Uudised

12.11.2019Raadiouudised (12.11.2019 15:00:00) (RSS)
Loe edasi
12.11.2019Raadiouudised (12.11.2019 12:00:00) (RSS)
Loe edasi
12.11.2019Hanschmidt ja Pant võtsid laenu: suur ports Tallinki aktsiaid panditi (RSS)
Tallinki suuromanik Infortar teatas finantsinspektsioonile, et pantis 12,1 miljoni euro eest Tallinki aktsiaid, kirjutas Äripäev.
Loe edasi
12.11.2019Budism õpetab enda sisse vaatama ja elule lähemale jõudma (RSS)
Loe edasi
12.11.2019Laevade Eesti lipu alla toomise plaani tabab ükse hoop teise järel (RSS)
Eelmise majandusministri Kadri Simsoni (KE) algatatud suurplaan meelitada välismaa registrisse kantud Eesti laevad tagasi kodumaa lipu alla pole Jüri Ratase (KE) teise valitsuse ajal sama hooga jätkunud ja õhus on ilmselgeid hangumise märke.
Loe edasi
12.11.2019Tallink asutas Leedus Burger Kingi avamiseks firma (RSS)
Balti riikides globaalse kiirtoiduketi Burger King frantsiisiõigusi omav Tallink Grupp asutas Leedus ettevõtte.
Loe edasi
11.11.2019Raha pole, pidurid peal: laevade Eesti lipu alla toomise plaan saab ühe hoobi teise järel (RSS)
Eelmise majandusministri Kadri Simsoni käivitatud suurplaan asuda välismaistesse registrisse antud Eesti laevu massiliselt kodumaa lipu alla tooma, pole Jüri Ratase teise valitsuse ajal sama hooga jätkunud ja õhus on ilmselgeid venimise märke.
Loe edasi
11.11.2019Marika Saar: kultuuritöötaja pole pelk peokorraldaja (RSS)
Ettevõtjad peavad mõtlema iga päev, kuidas arendada oma toodet ja teenust nii, et püsida konkurentsis. Kultuuritööski peaksime rohkem analüüsima ja mõtlema, kellele ja mida pakkuda.
Loe edasi
11.11.2019Päästjad tõid põlevast majast välja teadvusetu mehe (RSS)
Laupäeval kell 18.57 teatati häirekeskusele, et Kambja vallas Lepiku külas põleb elumaja. Päästjad selgitasid, et leekides oli kahekorruselise elumaja köök, kust tuli oli teisele korrusele levinud. Päästjad leidsid esimese korruse elutoast teadvusetu kannatanu, kes välja toodi ja kiirabi töötajatele üle anti.
Loe edasi
11.11.2019Soomlaste streik halvab postiühendust Eestiga (RSS)
Seoses Soome postitöötajate streigiga võib alates esmaspäevast esineda paarinädalaseid või isegi pikemaid viivitusi Soome suunduvate ja sealt teele pandud kirjade ja pakkidega. Lisaks võib olla häiritud ka Soome kaudu liikuvate rahvusvaheliste saadetiste tarne, teatas Eesti Post. 
Loe edasi
11.11.2019Soome postitöötajate streik mõjutab ka Eestist Soome suunduvaid saadetisi (RSS)
Soome postitöötajad alustasid esmaspäeva varahommikul streiki ja see võib kesta isegi kuni neli nädalat. Streigis osaleb umbes 9000 töötajat.
Loe edasi
11.11.2019Soomes algas postitöötajate streik (RSS)
Soomes algas esmaspäeval kell kuus hommikul postitöötajate streik, mis võib kesta kuni neli nädalat.
Loe edasi
10.11.2019Ministeerium: tööandjad on vastu kutsehaiguskindlustuse seadusele (RSS)
Tööõnnetuse- ja kutsehaiguskindlustuse seaduse (TÕKS) puudumise taga on peaasjalikult tööandjate vastuseis täiendavale maksukoormuse tõusule, mis seaduse loomisega kaasneks.
Loe edasi
08.11.2019Endine Kihnu praam läks võla katteks haamri alla, kuid ostuhuvilisi polnud (RSS)
Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite oksjonikeskuses enampakkumisele pandud reisiparvlaev Light of the Sea alghinnaga 95 000 eurot ei meelitanud eile ostuhuvilisi ligi. Kui kaua varem Pärnu–Kihnu liinil Liisi nime all sõitnud ja 47 aastat tagasi Norras Rosendalis ehitatud laev Pärnus Emajõe tänava kai ääres kasutult seisab, ei oska öelda mitte keegi. 
Loe edasi
08.11.2019Stockholmi lähedal karile sõitnud Princess Anastasia jätkab reisi (RSS)
Kolmapäeval Rootsi pealinna lähedal karile sõitnud ristluslaev Princess Anastasia sai neljapäeval jätkata teekonda Stockholmist Helsingisse. 
Loe edasi
08.11.2019Tööandja maksuvõlg toob lapsevanematele murepilved (RSS)
Enne lapse saamist tasub registrist oma tööandja maksuvõlga kontrollida.
Loe edasi
08.11.2019Lugeja küsib: kes vastutab üksiku öötöölise ohutuse eest? (RSS)
Postimehele kirjutas öises vööndis töötav tanklatöötaja, kes muretses üksinda töötamise ohutuse pärast ja mis saab siis, kui töörumides peaks juhtuma õnnetus?
Loe edasi
08.11.2019Soomes jõustub uuel aastal uus tööajaseadus (RSS)
Soomes jõustub uuest aastast pikka aega väljatöötatud tööajaseadus, mis annab tööandjale rohkelt uusi võimalusi. Eksperdid näevad selles aga potentsiaalseid ohte.
Loe edasi
07.11.2019Lufthansa salongitöötajad alustasid suurt streiki (RSS)
Lennufirma Lufthansa kabiinitöötajad alustasid neljapäeval kahepäevast streiki, mis mõjutab kümneid tuhandeid reisijaid. Samas nõustus lennukompanii alustama vahekohtu vahendusel läbirääkimisi ametiühingutega.
Loe edasi
07.11.2019Lätis algas viimaste aastate suurim arstide streik (RSS)
Lätis ei võtnud mitu tuhat arsti täna patsiente vastu.
Loe edasi
07.11.2019Helme tahab võõrtööjõu alampalgaks 2100 eurot (RSS)
Siseministeerium on teinud valitsusele ettepaneku, millega tõstetaks välismaalt pärit töötajate alampalganõuet. Kui senini pidi ettevõtja maksma väljaspoolt Euroopa Liitu palgatud inimesele vähemalt Eesti keskmist palka, siis siseminister Mart Helme ettepanekul võiks tulevikus minimaalseks tasuks olla poolteist keskmist palka. Ettevõtjatele ei meeldi see mõte sugugi.
