab Rakvere ööjooksul jalge alla poolmaratoni (RSS)
Laupäeva, 18. augusti õhtul Rakvere kesklinnas startiv kaheksas Viking Line Eesti ööjooks toob starti Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi.
Loe edasi
15.08.2018Infortar müüs Pirita Spa hotelli (RSS)
AS Tallink Grupp teatas neljapäeval börsile, et lõpetab alates 15. novembrist kontserni kuuluv OÜ TLG Hotell Pirita Spa hotelli opereerimise. Opereerimine lõpetatakse, seoses Tallinki suuraktsionär AS Infortar poolt hotelli hoone müügiga firmale BRE Hotels OÜ.
Loe edasi
15.08.2018Tallinna Sadama poolaasta kahjum oli dividendide tõttu 2,3 miljonit (RSS)
Tallinna Sadama kontserni müügitulu ning sadamates teenindatud kaubamaht ja reisijate arv kasvasid nii teises kvartalis kui esimesel poolaastal. Poolaasta puhaskahjum oli rekorddividendilt makstud tulumaksu mõjul 2,3 miljonit eurot.
Loe edasi
14.08.2018EL on päästelaeva Aquarius tõttu uues vastasseisus (RSS)
Euroopa Liit on surve all lahendada uus vastasseis seoses migrantide päästelaevaga Aquarius, mis on teist korda sadamasse pääsuta Vahemerel, pardal 141 inimest.
Loe edasi
14.08.2018Töökäte nappust tunnistavad kõik sektorid (RSS)
Tööjõus osalemise määr oli selle aasta teises kavartalis ligi 72 protsenti. Vähenenud on tööotsijate arv ja suurenenud tööga hõivatute arv. Töötuid oli teises kvartalis ligi 36 tuhat ja töötuse määr oli 5,1 protsenti, mis on viimase kümne aasta madalaim näitaja. Tööandjate Keskliidu analüütik Raul Aron ütles Indrek Kiislerile, et tööandjad jätkavad töökohtade automatiseerimist ja uute lahenduste otsimist.
Loe edasi
14.08.2018Soome saabuvad kaks Jaapani mereväe sõjalaeva (RSS)
Soome pealinna Helsingi sadamasse saabuvad kaks Jaapani mereväe sõjalaeva Kashima ja Makinami, teatas teisipäeval kohalik meedia.
Loe edasi
13.08.2018Pommiähvarduse tõttu evakueeriti Tallinnas Tallinki hotell (RSS)
Tallinna kesklinnas asuv Tallinki hotell evakueeriti pärast hotellile tehtud pommiähvardust. Demineerijad kontrollisid hoonet, aga midagi kahtlast ei leitud.
Loe edasi
11.08.2018Kuressaares lasti vette vastvalminud viikingilaev Thor (RSS)
Raplamaa mees Eero Ahonen ristis ja veeskas oma 5 aastat ehitatud tammepuust viikingilaeva Kuressaare merepäevadel. Tegemist võib olla Eestis ehitatud seitsmenda viikingilaevaga. Margus Muld
Loe edasi
11.08.2018Väikeettevõtjad: tööjõunappuse leevendamiseks tuleks panustada teadusmahukasse tootmisesse (RSS)
Kui mitmed Eesti suurtootjad on valmis töötegijaid sisse vedama välismaalt, siis väikeettevõtjate arvates tuleks tööjõunappuse leevendamiseks senisest enam panustada teadusmahukasse tootmisse ja inimeste elukeskkonna parandamisse. Nii leiti Arvamusfestivali arutelul „Töötaja leidmine ei ole keemiline valem!\". Olev Kenk
Loe edasi
11.08.2018Väikeettevõtjad panustaksid enam teadusmahukasse tootmisse (RSS)
Kui Eesti suurtootjad on valmis üha enam töötegijaid sisse tooma välismaalt, siis väikeettevõtjad panustaksid tööjõunappuse leevendamiseks senisest enam teadusmahukasse tootmisse ja inimeste elukeskkonna parandamisse. Nii leiti Paides Arvamusfestivali arutelul \"Töötaja leidmine ei ole keemiline valem!\".
