Uudised

20.06.2018Kohus vabastas Vene raudteefirma Tallinnas arestitud laeva (RSS)
Harju maakohus vabastas võla tõttu Paljassaare sadamas arestitud Venemaa riiklikule raudteefirmale kuuluva laeva Peterburg, sest omanik tasus üle 300 000 euro ulatunud võlad.
Loe edasi
20.06.2018ERR-i teleuudised kell 9:00 (RSS)
Loe edasi
18.06.2018Kuivastus vastu kaid sõitnud Regula on tagasi liinil (RSS)
Möödunud nädalal Kuivastu sadamas vastu kaid sõitnud TS Laevade parvlaev Regula ei saanud viga ja on tagasi liinil.
Loe edasi
17.06.2018Horvaatia rannikul on uppumas kaubalaev (RSS)
Horvaatia ranniku lähedal on põhja minemas Türgi lipu all seilanud kaubalaev ning selle 13-liikmelist meeskonda evakueeritakse, teatas Horvaatia transpordiministeerium.
Loe edasi
15.06.2018Regula sõitis Kuivastus vastu kaid, laeva reisid on peatatud (RSS)
TS Laevade parvlaev Regula sõitis täna pärastlõunal Kuivastu sadamas vastu kaid, laeva reisid on kuni kahjustuste väljaselgitamiseni peatatud.
Loe edasi
15.06.2018Meeskond pelgab, et omanik tahab Paljassaares seisvast arestitud laevast lahti saada (RSS)
12 Vene meremeest ootavad elektri ja palgata Tallinnas Paljassaare kai ääres võlgade tõttu arestitud laeval Peterburg. Raudteepraam kuulub Vene riigifirmale Venemaa Raudtee, mis on juba eelmisest aastast võlgu 350 000 eurot remondi eest Riias, sadamatasud ning meremeestele palgad.
Loe edasi
14.06.2018Arstid loodavad, et järgmised kollektiivlepingu läbirääkimised lähevad sujuvalt, sest Haigekassa rahaline seis on hea (RSS)
Haiglate liit loodab oma nägemuse järgmisest tervishoiutöötajate kollektiivlepingust esitada augustis. Arstide liit on optimistlik ning usub, et kuna Haigekassal on nüüd rohkem raha, kulgevad ka läbirääkimised varasemast sujuvamalt. Madis Hindre räägib lähemalt
Loe edasi
13.06.2018Nimekiri: Tallinna Sadama aktsionärid (RSS)
Kolmapäevast on avalik Tallinna Sadama aktsionäride nimekiri, mille ERR.ee avaldab kauplemise eelse seisuga täismahus.
Loe edasi
13.06.2018Tallink kaalub uue laeva tellimist (RSS)
Tallinki uusim laev Megastar on ettevõtte ootusi ületanud ja kontsern kaalub Megastar II tellimist.
Loe edasi
13.06.2018Tallinna Sadama aktsia läks börsile (RSS)
Margitta Otsmaa.
Loe edasi
12.06.2018Tallinki aktsionärid saavad dividendi 3 senti aktsialt (RSS)
Tallink Grupi aktsionärid otsustasid teisipäevasel üldkoosolekul maksta dividendi 0,03 eurot aktsia kohta ehk kokku summas 20,1 miljonit eurot.
Loe edasi
12.06.2018Venemaal Volgogradis hukkus laevaõnnetuses kümme inimest (RSS)
Kümme inimest hukkus ja üks jäi teadmata kadunuks, kui Venemaal Volgogradis põrkasid kokku katamaraan ja pargas, ütles piirkonna kuberner Andrei Botšarov.
Loe edasi
10.06.2018Riik otsib võimalusi töötajaid tööõnnetuste vastu kindlustada (RSS)
Sotsiaalministeerium töötab välja tööõnnetuse- ja kutsehaiguskindlustust, mis hüvitaks töötajatele töökeskkonnas juhtunud õnnetuste kulud ning jätaks ära praegused pikad kohtuvaidlused.
Loe edasi
09.06.2018Parvlaev Mercandia jõuab pühapäeva hilisõhtuks Eestisse (RSS)
Suvel Virtsu-Kuivastu liini teenindama hakkav parvlaev Mercandia VIII asus reede pärastlõunal teele Rootsist Landskronast ja jõuab Rohuküla sadamasse eeldatavalt pühapäeva hilisõhtul.