Loe edasi
07.11.2019Tallink püstitas kasumirekordi (RSS)
Tallink Grupp avaldas täna oma 2019. majandusaasta kolmanda kvartali ja üheksa kuu auditeerimata finantstulemused, mille kohaselt saavutas kontsern uue kolmanda kvartali rekordtulemuse.
Loe edasi
07.11.2019Aftonbladet: Hans helistas abinumbrile, kuna leidis oma rannast «kummituslaeva» (RSS)
Rootsi väljaande Aftonbladet teatel katkestas kruiisilaev Princess Anastasia ootamatu saabumine Stockholmi saarestikus Lidingö vallas elava Hansu õhtusöögi, kuna järsku märkas ta oma rannas suurt laeva.
Loe edasi
07.11.2019Tallink teenis kolmandas kvartalis pea 55-miljonilise rekordkasumi (RSS)
Tallink Grupi käive kasvas tänavu kolmandas kvartalis 1,5 protsenti 287,8 miljoni euroni, puhaskasum kasvas samal ajal 18,5 protsenti 54,6 miljoni euroni; see on ühtlasi suurim puhaskasum, mille kontsern on kolmandas kvartalis saavutanud.
Loe edasi
07.11.2019Siseministeerium tahab tõsta võõrtööjõu alampalganõuet (RSS)
Siseministeerium on teinud valitsusele ettepaneku, millega tõstetaks välismaalt pärit töötajate alampalganõuet, vahendas «Aktuaalne kaamera».
Loe edasi
07.11.2019Eesti puitmajaäri üksik hunt kihutas pankrotti (RSS)
Endise tuntud ehitusettevõtja Andres Kogeri puitmajaäri Timo Houses OÜ lõpetas tegevuse ja taotleb kohtus pankrotti. Koondatud töötajad jäid aga tühjade pihkudega.
Loe edasi
07.11.2019Eesti ja Läti kavandavad ühist parvlaevaliini (RSS)
Eesti ja Läti valitsustevahelise komisjoni ühisistung leppis kolmapäeval kokku, et riikidevahelises koostöös alustatakse Saaremaa ja Kuramaa vahelise meretranspordi tarbeks õigusliku ja finantsraamistiku kavandamisega. 
Loe edasi
06.11.2019Video: Eestilt keelu saanud laev käis hiljuti Tallinnas (RSS)
Eestilt keelu saanud Vene laev Akademik Primakov on varem Eesti territoriaalvetesse sisenenud kaks korda. Nendest ühel korral viibis alus Eesti vetes lausa kolm kuud. 
Loe edasi
06.11.2019Kõrbenud puitmajaäri omanik: mul on kahju, et ma ei suutnud töötajaid kaitsta (RSS)
Endise tuntud ehitusettevõtja Andres Kogeri puitmajaäri Timo Houses OÜ lõpetas tegevuse ja taotleb kohtus pankrotti. Koondatud töötajad jäid aga tühjade pihkudega. «Minu võimuses ei ole praegu midagi muud töötajate heaks teha, kui anda neile isiklik soovituskiri uude ametisse kandideerimisel,» ütles Koger.
Loe edasi
06.11.2019Helsingisse teel olnud kruiisilaev sõitis Stockholmi lähistel karile (RSS)
Ettevõttele St. Peter Line kuuluv kruiisilaev Princess Anastasia, mis oli teel Helsingisse, on sõitnud Stockholmi lähistel karidele, teatas Rootsi meedia. Teadaolevalt vahejuhtumis kannatanuid ei ole.
Loe edasi
06.11.2019Reisilaev sõitis Stockholmi ligidal karile (RSS)
Parvlaev Princess Anastasia sõitis täna õhtul Stockholmi ligidal karile, ükski inimene õnneks viga ei saanud, teatas Rootsi meedia.
Loe edasi
06.11.2019Finnair vallandab reisijate wifiparoole kasutanud pardapersonali (RSS)
Soome lennufirma Finnair on vallandanud töötajaid, kes kasutasid lennu ajal reisijatele mõeldud internetivõrku. Kokku kahtlustatakse reeglite rikkumises ligi sadat töötajat.
Loe edasi
06.11.2019Arstide streik Lätis võib homme seimi ette tuua kuni 2000 meditsiinitöötajat (RSS)
Lätis plaanivad arstid homme parlamendi ees piketti ja streiki.
Loe edasi
06.11.2019\"Pealtnägija\": kaluriküla elanike ja mandrimehe vastasseis sadama asjus lahenes (RSS)
Ostad nööbi, saad terve pintsaku – nii kirjeldavad kohalikud Eesti ühe läänepoolsema sadama ümber toimunud tehinguid. Hirmu kohaselt rikastub mandrilt tulnud ärimees alusetult põlise kaluriküla Tagaranna sadama arvelt, mis pidi olema kõigi kasutada. Ettevõtja ja kohalike vastasseis hakkas lahenema alles pärast \"Pealtnägija\" külaskäiku.
Loe edasi
06.11.2019Soomes algab esmaspäeval kahenädalane postitöötajate streik (RSS)
Soomes algab esmaspäeval posti- ja logistikaala töötajate kahenädalane streik, millest võtab osa umbes 9000 töötajat. Streik mõjutab oluliselt postiteenuste kohaletoimetamist.
Loe edasi
05.11.2019Endise suurettevõtja puitmajaäri läheb hingusele: kõik töötajad koondatakse (RSS)
Endise tuntud ehitusettevõtja Andres Kogeri suurosalusega moodulmajade tootja Timo Houses OÜ lõpetab tegevuse ja koondab töötajad. Tagatipuks jäid töötajad ilma ka viimase kahe kuu palgast.
Loe edasi
05.11.2019Lõuna-Eesti suurim tööandja sai uue juhi (RSS)
Teisipäeval astus elektroonikatööstuse Enics Eesti AS-i peadirektorina ametisse Andres Kase.
Loe edasi
05.11.2019Linn algatab Tallinna sadama D-terminali ala planeeringu (RSS)
Linnavalitsus algatab homsel istungil D-terminali ja lähiala detailplaneeringu, mis saab aluseks kinnisvara-arendusele Admiraliteedi basseinist Kadrioru poole jääval alal.
Loe edasi
05.11.2019Madal veetase võib segada laevaliiklust Vormsi liinil (RSS)
Kihnu Veeteed hoiatab, et madal veetase võib hakata segama laevaliiklust Vormsi liini. 
Loe edasi
05.11.2019Veeteede amet tõstab hooajalised navigatsioonimärgid talveks kaldale (RSS)
Hooajalise ujuvmärgistuse välja võtmist alustasid veeteede ameti laevad oktoobri keskel, tööd on plaanis lõpetada detsembris. 
