Juristi nõuanded

06.06.2011 Kas laevakokkadel on õigus sooduspensionile jääda?
Mõnedel laevapere liikmetel on õigus saada väljateenitud aastate pensioni. Kahjuks laevakokad nende hulka ei kuulu. Väljateenitud aastate pensioni määratakse...
Loe edasi
18.05.2011Kas tead, mis on ahistamine ja türanniseerimine?
Kõikidel töötajatel on õigus töötada ilma oma töökohas ahistamise ja türanniseerimise all kannatamata. Kahjuks ei õnnestu paljudel töötajatel seda põhiõigust nautida. Kõikide tööandjate kohustuseks on tagada töötajate kõikide ahistamise ja türanniseerimise vormide kaotamine nende töökohal. Ahistamise ja türanniseerimise lõpetamise eest kannavad samuti vastutust ametiühingud koos töötajatega.
Loe edasi
19.11.2010Töövõime vähenemise tõttu töölepingu ülesütlemine
Tunnen, et minu tervis ei pea enam vastu laevatööl. Liigesed valutavad ja ainult valuvaigistitega saan kuidagi hakkama. Arst ütleb, et tuleb koormust vähendada, aga seda ma ise vähendada ju ei saa – töö on nii intensiivne laevas (olen stjuardess). Vabu töökohti mu kodukohas eriti ei leidu. Haiguslehel olen olnud korduvalt, aga lühiajalised ravid ei võta probleemi ära ja valud tulevad tagasi. Kas minu töölepingu lõpetamisel tervise tõttu ma saan töötuskindlustushüvitist või ei?
Loe edasi
19.11.2010Katseaja kohaldamine mitu korda
Kas võib minuga teha uut töölepingut sama töö tegemiseks peale esimese (tähtajalise) lepingu lõpetamist ja uuesti katseaega rakendada?
Loe edasi
19.11.2010Staaži säilimine lapsega kodus olles
Olin lapsepuhkusel, kas see aeg läheb minu tööstaaži hulka?
Loe edasi
19.05.2010Tööandjale tekitatud kahju hüvitamine
Järjest sagedamini küsitakse meilt, kas tööandja võib nõuda töötajatelt tekkinud kauba puudujäägi hüvitamist kauba letihinnas. Selline korraldus olevat laevadesse jõudnud, kuid keegi pole seda veel kirjalikus vormis näinud. Samas hüvitamist nõutakse ning paljud töötajad on sellega ka pidanud ühel või teisel põhjusel nõustuma.
Loe edasi
  Tagasi

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)