Loe edasi
11.08.2018Kuressaare merepäevadel veeskati viikingilaev (RSS)
Kuressaare merepäevadel veeskati täna laev, mis peaks tegema lõunanaabrid murelikuks. Tuhat aastat vanade jooniste järgi tammepuust ehitatud viikingilaev Thor märgib selle ehitanud merakaru Eero Ahoneni jaoks teise lapse ilmaletulekut vaid paari päeva jooksul.
Loe edasi
10.08.2018EAS\'i ekspordinõunik: pärast Brexitit säilib mingil moel töötajate vaba liikumine, sest brittide tööturg vajab inimesi (RSS)
Tallinnas on koos ettevõtjad, kes puutuvad kokku rahvusvahelise kaubandusega. Nende mureks on brexit ja tulevased suhted briti partneritega, samuti uued tollimaksud jms. Mall Mälberg rääkis sel teemal EASi ekspordinõunikuga Londonis Heiki Pandiga.
Loe edasi
09.08.2018Allveelaevade eritellimus oli iseseisva Eesti Vabariigi suurim relvahange (RSS)
Kus ehitati Eesti kuulsad allveelaevad ja kuidas toimus pidulik vettelaskmise tseremoonia? Sellest kõneleb Minevikuminutite videosarjas Tartu Ülikooli uusima aja magistrant Bretty Peterson.
Loe edasi
09.08.2018Tallinki poolaastakahjum süvenes 4,3 miljoni euroni (RSS)
Tallink Grupi müügitulu langes esimesel poolaastal mullusega võrreldes 2,6 protsenti 439,6 miljonile eurole ja kahjum kasvas 79 protsenti 4,3 miljoni euroni.
Loe edasi
07.08.2018Praamiühenduse koormus Saaremaa liinil on jaanipühi ületanud mitmel korral (RSS)
Pühapäeval võis Kuivastu sadamast näha välja looklemas ligi kilomeetri pikkust autorivi, kus praamile saamiseks tuli järjekorras seista kuni kolm tundi.
Loe edasi
06.08.2018Välisturistide arv vähenes juunis aastaga kolm protsenti (RSS)
Majutusettevõtetes peatus tänavu juunis 372 700 sise- ja välisturisti ehk sama palju kui eelmise aasta juunis. Suurenes siseturistide ja vähenes välisturistide arv.
Loe edasi
05.08.2018Juulis külastas Tallinna rekordiline arv laevareisijaid (RSS)
Juulikuus külastas Tallinna rekordiliselt nii kruiisi- kui ka liinilaevade reisijaid. Tallinki reisijate arv kasvas juulis aastaga 1,2 miljoni reisijani, mis on kõigi aegade reisijate rekord ühes kuus. Järjest rohkem on liinilaevad üles leidnud ka turistid Aasia riikidest.
Loe edasi
03.08.2018Näljastreik
Tuleb märkida, et palka maksti seni algatusgrupile, mis koosneb neljast meremehest – Juri Mihhailovile, Jevgeni Petkevitšile, Sergei Klimovile ja Azamat Zulharnajevile. Just nemad juhtisid meedia tähelepanu probleemidele ettevõttes Palmali.
Loe edasi
03.08.2018Tallinki laevadega sõitis juulis rekordilised 1,22 miljonit reisijat (RSS)
Tallink Grupi laevadega reisis juulis 1 223 901 reisijat ehk 1,3 protsenti mullusest enam ning ühtlasi on tegemist Tallinki kõigi aegade reisijateveo rekordiga ühe kuu jooksul. Lisaks reisijate arvule kasvas juulis aasta varasemaga võrreldes ka kaubavedu ning veetud reisijate sõidukite arv.
Loe edasi
02.08.2018Pärnu Sadamaga liitub 22-aastane armeenlane (RSS)
Pärnu Sadama meeskond sõlmis lepingu armeenlase Arkadi Mkrttšjaniga. 22-aastane armeenlane on peatreener Heiko Rannula sõnul mitmekülgne mängija, hea selg ees mängus korvi all, samas korraliku positsiooniviskega, mis on meeskonnale vajalik.
Loe edasi
30.07.2018Lepinguliste töötajate hüppeline kasv paneb töölepingu seadust muutma (RSS)
Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti hinnangul tuleb tööseadusandlust muuta, et töösuhtesse tuua rohkem paindlikkust.