Loe edasi
04.11.2019Lennusadama töötajad harjutasid külma vette kukkumist ja vees olija abistamist (RSS)
Meremuuseumi Lennusadama jahisadama juht Lauri Väinsalu ja tema tiim läbisid täna vaatamata lõikavale tuulele ja külmale vihmale vetelpäästekoolituse, mille käigus tuli ilma erivarustuseta «vette kukkuda» ja õppida külmašokki kontrollima. 
Loe edasi
04.11.2019Itaalia laev 151 migrandiga randus Sitsiilias (RSS)
Itaalia avamere varustuslaev tõi Sitsiiliasse 151 migranti, kelle nad olid varem Liibüa ranniku lähedalt peale võtnud.
Loe edasi
04.11.2019Suhe töötajaga läks McDonald\'si tegevjuhile ameti maksma (RSS)
McDonald’s vallandas reedel tegevjuhi Steve Easterbrooki, sest uurimine paljastas, et ta oli ettevõtte töötajaga suhtes. Tema asemele asus McDonald’si USA ärisid juhtiv Chris Kempczinski, kirjutab Bloomberg.
Loe edasi
04.11.2019Piraadid röövisid Benini rannikul Norra kaubalaevalt üheksa meeskonnaliiget (RSS)
Norra ettevõttele kuuluv kaubalaev sattus laupäeval Benini ranniku lähedal piraatide rünnaku ohvriks, kui üheksa selle meeskonnaliiget laevalt rööviti.
Loe edasi
04.11.2019Video: rootslased tõid pinnale üle 100 aasta tagasi uppunud konjaki- ja likööripudelid (RSS)
Rootsi laevavrakkide otsimisfirma Ocean X Team teatel tõid nad Soome ja Rootsi vahel asuva Põhjalahe lõunaosast pinnale rohkem kui 100 aasta vanused konjaki- ja likööripudelid, mida on kokku 900.
Loe edasi
04.11.2019Lidl pani liiga innukale töötajale sule sappa (RSS)
Saksa odavpoekett Lidl vallandas oma Barcelona poe juhi, keda Hispaania meedias on nimetatud Jean P.-ks, kuna mees tuli enne ettenähtud aega tööle põhjendusega, et soovis seada poe enne külastajate saabumist valmis.
Loe edasi
04.11.2019Eksperiment: 4-päevane töönädal tõstis oluliselt töötajate produktiivsust (RSS)
Tehnoloogiahiiglane Microsoft viis hiljuti läbi eksperimendi, kust selgus, et 4-päevane töönädal teeb töötajad õnnelikumaks ja suurendab nende produktiivsust.
Loe edasi
03.11.2019Macroni avaldus põrandaaluste töötajate kohta pahandas Bulgaariat (RSS)
Bulgaaria kutsub esmaspäeval välja Prantsuse suursaadiku avalduse pärast, milles Prantsuse president Emmanuel Macron kommenteeris immigratsiooni.
Loe edasi
02.11.2019Kurm: eluga pääsenud Estonia meeskonnaliikmete sõnul oli ramp suletud (RSS)
Parvlaeva Estonia katastroofist eluga pääsenud meeskonnaliikmed tunnistavad, et seni laevahuku põhjuseks peetud avatud ramp oli huku ajal suletud, ütles Margus Kurm, kes oli aastatel 2005 kuni 2009 valitsuse uurimiskomisjoni juht.
Loe edasi
01.11.2019Soome merepäästjad mälestavad merele jäänuid eskaadrisõiduga (RSS)
Soome Merepäästeseltsi traditsioonide kohaselt mälestatakse merel kadunuks jäänuid ja austatakse meresõitjaid päästelaevade paraadiga.
Loe edasi
01.11.2019Baltika alustab suurkoondamistega (RSS)
AS Baltika otsustas OÜ Baltika Tailor ainuosanikuna lõpetada ettevõtte tegevuse 1. novembrist ning alustada likvideerimismenetlust. See tähendab, et Lasnamäel ja Kohtla-Järvel asuvates tootmistes koondatakse üle 300 töötaja.
Loe edasi
01.11.2019Pildid ja video: Malta vetest leiti Teise maailmasõja ajal kadunuks jäänud Briti allveelaev, millel hukkus ajakirjanik (RSS)
Malta ülikooli allveearheoloogide teatel leidsid nad selle saareriigi lähedastest vetest Teise maailmasõja ajal uppunud Briti allvelaeva HMS Urge.
Loe edasi
31.10.2019Eesti ettevõtted plaanivad tõsta töötajate palku (RSS)
43% tööandjatest plaanib lähiajal tõsta töötajate palgatasemeid, selgub CV Keskuse ja Palgainfo Agentuuri sügisese tööturu uuringu esmastest tulemustest. Uusi töökohti soovib luua 40% ettevõtetest ja 69% tööandjatest kavatseb värvata uusi töötajaid lahkuvate töötajate asendamiseks, hooajalistele töödele ja/või uutele töökohtadele.
Loe edasi
31.10.2019Euroopa Komisjon tegi ettepaneku anda toetust Läänemere idaosa kaluritele (RSS)
Euroopa Komisjon võttis neljapäeval vastu ettepaneku, mille kohaselt antakse Euroopa merendus- ja kalandusfondist toetust kaluritele, keda mõjutab Läänemere idaosa tursapüügi keeld, eesmärgiga nende kalalaevad püsivalt kasutusest kõrvaldada.
Loe edasi
31.10.2019Pihtimus: tööandja keeldub lepingut lõpetamast (RSS)
Mida aeg edasi, seda võimatum palga ja koondamise kättesaamine näis, kurtis Postimehele Alex (nimi muudetud) oma erakordset lugu, kuidas ta tööandja juurest tulutult juba mitmendat kuud lahkuda üritab. Tööinspektsioon saab iga kuu tuhatkond murelikku kõnet, tegemata/puuduliku töötajate registri kande või maksmata lõpparve kohta.
Loe edasi
31.10.2019Tallinna volikogu toetas Vanasadama põhjaosa detailplaneeringu algatamist (RSS)
Tallinna linnavolikogu nõustus tänasel istungil Vanasadama põhjaosa detailplaneeringu koostamise algatamisega ning keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamata jätmisega.
Loe edasi
30.10.2019Kohus: praegune perehüvitise seadus on osaliselt põhiseadusega vastuolus (RSS)
Riigikohus tunnistas põhiseadusevastaseks perehüvitiste seaduse osa, mis ei võta vanemahüvitise arvutamisel arvesse tööandja maksejõuetuse hüvitist.