Loe edasi
07.06.2018Kohus kaevandusfirmal traagilises tööõnnetuses süüd ei leidnud (RSS)
Viru maakohus mõistis neljapäeval Enefit Kaevandused AS-i ja selle kaks juhtivtöötajat kahe kaevuri hukkumisega tööõnnetuses õigeks.
Loe edasi
07.06.2018Sillamäe sadam tahab reisiterminali rajamiseks riigilt tuge (RSS)
Peaminister Jüri Ratase ja endise peaministri, praeguse Sillamäe sadama eestvedaja Tiit Vähi kohtumisel arutati Sillamäele reisiterminali rajamist.
Loe edasi
07.06.2018Sillamäe Sadam taastaks Soome-suunalise reisilaevaliikluse (RSS)
Peaminister Jüri Ratase ja endise peaministri, praeguse Sillamäe sadama eestvedaja Tiit Vähi kohtumisel otsiti riigi ja eraettevõtluse kokkupuutepunkte, mis aitaksid kaasa nii Ida-Virumaa kui ka kogu Eesti arengule. Ühe võimalusena nähti taastada Sillamäe sadamas üle kümne aasta tagasi katkenud reisilaevaliiklus Eesti ja Soome vahel. Rene Kundla.
Loe edasi
07.06.2018Tallinna Sadama aktsia hinnaks kujunes 1,70 eurot (RSS)
Eile lõppes Tallinna Sadama aktsiate märkimine. Täna teatas sadam börsile, et aktsiate pakkumise lõplik hind on 1,70 eurot aktsia kohta, mis on pakkumise hinnavahemiku 1,40-1,80 eurot ülemises veerandis. Majanduseksperdi Kristjan Lepiku sõnul võib esmast aktsiate pakkumist lõpliku hinna põhjal pidada üsna hästi õnnestunuks. Jane Saluorg.
Loe edasi
06.06.2018Aprillis peatus majutusettevõtetes mullusest vähem turiste (RSS)
Majutusettevõtetes peatus tänavu aprillis 251 000 sise- ja välisturisti ehk kolm protsenti vähem kui eelmise aasta aprillis, vähenes välisturistide arv, siseturistide arv jäi aga mullusele tasemele.
Loe edasi
04.06.2018Leht: tööandjad teevad töötajale ravikindlustuse vajaduse tekkimisel (RSS)
Haiglasse jõuavad erakorralist ravi vajavad ravikindlustuseta, kuid tegelikult töötavad patsiendid, kellele tööandja teeb kindlustuse viimasel hetkel.
Loe edasi
03.06.2018Saarlane: laupäeval oleks Sõrve säär Saaremaast äärepealt eraldatud (RSS)
Riiast Soome Pietarsaari sadamasse teel olnud kaubalaeva meeskonnale oli laupäeva hommikul kursi valikul Saaremaa märkamatuks jäänud ja laev oli võtnud kursi otse läbi Sõrve sääre.
Loe edasi
31.05.2018Heiko Rannula jätkab Pärnu Sadama peatreenerina ka uuel hooajal (RSS)
Kolmapäeval sõlmisid Pärnu Sadama korvpalliklubi juht Johan Kärp ja senine peatreener Heiko Rannula lepingu, mille alusel jätkab Rannula senisel ametikohal ka uuel hooajal.
Loe edasi
30.05.2018Anvelt tahab ebaseadusliku tööjõu kasutajate trahve kümnekordistada (RSS)
Siseministeerium on võtnud ülesandeks ebaseadusliku töötamise vähendamise, et suurendada ettevõtluses ausat konkurentsi ja tõsta riigi maksutulu. Tööandjatele, kes kasutavad ebaseaduslikku tööjõudu, on kavas rakendada täiendavaid sanktsioone.
Loe edasi
30.05.2018Maksuamet tahab ümbrikupalga eest ka töötajad vastutama panna (RSS)
Ümbrikupalkade vastu võitlemiseks peab senisest solidaarsemalt vastutama ka töövõtja, sest kiiret palgakasvu lubav tööjõuturg võimaldab töötajal mitte töötada seal, kus makstakse mustalt, ütles maksuameti peadirektor Valdur Laid. Töövõtja suuremat vastutust peavad vajalikuks ka kaubandus-tööstuskoda ning hotellide ja restoranide liit.