Loe edasi
29.07.2018Rootsi rannikul karile sõitnud laevast voolab Läänemerre rohkelt naftat (RSS)
Rootsis Västerviki ranniku lähistel autotarnelaevaga juhtunud õnnetuse tagajärjel on Läänemerre voolanud juba umbes 14 tonni naftat.
Loe edasi
25.07.2018Mitmed Vjatšeslav Leedo ettevõtted paistavad silma suure maksuvõlaga (RSS)
Pärast seda, kui Vjatšeslav Leedo enam oma Saaremaa Laevakompaniiga Eesti mandri ja saarte vahelist laevaliiklust ei korralda, on mitmed tema ettevõtted jäänud hätta maksude tasumisega ning osal neist on esitamata ka majandusaasta aruanded.
Loe edasi
19.07.2018Haigekassa ja töötukassa nõukogu liige | Nimemuutuse kaitseks (RSS)
Kui sotsiaalminister Taavi Rõivas nelja aasta eest esimest korda töötukassa nõukogu koosolekul välja ütles, et töötukassast peab saama töökassa, kõlas see loosunglikult – vahetame nime ära ja sisu jääb samaks? Ametiühingud ei olnud nõus. Polnud silmanähtavaid muutusi, mis oleks nimevahetust õigustanud. Ometi oli muutusi hädasti vaja. On jätkuvalt, kuigi palju on juba ka tehtud.
Loe edasi
18.07.2018Raasuke nõuab kohtu kaudu Google\'ilt lekitaja nime (RSS)
Luminori panga juht Erkki Raasuke on saanud Eesti kohtu nõudma, et Google avaldaks inimese nime, kes lekitas internetti video tema ja töötajate vestlusest.
Loe edasi
12.10.2015Ginter uutest praamidest: laevadel on juba tunda praami hõngu (RSS)
Tallinna Sadama juhatuse liige Carri Ginter külastas eelmisel nädalal Poola laevafirmasid, kes ehitavad Saaremaa ja Hiiumaa vahele uusi parvlaevu, tema sõnul käib laevadega suur töö ja praami hõngu on neil juba tunda.
Loe edasi
27.06.2013Prangli uus parvlaev valmib plaanitust varem (RSS)
Prangli liinil sõitma hakkava reisiparvlaeva Wrangö valmimise tähtaega on muudetud ja laev valmib esialgu plaanitust pool aastat varem – 2014. aasta märtsi asemel juba selle aasta septembri lõpuks. Loe edasi >
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirmal töötajatega tüli majas (RSS)
Tallink Grupi tütarfirma HTG Invest töötajad pöördusid riikliku lepitaja poole, kuna tööandja pole töötajatega kollektiivläbirääkimistesse astunud.
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirma töötüli hakkab lahendama lepitaja (RSS)
Tallinki kontserni kuuluvas 40 töötajaga sadamaettevõttes HTG Invest on puhkenud kollektiivne töötüli, millele asub lahendust otsima riiklik lepitaja. Loe edasi >
Loe edasi
17.04.2013Kaubalaev põrkas Botnia lahel tankeriga kokku (RSS)
Hollandi kaubalaev M/V Varnebank põrkas eile õhtul Botnia lahes kokku kütusefirmale Neste Oil kuuluva tankeriga M/T Neste, mis vedas diislikütust. Loe edasi >
Loe edasi
08.04.2013Kriis viis Euroopas 5,9 miljonit töökohta (RSS)
Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni täna avaldatud andmetest selgub, et Euroopa Liidus on pärast majanduskriisi puhkemist 2008 aastal kadunud 5,9 miljonit töökohta.
Loe edasi
05.03.2013Euroopa Transporditöötajate Föderatsiooni (ETF) Merendussektsiooni juhatusest
26. veebruaril toimus Brüsselis järjekordne ETF-i merendussektsiooni juhatus. EMSA-st osales peasekretär Kaia Vask. Alljärgnevalt lühike ülevaate mõnedest arutelul olnud teemadest.
Loe edasi
05.03.2013Ühtsetele seisukohtadele tehnoloogia valmisoleku ja NECA ala kehtestamise vajalikkuse osas ei jõutud
4.märtsil korraldas HELCOM Helsingis Katajanoka keskuses konverentsi „Läänemeri – NECA“, kus osalesid Läänemere riikide, aga samuti Suurbritannia, Belgia ning teiste maade ja firmade esindajad ning HELCOM-i sekretariaadi liikmed.