Loe edasi
30.10.2019Soome majandus jaheneb jätkuvalt (RSS)
Soome ettevõtte hinnangul on majanduslik olukord sel sügisel muutunud kehvemaks kõikides peamistes majandussektorites, selgus tööandjate keskliidu ettevõtlusbaromeetris.
Loe edasi
30.10.2019Suvisest kriisist toibuvad Narva energeetikud loodavad külmale talvele (RSS)
Narva elektrijaamade ametiühing on suvisest kriisist toibumas: sundpuhkused on selja taga, kuid koondamised veel kestavad. Ametiühingud loodavad, et külm talv tõestab elektrijaamade vajalikkust.
Loe edasi
30.10.2019Narva elektrijaamade ametiühing toibub kriisist (RSS)
Narva elektrijaamade ametiühing on suvisest kriisist toibumas.
Loe edasi
30.10.2019Diplomaatide streik sulges Iisraeli saatkonnad kogu maailmas (RSS)
Tänasest on streigi tõttu teadmata ajaks suletud kõik Iisraeli saatkonnad ja konsulaadid üle maailma, kuna diplomaadid ja kaitseatašeed ei ole suutnud kõnelustes rahandusministeeriumiga lahendada pikalt vindunud tüli ametikulude kompenseerimise üle.
Loe edasi
29.10.2019Ametiühingute Keskliidu volikogu esimehena jätkab Kaia Vask
Vastavalt Ametiühingute Keskliidu oktoobris toimunud kongressil muudetud põhikirjale on volikogu esimehel nüüd ka keskliidu esimehe asendamise õigus.
Loe edasi
29.10.2019Kliinilised psühholoogid tahavad kutseaasta rahastamist riigieelarvest (RSS)
Eesti kliiniliste psühholoogide kutseliit ja psühhiaatriakliinikute juhid nõuavad, et kliinilistele psühholoogidele omistatakse tervishoiutöötaja staatus ja et nende kutse- ehk residentuuriaastat rahastataks riigieelarvest.
Loe edasi
29.10.2019\"Aktuaalne kaamera\" uuris, kuidas elektririkete tuvastamine ja kõrvaldamine käib (RSS)
Kuigi Eesti on IT-riik, käib elektriliinidel rikete tuvastamine ja leidmine nii, et töötajatel tuleb liinid paremal juhul autoga, kehvemal juhul jalgsi läbi kammida. \"Aktuaalne kaamera\" käis vaatamas, kuidas rikete kõrvaldamine käib.
Loe edasi
28.10.2019«Tuhat tervist»: miks käiakse öösel apteegis? (RSS)
Sel nädalal uurime, miks käiakse öösel apteegis, ning seda, kuidas aitavad uued, Eestis leiutatud retuusid x-jalgseid lapsi. Teeme selgeks, mis koht on silma-emo. Oma hea elu saladusi jagab Marek Sadam.
Loe edasi
28.10.2019Tallinki uus reisilaev sai kummalise nime (RSS)
Tallink Grupi Tallinna-Helsingi liinil kurseerima asuva uue LNG shuttle-laeva nimeks saab MySTAR, reisilaeva ehitus algab Soomes Rauma laevatehases järgmise aasta esimeses pooles ning selle valmimine on planeeritud 2021. aasta lõppu.
Loe edasi
28.10.2019Tallink valis uue süstiklaeva nimeks MySTAR (RSS)
Tallink valis Tallinn-Helsingi liinil sõitma asuva uue LNG süstiklaeva nimeks MySTAR.
Loe edasi
28.10.2019Rike jättis Tallinki Silja Symphony Stockholmi kai äärde (RSS)
Tallinki Helsingi-Stockholmi liini teenindav Silja Symphony jäi pühapäeva õhtul Rootsis kai äärde ning ka esmaspäevane väljumine on tühistatud, teatas YLE.
Loe edasi
28.10.2019Tallinki laev jäi rikke tõttu kai äärde (RSS)
Tallink Silja Symphony pidi pühapäeval jääma Stockholmis kai äärde, mistõttu on tühistatud ka esmaspäevane väljumine Helsingist.
Loe edasi
26.10.2019Tugev tuul häirib laevaühenduse pidamist väikesaartega (RSS)
Tugev tuul häirib laupäeval ja pühapäeval laevaühendust Kihnu liinil ja Manilaiu liinil. 
Loe edasi
26.10.2019Teadlased: tööandja saab keskeakriisis töötaja heaks palju ära teha (RSS)
Keskeakriis on levinud nähtus, kuid ometi kaasneb sellega sageli stigma ning stereotüüpidest tulenev naeruvääristamine. Ometi on tegemist tõsise probleemiga, mis põhjustab ärevust ning vähendab produktiivsust ning motivatsiooni tööl ja eraelus.
Loe edasi
25.10.2019Võimalik talvine praamigraafik pahandab Hiiumaa ettevõtjaid (RSS)
Hiiu Leht kirjutab, et parvlaeva talvise sõiduplaani esialgne variant näeb ette, et esimene laev hakkaks väljuma saarelt juba hommikul kell 5.30 ehk varasemast tund varem - see aga tekitaks Hiiumaa kaubaveoga tegelevatele ettevõtetele suuri lisakulusid.
Loe edasi
24.10.2019Video: Hara sadamas töötab erilise ametiga neljajalgne (RSS)
Koerad on asendamatud abimehed mitmetel elualadel, olgu selleks politseitöö või teraapia. Ka Hara sadamas on oma töökoer — millega ta täpselt tegeleb, uurib saatejuht Heidi Hanso. 
Loe edasi
24.10.2019Kaugtöö säästab raha, kuid mitte inimeste närve (RSS)
Kuigi kodust töötamine hoiab kokku nii töötajate kui ka tööandjate raha, viitavad värsked uuringud, et sageli kaugtööd tegevatel inimestel esineb oluliselt sagedamini kroonilist stressi, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
Loe edasi
24.10.2019Alampalk võib jääda valitsuse otsustada (RSS)
Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit ei jõudnud järgmise aasta alampalga asjus kokkuleppele, mistõttu pöördutakse riikliku lepitaja poole.
Loe edasi
24.10.2019Noor soomlanna suri Tallinki laeval terviserikke tõttu (RSS)
Ekspertiis tuvastas, et noor soomlanna suri nädalavahetusel Tallinna sadamas seisval Tallinki reisilaeval terviserikke tõttu.
Loe edasi
24.10.2019Kohus otsustas: valitsus peab võtma Estonia huku täiendava uurimise taotluse asjas seisukoha (RSS)
Tallinna halduskohus langetas täna otsuse Estonial hukkunud ohvrite lähedaste kaebuse peale, kus paluti Eesti riigil algatada laeva huku uus uurimine. Kohus leidis, et valitsus ei ole lähedaste taotlusele nõuetekohaselt vastanud ning parvlaev Estonia huku uue uurimise algatamise asjas seisukohta võtnud.
Loe edasi
23.10.2019Fotod: Reidi teel avastati veel üks vana laevavrakk (RSS)
Reidi tee läheduses tuli kaldakindlustuse rajamise käigus maa seest välja vana laevavrakk, mille olemasolust varem ei teatud.
Loe edasi
23.10.2019Teaduspõhine juhtimine ronib tootlikkuse tõstmise nimel töötajaga WC-sse (RSS)
Sensorite ja andmeanalüüsi võidukäigu tõttu võib märgata maailmas uut taylorismi lainet, mille eesmärk on pigistada kontoritöötajatest välja nii palju kasulikku tööd kui vähegi võimalik, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
Loe edasi
23.10.2019Ametiühingud ja tööandjad pöörduvad palgavaidlusega riikliku lepitaja poole (RSS)
Tööandjate keskliidu ning ametiühingute keskliidu esindajad ei jõudnud kolmapäeval tuleva aasta miinimumpalga osas kokkuleppele ja otsustati pöörduda riikliku lepitaja poole.
Loe edasi
23.10.2019Alampalga läbirääkimised kraavis: sekkuma peab riiklik lepitaja (RSS)
Tööandjate keskliit ja ametiühingute keskliit ei jõudnud kolmapäeval järgmise aasta alampalga osas kokkuleppele, mistõttu pöördutakse riikliku lepitaja poole.
Loe edasi
22.10.2019Soome postitöötajad planeerivad novembris kahenädalast streiki (RSS)
Soome posti- ja logistikaala ametiühing PAU teatas täna, et alustab novembris kahenädalase streigiga.
Loe edasi
22.10.2019Maksuamet pidas kinni uimastimüüjate jõugu (RSS)
Juuli keskel pidasid maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad kriminaalasja raames kinni seitse Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse narkootikumide Eestisse toomises ja müümises.
Loe edasi
22.10.2019Vaata, kui palju kasvas Eestis tervishoiutöötajate palk (RSS)
Tervishoiutöötajate keskmine tunnipalk suurenes 2019. aasta märtsis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kõikidel ametikohtadel, selgus Tervise Arengu Instituudi läbi viidud uuringust.
Loe edasi
22.10.2019Riigikogu võttis menetlusse laevandussektori ettevõtete tulumaksu erirežiimi eelnõu (RSS)
Valitsuse 21. oktoobril algatatud laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse ning tulumaksuseaduse muutmise ja seonduvalt teiste seaduste muutmise eelnõuga täpsustatakse laevandussektori ettevõtete tulumaksu erirežiimi ja viiakse see kooskõlla Euroopa Liidu riigiabi reeglitega.
Loe edasi
21.10.2019Tallinki laevalt leiti kaks surnukeha (RSS)
Tallinki reisilaevalt Silja Europa leiti pühapäeva hommikul kahe Soome kodaniku surnukehad, politsei kinnitusel ei ole juhtumid omavahel seotud.
Loe edasi
21.10.2019Poolsada inimest tunnistas vabatahtlikult ümbrikupalga võtmist (RSS)
Veidi enam kui poolsada inimest tunnistas tänavu tuludeklaratsiooni täites ausalt, et on saanud tööandjalt kas osaliselt või täielikult ümbrikupalka.
Loe edasi
20.10.2019Tallinki laeval suri veel teadmata põhjustel kaks noort inimest (RSS)
Tallinki reisilaevalt Silja Europa leiti pühapäeva varahommikul surnuna mees ja naine.
Loe edasi
20.10.2019Kopp puhastab laevateed, aga vaja oleks ka lõhkamist (RSS)
Kui Tartu Kaarsillalt alla vaadata, paistavad nüüd selgesti ära Emajõe põhja kivid, kunagise Kivisilla jäänused, millel vesi tantsu lööb. Jõgi on ses paigas juba nii madal, et alused, mil süvist üle meetri, enam turvaliselt läbi ei pääsenud ja linn otsustas tellida jõepõhja puhastamise.
Loe edasi
19.10.2019Kruiisilaev Aidaaura paneb rekordilisele kruiisihooajale punkti (RSS)
Laupäeval sildus Vanasadamas selle hooaja viimane kruiisilaev Aidaaura, mis tõi Tallinnaga tutvuma 1287 peamiselt Saksamaalt pärit kruiisireisijat. Aidaaura saabus Tallinnasse Rostockist ja suundub laupäeva õhtul edasi Peterburi.
Loe edasi
18.10.2019Eesti Energia müüs gaasiäri Tallinki omanikele (RSS)
Eesti Energia tütarfirma Enefit Green ja NEFCO müüvad oma osaluse Vinni ja Oisu biogaasi koostootmisjaamades Tallinki suuromanikule Infortarile, teatasid ettevõtted.
Loe edasi
18.10.2019Prantsusmaal plaanitakse pensionireformi tõttu ulatuslikku üldstreiki (RSS)
President Emmanuel Macroni üks valimislubadusi oli pensionisüsteemi reformimine ning sellega koos perspektiivis, ka avaliku sektori osakaalu vähendamine.
Loe edasi
18.10.2019Piltuudis: politsei- ja piirivalveamet laotas varustuse ja töötajad laiali (RSS)
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) ühines üleilmsest kampaaniaga, kus, politsei-, pääste- ja eriüksused laotavad kogu oma varustuse töömasinte kõrvale ning jäädvustavad sellest pildi.Tartu päästjad võtsid osa üleilmsest kampaaniast, kus pääste- ja eriüksused laotavad kogu oma varustuse töömasina kõrvale ning jäädvustavad sellest pildi.
Loe edasi
18.10.2019Kunagine salajane allveelaevatehas muutus sajanditaguseks laboriks (RSS)
Noblessneri sadamalinnakus avab laupäevast uksed hariduslik virtuaalreaalsuskeskus PROTO. Kunagine salajane allveelaevatehas on muutunud sajanditaguseks laboriks, kus on ligi 30 eksponaati.
Loe edasi
16.10.2019Koondamisteade näpus: kuhu läheb 30 aastat Sangaris õmblejana töötanud naine nüüd? (RSS)
Täna kell 20.30 toob Kanal 2 dokumentaalsaade «Viimased sangarid» ekraanile õmblusvabrik Sangar töötajate teekonna ootamatust koondamisteatest viimaste tööpäevadeni ja uue töö leidmiseni. Mis ootab ees 30 aastat legendaarses särgivabrikus Sangar töötanut, kes saab ootamatult koondamisteate?