Loe edasi
22.02.2013Head lugemist töösuhetest
\"Minna või mitte minna...?\" küsib kolmandik eestimaalasi Eestist lahkumise mõtteid mõlgutades. Õnneks teostuseni neist rõhuv enamik ei jõua.
Loe edasi
20.02.2013AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestustest
AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestused, millega EMSA on tegelenud juba 2008.a.alates, on 2013.aastal viinud töövaidluskomisjoni vahendusel sõlmitud kompromisslepingute puhul 22 lahenduseni üldsummas 19952 eurot.
Loe edasi
19.02.2013EMSA-kad kohtusid Tööinspektsiooniga
EMSA nõupidamiste ruumis regulaarselt toimuval usaldusisikute infopäeval 14.02.2013 kohtusid emsakad EV Tööinspektisooni esindajate, Põhja piirkonna osakonnajuhataja kt. Heiki Lugna ja mereteenistuse vastselt ametisse asunud inspektori Veigo Tumaševskiga.
Loe edasi
19.02.2013Tallinnas toimus 12. veebruaril rahvusvaheline ümarlaud „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region„
12. veebruaril osales EMSA esimees Jüri Lember Tallinnas korrldatud rahvusvahelisel ümarlaual „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region „, mis oli korraldatud EL INTERREG IV A projekti raames.
Loe edasi
18.02.2013Toimus Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajate ühisnõupidamine
6.veebruaril kohtusid üle aastase vaheaja järel ühisnõupidamisel Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajad. Põhiaruteluks oli võimaliku teise laevaregistri temaatika Eestis.
Loe edasi
15.01.2013Teadmiseks EMSA liikmetele!
EMSA volikogu leidis oma aastalõpu istungil, et saadud töötasu kontrolliks vajalikke dokumente võetakse vastu kuni 31. jaanuarini 2013.aastal.
Loe edasi
19.12.20127. detsembril toimus EMSA volikogu aastalõpu koosolek.
2012. aasta võeti kokku esimehe Jüri Lemberi tegevusaruandega. Pandi paika prioriteedid EMSA töös eelseisvaks 2013. aastaks ning võeti vastu 2013. aasta eelarve.
Loe edasi
31.10.2012EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad jõudsid sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas
Eile 30.10. 2012 jõudsid EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas, mis võimaldaks lõpetada ebaharilikult pikaks veninud kohtuskäimise kohtu poolt kinnitatud pooltevahelise kokkuleppe alusel.
Loe edasi
05.10.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja Tallink Grupi vahel
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ja AS Tallink Grupp koos tütarettevõtete OÜ Hansaliinid ja OÜ HT Laevateenindus allkirjastasid täna uue kollektiivlepingu, mis kehtib kuni 31.12.2013.
Loe edasi
13.09.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja DFDS Seaways OÜ vahel
11. septembril allkirjastasid EMSA ja DFDS Seaways OÜ ml Patria Seaways kollektiivlepingu kehtivusega kuni 2014.aasta lõpuni.
Loe edasi
04.09.2012Läänemere aktsiooninädal 2012
3.-7. septembrini toimub ITF-i Läänemere aktsiooninädal. Vabatahtlikud ametiühinguliikmed ITF-i inspektorite juhtimisel kontrollivad kümnetes Läänemere-äärsetes sadamates peatuvate mugavuslipulaevade töö- ja elamistingimusi. Eesti inspektsioonidest võtavad osa 2 vabatahtlikku Norrast ning 2 Eesti dokkerit osalevad Norra sadamalinna Larvik’i laevakontrolli meeskonna töös.
Loe edasi
28.08.2012Tere Kool! Merekool!
1.septembril tähistatakse vastvalminud Lennusadamas tarkusepäeva heategevusüritusega \\\"Tere Kool! Merekool!\\\"
Loe edasi
20.06.2012Tallinki ja EMSA kollektiivlepingu läbirääkimised
18.mail tegi EMSA Tallinkile uue kollektiivlepingu läbirääkimiste alustamise ettepaneku koos kõnesoleva lepingu kaasajastatud eelnõuga, millele oli eelnenud paarikuine teksti lihvimine koos laevade usaldusisikutega.