Loe edasi
16.10.2019Sooline palgalõhe on visa kahanema (RSS)
Mullu esines palgalõhe naiste ja meeste vahel kõikidel tegevusaladel: naistöötajate brutotunnitasu oli 2018. aasta oktoobris 18,7 protsenti madalam kui meestöötajatel. Võrreldes 2017. aasta sama ajaga vähenes sooline palgalõhe 2,2 protsendipunkti, ent mõnel elualal lõhe hoopis suurenes.
Loe edasi
16.10.2019Eesti tööandjad otsivad välismaalt IT töötajaid (RSS)
23. oktoobril toimub nelja tunni jooksul internetis värbamisüritus Enter Estonia nendele Eesti ettevõtetele, kes on valmis värbama töötajaid teistest Euroopa Majanduspiirkonna riikidest.
Loe edasi
16.10.2019Kanal 2-e erisaade «Viimased sangarid»: endised Sangari töötajad alustavad uut karjääri otsast peale (RSS)
Täna kell 20.30 toob Kanal 2-e dokumentaalsaade «Viimased sangarid» ekraanile õmblusvabrik Sangar töötajate teekonna ootamatust koondamisteatest viimaste tööpäevadeni ja uue töö leidmiseni. Mis ootab ees 30 aastat legendaarses särgivabrikus Sangar töötanut, kes saab ootamatult koondamisteate?
Loe edasi
16.10.2019Sotsiaaltöötajate põuas riik kärbib nende väljaõpet (RSS)
Sotsiaaltöö erialade kärpimine ülikoolides ei aita ekspertide sõnul kuidagi lahendada riigi lähiaastate muret tuhande puuduoleva sotsiaaltöötaja leidmiseks.
Loe edasi
16.10.2019Iris Pettai: 50+ tööjõud – juba vajalik, aga ikka veel tõrjutud (RSS)
Töökohtade kohandamine vanematele inimestele on veel lapsekingades – üle kolmandiku tööandjatest eelistab nooremaid töötajaid ja suhtub üle 50-aastastesse töötajatesse eelarvamuse ja usaldamatusega, kirjutab Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi juhataja, sotsioloog Iris Pettai.
Loe edasi
16.10.2019Reisilaeval märatsenud ukrainlasel tuli Eestist lahkuda (RSS)
Eesti ametivõimud saatsid riigist välja ukrainlase, kes märatses Tallinnas sadamas olnud reisilaeval. 
Loe edasi
16.10.2019Lõuna-Aasia laevalammutustes on tänavu hukkunud 19 töölist (RSS)
Peamiselt Bangladeshis ja Indias tegutsevates laevalammutusettevõtetes on tänavu elu kaotanud 19 töölist, teatas portaal Worldmaritimenews. 
Loe edasi
15.10.2019Vanasadamas hakatakse laevu elektriga laadima (RSS)
Tallinna Sadam paigaldab viiele Vanasadama kaile Eestis esimese omanäolise projekti raames ABB uusimad kaldaelektriseadmed, millega sadamas seisvad laevad saavad maapealset elektrit kasutades vähendada laevamootorite heitgaase ja mürareostust.
Loe edasi
15.10.2019Eestis on pea kolmandik töötutest kõrgharidusega (RSS)
Töötukassa andmetel on Eestis pea  kolmandik töötutest kõrgharidusega, kuid ettevõtjad ei leia sobivaid töötajaid.
Loe edasi
15.10.2019Kolmandik Eesti töötutest on kõrgharidusega (RSS)
Töötukassa andmetel on Eesti 31 431 töötust 9572 kõrgharidusega, kuid ettevõtjad sobivaid töötajaid ei leia. TTÜ rektor Jaak Aaviskoo tõdeb, et mõnel erialal ongi kõrgkoolides ületootmine, ent teised rektorid temaga ei nõustu.
Loe edasi
15.10.2019Eesti transiidiäri mõjutavad üha rohkem kütust puudutavad nõuded (RSS)
Venemaa kaubavoo vähenemise kõrval hakkavad Eesti transiidiäri üha enam mõjutama uued kütustele kehtestatavad nõuded. Näiteks ei soovi turg enam tumedaid, kõrge väävlisisaldusega kütuseid. Tallinna Sadam avaldas hiljuti, et kolmandas kvartalis vähenes järsult vedellasti maht. Eesti Raudtee loodab samas, et nende jaoks on suurem langus möödas.
Loe edasi
15.10.2019\"Suud puhtaks\": tööõnnetuste osas on vaja teadlikkust tõsta (RSS)
Eesti Televisiooni )ETV) saates \"Suud puhtaks\" tõdesid saatekülalised, et tööõnnetuste osas tuleb teadlikkust tõsta nii tööandjate kui töötajate seas.
Loe edasi
15.10.2019GALERII Valitud seltskond sai Lennusadamas proovida merepõhjas küpsenud šampanjat! (RSS)
Täna õhtul astusid Tallinnas Lennusadamas valitud publiku ette esmakordselt šampanjad, mille küpsemine on toimunud sügaval merepõhjas. Submarine Champagnes jõudis kelmikate ja sädelevate, aromaatsete ning seksikate nootidega pikitult Eestisse! 
Loe edasi
15.10.2019Viljavedu kolib raudteele (RSS)
Riiklik logistikafirma Operail vedas raudteel kahe kuuga enam kui 600 kaubaauto jagu ehk ligikaudu 16 200 tonni söödavilja nii Sillamäe kui ka Muuga sadamasse. Järgmisel aastal loodetakse koguseid oluliselt suurendada
Loe edasi
15.10.2019Uuring: tööandjad ei kipu värbamisel palganumbrit välja ütlema (RSS)
Töövahendusportaali CV-Online´i küsitluses selgus, et ainult 28 protsenti tööandjates avaldab alati oma tööpakkumised palgaga, samas, kui 70 protsenti kandidaatide jaoks on palk ülekaalukalt number üks põhjus töökohta vahetada, tööpakkumisi avada ja uude töökohta kandideerida. 
Loe edasi
15.10.2019Uuring: tööandjad ei taha värbamisel palganumbrit välja öelda (RSS)
Kõigest 28 protsenti tööandjatest avaldab alati oma tööpakkumised palgaga, teised kas ei julge või ei pea sead vajalikuks. Samas enamuse töötajate jaoks on palk just esimene põhjus, miks tööpakkumisi vaadata ja töökohta vahetada, selgub tööportaali CV Online uuringust.
Loe edasi
14.10.2019Miks õppida tulevikuks, mida pole? (RSS)
Kord nädalas paar tundi koolist puududa pole ideaalne, aga kõik kontrolltööd saavad meil tehtud ja kursused lõpetatud. Koolidel on selle üle range järelevalve ja nii ongi õige. On kliimaaktiviste, kes õpivad kiituskirjale ja osalevad olümpiaadidel. Teadmised ei jää omandamata, vastupidi, neid tuleb streikide korraldamisel hulgaliselt juurde – nii praktilisi teadmisi ürituse korraldamisest ja meediaga suhtlemisest kui ka faktilisi teadmisi artiklite ja uuringute lugemisest.