Loe edasi
01.06.2012Kohtulahend - töötaja vallandamine tunnistati põhjendamatuks
EMSA sai lõpuks kauaoodatud kohtulahendi, kus töötaja vallandamine mõne kliendi kahtlaste kaebuste alusel tunnistati põhjendamatuks ja mõisteti välja hüvitis üle 2000 euro.
Loe edasi
16.05.2012Toimus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises kohtuvaidluses
09.05.2012 toimus Harju Maakohtus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises (2008.a.palgaleppe p.1.3 lähtuvast kokkuleppest tulenevas) kohtuvaidluses.
Loe edasi
16.05.2012EMSA kohtus Tallink Grupi personalidirektor Vahur Ausmehega
30.04.2012 kohtusid Tallinki peahoones EMSA esimees ja Tallinki peausaldusisikud Anne Sisask ning Mati Elmers Tallink Grupi personalidirektori Vahur Ausmehega. Töise kohtumise teemadeks olid ML Baltic Printsess stjuardesside tööajarežiim, töötajatele korralise puhkuse võimaldamine kahes osas, kaupluste müüjate laevadevaheline rotatsioon, Shuttle`te 6 reisi tööajakorraldus jpm.
Loe edasi
17.04.2012KONKURSS: Mina kuulun ametiühingusse
EMSA tahab teada ja talletada erinevaid lugusid, mispärast otsustasid Sina ametiühinguga liituda või miks soovitaksid seda teisele töötajale? On see seotud Sinu maailmavaatega, sooviga ühineda õlg-õla tundega, leida lahendus mingile töökoha probleemile või veel mingi muu ajend? Mida ootad ametiühingust tulevikus? Kas oled mõistnud, et ametiühing on tööriist Sinu tahte väljendamiseks ja kas Sul on olnud selleks võimalust? Kuidas näed seda parimal võimalikul viisil realiseeruvat ? Kirjuta oma lugu, essee või luuletus, kujunda fotost plakat, joonista koomiks, karikatuur, salvesta laul või tee esitusest video – praktiliselt kõik väljendusvõimalused on avatud. Loominguline ja humoorikas lähenemine võivad teenida eripreemiaid. Parimad tööd auhinnatakse, peaauhinnaks stiilne tahvelarvuti (iPad) või nutitelefon (iPhone) - võitja saab valida, kumba eelistab.
Loe edasi
22.03.2012Streik on läbi. Mis edasi?
5.-9. märtsini toimus Eesti uue iseseisvusaja seni suurim streigilaine. Kokku oli streikijaid üle 25 000. Ametiühingute Keskliidu nõudmisi valitsusele toetasid EAKL liikmesorganisatsioonid enam kui 40 aktsiooniga, korraldades sh 20 toetusstreiki. Õpetajaid toetasid streikidega Haritlaste AÜ, Transpordi- ja Teetöötajate AÜ, Raudteelaste AÜ, Vedurimeeste AÜ, Energeetikatöötajate AÜ Liit ja Tervishoiutöötajate Kutseliit (koos Arstide Liiduga). Meie liikmete toetusstreikides osales enam kui 7000 töötajat. Tervishoiuasutustes oli streikijaid üle 4000, Haritlaste Liidust pea 1500, transpordis 800, energeetikas 400 ja raudteel üle 200.
Loe edasi
19.10.2011Töötüli ML „Via Mare“ meeskonna ebaseadusliku koondamise üle
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja AS Baltic Scandinavian Lines (BSL ) on töötülis. EMSA arvates soovitakse Paldiski ja Vuosaari vahel sõitva ML Via Mare operaatorfirma AS BSL-i likvideerimisega ja uue ettevõtte asutamisega vabaneda teatud kohustustest.
Loe edasi
15.02.2010Soome jäämurdjad võivad streigi tõttu seisma jääda
Seoses kollektiivlepingu tähtaja lõppemisega ja uute tingimuste üle läbirääkimiste toppamajäämisega andis Soome Meremeeste Ametiühing täna välja jäämurdjate streigihoiatuse. Streigi algusajaks
Loe edasi
  Vanemad uudised

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)