Loe edasi
14.10.2019Otse kell 13.15: erikomisjon arutab saarte parvlaevaühenduse korraldust (RSS)
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäevasel avalikul istungil riigikontrolli ülevaadet, kuidas on muutunud Hiiumaa ja Saaremaa parvlaevaliiklusega seotud kulud ja veoteenuse mahud. Kell 13.15 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.
Loe edasi
14.10.2019Lufthansa pardameeskondi utsitatakse streikima (RSS)
BNS vahendab, et Saksa lennukite pardameeskondade ametiühing UFO ärgitas esmaspäeval oma liikmeid pidama 20. oktoobril streiki, kuigi lennufirma arvates puudub ühingul õigus tema töötajaid esindada.
Loe edasi
13.10.2019Koolijuhid suhtuvad streikijaisse kahetiselt (RSS)
Alates märtsist reedeti kliimamuutuste vastu streikivad noored võiks oma ürituse tõsiseltvõetavuse nimel tegeleda sellega väljaspool kooliaega, põrutas ajakirjanik Priit Pullerits reedeses Tartu Postimehes. Koolijuhid on selle seisukohaga üldjoontes nõus, kuid samas tunnustatakse noorte soovi ühiskondlikel teemadel kaasa rääkida.
Loe edasi
29.08.2019EMSA sõlmis uue kollektiivlepingu
Loe edasi
28.08.2019Bussijuhtide pikett
Loe edasi
12.04.2019Ka Poola keelas Vene purjelaeval oma vetesse sisenemise (RSS)
Eesti kehtestas Venemaa purjelaevale Sedov oma territoriaalvetesse sissesõidukeelu mõni päev tagasi, nüüd langetasid samasuguse otsuse Poola võimud.
Loe edasi
22.02.2019Piret Mürk-Dubout: lahkumiseks ei ole ükski hetk õige. Süda jääb valutama
Loe edasi
20.02.2019Kapo andis ohuhoiatuse venekeelse odavtööjõu Eestisse toomisele
Loe edasi
20.02.2019Baltic Queen on taas Tallinna-Stockholmi liinil
Loe edasi
20.02.2019Nädalakommentaar: suur hulk võõrtööjõudu ei too õnne õuele
Loe edasi
12.10.2015Ginter uutest praamidest: laevadel on juba tunda praami hõngu (RSS)
Tallinna Sadama juhatuse liige Carri Ginter külastas eelmisel nädalal Poola laevafirmasid, kes ehitavad Saaremaa ja Hiiumaa vahele uusi parvlaevu, tema sõnul käib laevadega suur töö ja praami hõngu on neil juba tunda.
Loe edasi
27.06.2013Prangli uus parvlaev valmib plaanitust varem (RSS)
Prangli liinil sõitma hakkava reisiparvlaeva Wrangö valmimise tähtaega on muudetud ja laev valmib esialgu plaanitust pool aastat varem – 2014. aasta märtsi asemel juba selle aasta septembri lõpuks. Loe edasi >
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirma töötüli hakkab lahendama lepitaja (RSS)
Tallinki kontserni kuuluvas 40 töötajaga sadamaettevõttes HTG Invest on puhkenud kollektiivne töötüli, millele asub lahendust otsima riiklik lepitaja. Loe edasi >
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirmal töötajatega tüli majas (RSS)
Tallink Grupi tütarfirma HTG Invest töötajad pöördusid riikliku lepitaja poole, kuna tööandja pole töötajatega kollektiivläbirääkimistesse astunud.
Loe edasi
17.04.2013Kaubalaev põrkas Botnia lahel tankeriga kokku (RSS)
Hollandi kaubalaev M/V Varnebank põrkas eile õhtul Botnia lahes kokku kütusefirmale Neste Oil kuuluva tankeriga M/T Neste, mis vedas diislikütust. Loe edasi >
Loe edasi
08.04.2013Kriis viis Euroopas 5,9 miljonit töökohta (RSS)
Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni täna avaldatud andmetest selgub, et Euroopa Liidus on pärast majanduskriisi puhkemist 2008 aastal kadunud 5,9 miljonit töökohta.
Loe edasi
05.03.2013Euroopa Transporditöötajate Föderatsiooni (ETF) Merendussektsiooni juhatusest
26. veebruaril toimus Brüsselis järjekordne ETF-i merendussektsiooni juhatus. EMSA-st osales peasekretär Kaia Vask. Alljärgnevalt lühike ülevaate mõnedest arutelul olnud teemadest.
Loe edasi
05.03.2013Ühtsetele seisukohtadele tehnoloogia valmisoleku ja NECA ala kehtestamise vajalikkuse osas ei jõutud
4.märtsil korraldas HELCOM Helsingis Katajanoka keskuses konverentsi „Läänemeri – NECA“, kus osalesid Läänemere riikide, aga samuti Suurbritannia, Belgia ning teiste maade ja firmade esindajad ning HELCOM-i sekretariaadi liikmed.
Loe edasi
22.02.2013Head lugemist töösuhetest
\"Minna või mitte minna...?\" küsib kolmandik eestimaalasi Eestist lahkumise mõtteid mõlgutades. Õnneks teostuseni neist rõhuv enamik ei jõua.
Loe edasi
20.02.2013AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestustest
AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestused, millega EMSA on tegelenud juba 2008.a.alates, on 2013.aastal viinud töövaidluskomisjoni vahendusel sõlmitud kompromisslepingute puhul 22 lahenduseni üldsummas 19952 eurot.
Loe edasi
19.02.2013EMSA-kad kohtusid Tööinspektsiooniga
EMSA nõupidamiste ruumis regulaarselt toimuval usaldusisikute infopäeval 14.02.2013 kohtusid emsakad EV Tööinspektisooni esindajate, Põhja piirkonna osakonnajuhataja kt. Heiki Lugna ja mereteenistuse vastselt ametisse asunud inspektori Veigo Tumaševskiga.
Loe edasi
19.02.2013Tallinnas toimus 12. veebruaril rahvusvaheline ümarlaud „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region„
12. veebruaril osales EMSA esimees Jüri Lember Tallinnas korrldatud rahvusvahelisel ümarlaual „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region „, mis oli korraldatud EL INTERREG IV A projekti raames.
Loe edasi
18.02.2013Toimus Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajate ühisnõupidamine
6.veebruaril kohtusid üle aastase vaheaja järel ühisnõupidamisel Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajad. Põhiaruteluks oli võimaliku teise laevaregistri temaatika Eestis.
Loe edasi
15.01.2013Teadmiseks EMSA liikmetele!
EMSA volikogu leidis oma aastalõpu istungil, et saadud töötasu kontrolliks vajalikke dokumente võetakse vastu kuni 31. jaanuarini 2013.aastal.
Loe edasi
19.12.20127. detsembril toimus EMSA volikogu aastalõpu koosolek.
2012. aasta võeti kokku esimehe Jüri Lemberi tegevusaruandega. Pandi paika prioriteedid EMSA töös eelseisvaks 2013. aastaks ning võeti vastu 2013. aasta eelarve.
Loe edasi
31.10.2012EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad jõudsid sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas
Eile 30.10. 2012 jõudsid EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas, mis võimaldaks lõpetada ebaharilikult pikaks veninud kohtuskäimise kohtu poolt kinnitatud pooltevahelise kokkuleppe alusel.
Loe edasi
05.10.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja Tallink Grupi vahel
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ja AS Tallink Grupp koos tütarettevõtete OÜ Hansaliinid ja OÜ HT Laevateenindus allkirjastasid täna uue kollektiivlepingu, mis kehtib kuni 31.12.2013.
Loe edasi
13.09.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja DFDS Seaways OÜ vahel
11. septembril allkirjastasid EMSA ja DFDS Seaways OÜ ml Patria Seaways kollektiivlepingu kehtivusega kuni 2014.aasta lõpuni.
Loe edasi
04.09.2012Läänemere aktsiooninädal 2012
3.-7. septembrini toimub ITF-i Läänemere aktsiooninädal. Vabatahtlikud ametiühinguliikmed ITF-i inspektorite juhtimisel kontrollivad kümnetes Läänemere-äärsetes sadamates peatuvate mugavuslipulaevade töö- ja elamistingimusi. Eesti inspektsioonidest võtavad osa 2 vabatahtlikku Norrast ning 2 Eesti dokkerit osalevad Norra sadamalinna Larvik’i laevakontrolli meeskonna töös.
Loe edasi
28.08.2012Tere Kool! Merekool!
1.septembril tähistatakse vastvalminud Lennusadamas tarkusepäeva heategevusüritusega \\\"Tere Kool! Merekool!\\\"
Loe edasi
20.06.2012Tallinki ja EMSA kollektiivlepingu läbirääkimised
18.mail tegi EMSA Tallinkile uue kollektiivlepingu läbirääkimiste alustamise ettepaneku koos kõnesoleva lepingu kaasajastatud eelnõuga, millele oli eelnenud paarikuine teksti lihvimine koos laevade usaldusisikutega.
Loe edasi
01.06.2012Kohtulahend - töötaja vallandamine tunnistati põhjendamatuks
EMSA sai lõpuks kauaoodatud kohtulahendi, kus töötaja vallandamine mõne kliendi kahtlaste kaebuste alusel tunnistati põhjendamatuks ja mõisteti välja hüvitis üle 2000 euro.
Loe edasi
16.05.2012EMSA kohtus Tallink Grupi personalidirektor Vahur Ausmehega
30.04.2012 kohtusid Tallinki peahoones EMSA esimees ja Tallinki peausaldusisikud Anne Sisask ning Mati Elmers Tallink Grupi personalidirektori Vahur Ausmehega. Töise kohtumise teemadeks olid ML Baltic Printsess stjuardesside tööajarežiim, töötajatele korralise puhkuse võimaldamine kahes osas, kaupluste müüjate laevadevaheline rotatsioon, Shuttle`te 6 reisi tööajakorraldus jpm.
Loe edasi
16.05.2012Toimus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises kohtuvaidluses
09.05.2012 toimus Harju Maakohtus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises (2008.a.palgaleppe p.1.3 lähtuvast kokkuleppest tulenevas) kohtuvaidluses.
Loe edasi
17.04.2012KONKURSS: Mina kuulun ametiühingusse
EMSA tahab teada ja talletada erinevaid lugusid, mispärast otsustasid Sina ametiühinguga liituda või miks soovitaksid seda teisele töötajale? On see seotud Sinu maailmavaatega, sooviga ühineda õlg-õla tundega, leida lahendus mingile töökoha probleemile või veel mingi muu ajend? Mida ootad ametiühingust tulevikus? Kas oled mõistnud, et ametiühing on tööriist Sinu tahte väljendamiseks ja kas Sul on olnud selleks võimalust? Kuidas näed seda parimal võimalikul viisil realiseeruvat ? Kirjuta oma lugu, essee või luuletus, kujunda fotost plakat, joonista koomiks, karikatuur, salvesta laul või tee esitusest video – praktiliselt kõik väljendusvõimalused on avatud. Loominguline ja humoorikas lähenemine võivad teenida eripreemiaid. Parimad tööd auhinnatakse, peaauhinnaks stiilne tahvelarvuti (iPad) või nutitelefon (iPhone) - võitja saab valida, kumba eelistab.
Loe edasi
22.03.2012Streik on läbi. Mis edasi?
5.-9. märtsini toimus Eesti uue iseseisvusaja seni suurim streigilaine. Kokku oli streikijaid üle 25 000. Ametiühingute Keskliidu nõudmisi valitsusele toetasid EAKL liikmesorganisatsioonid enam kui 40 aktsiooniga, korraldades sh 20 toetusstreiki. Õpetajaid toetasid streikidega Haritlaste AÜ, Transpordi- ja Teetöötajate AÜ, Raudteelaste AÜ, Vedurimeeste AÜ, Energeetikatöötajate AÜ Liit ja Tervishoiutöötajate Kutseliit (koos Arstide Liiduga). Meie liikmete toetusstreikides osales enam kui 7000 töötajat. Tervishoiuasutustes oli streikijaid üle 4000, Haritlaste Liidust pea 1500, transpordis 800, energeetikas 400 ja raudteel üle 200.
Loe edasi
19.10.2011Töötüli ML „Via Mare“ meeskonna ebaseadusliku koondamise üle
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja AS Baltic Scandinavian Lines (BSL ) on töötülis. EMSA arvates soovitakse Paldiski ja Vuosaari vahel sõitva ML Via Mare operaatorfirma AS BSL-i likvideerimisega ja uue ettevõtte asutamisega vabaneda teatud kohustustest.
Loe edasi
15.02.2010Soome jäämurdjad võivad streigi tõttu seisma jääda
Seoses kollektiivlepingu tähtaja lõppemisega ja uute tingimuste üle läbirääkimiste toppamajäämisega andis Soome Meremeeste Ametiühing täna välja jäämurdjate streigihoiatuse. Streigi algusajaks
Loe edasi
  Vanemad uudised

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)