Loe edasi
29.05.2018Brasiilia on veokijuhtide streigist halvatud (RSS)
Brasiilias jätkus esmaspäeval kaheksandat päeva riigis kütuse-, kauba- ja toidutranspordi halvanud veokijuhtide streik hoolimata ebapopulaarse presidendi Michel Temeri otsusest rahuldada veokijuhtide tähtsamad nõudmised.
Loe edasi
29.05.2018Vabatahtlikku pensionisambasse panustab vaid käputäis tööandjaid (RSS)
Kolmas ehk vabatahtlik pensionisammas ei ole Eesti tööealise elanikkonna seas kuigi populaarne. Ka tööandjad ei ürita töötajaid omapoolset panustamist pakkudes kolmandasse sambasse investeerima innustada, sest inimesed eelistavad rohkem palka kohe kätte saada, selmet võtta see pisku välja pensionieas. Üksikuid vastupidiseid näiteid siiski on.
Loe edasi
29.05.2018Riik asub maksusoodustuste abil laevu Eesti lipu alla meelitama (RSS)
Kui kõik läheb plaanitult, jõustuvad uuest aastast laevandussektoris maksusoodustused laevade Eesti lipu alla meelitamiseks.
Loe edasi
29.05.2018Euroopa Parlament kiitis heaks lähetatud töötajate direktiivi reformi (RSS)
Euroopa Parlament kiitis teisipäeval heaks lähetatud töötajate direktiivi muudatused, milles liikmesriigid leppisid põhimõtteliselt kokku 2017. aasta sügisel, kui Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja oli Eesti.
Loe edasi
28.05.2018Linda Line plaanib taastada Tallinna-Helsingi liini juuni lõpuks (RSS)
Tallinna-Helsingi liinil Linda Line Expressi kaubamärgi all tegutsev Lindaliini AS plaanib juunikuu lõpuks taastada kiirlaevaliikluse kahe pealinna vahel.
Loe edasi
28.05.2018Kõik rahvakultuuri keskuse töötajad Viljandisse kolida ei taha (RSS)
Tallinnast välja kolitavale rahvakultuuri keskusele on uus direktor ja tööruumid leitud ning Viljandis alustatakse tegevust aasta lõpul. Koos ruumide remondi organiseerimisega tuleb uuel juhil läbi hammustada veel üks kõva pähkel - kõik keskuse 18 töötajat Viljandisse kolida siiski ei soovi.
Loe edasi
26.05.2018Simson tõstis Tallinna Sadama nõukogu liikmete tasu (RSS)
Majandusminister Kadri Simson tõstis riigile kuuluva äriühingus Tallinna Sadam nõukogu liikmete tasu.
Loe edasi
25.05.2018Tallinna Sadama aktsiamüügi hinnavahemik on 1,4-1,8 eurot (RSS)
Tallinna Sadama esmase avaliku aktsiamüügi (IPO) hinnavahemik on 1,4-1,8 eurot, selgub reedel lehtedes avaldatud pakkumisteatest.
Loe edasi
25.05.2018Peeter Koppel: Tallinna Sadama aktsiast võib saada rahvaaktsia (RSS)
SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel märkis Tallinna Sadama aktsia esmapakkumise hinnataset kommenteerides, et sellest võib saada rahvaaktsia.
Loe edasi
23.05.2018Tallink noteerib aktsiad ka Helsingi börsil (RSS)
AS Tallink Grupi nõukogu otsustas algatada aktsiate teisese noteerimise Nasdaq Helsingi väärtpaberibörsil.
Loe edasi
22.05.2018Ratas soovib taastada kohtumised ametiühingute ja tööandjate esindajatega (RSS)
Peaminister Jüri Ratas kohtus teisipäeval Stenbocki majas Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu esindajatega, et taastada aastate eest katkenud kolmepoolsete kohtumise traditsioon.
Loe edasi
22.05.2018EMSA liikmetest sadamatöötajad said õnnetusjuhtumi kindlustuse.
Loe edasi
21.05.2018Fotod: D-terminali uus sõiduautode check-in ala ootab Reidi tee valmimist (RSS)
Tosin päeva tagasi kolis Tallinna Sadama D-terminali sõiduautodega reisile registreerimise ala sadama Kadrioru poolsesse külge, kuhu praegu on pääs mõnevõrra tülikas, kuniks valmib Reidi tee.
Loe edasi
12.10.2015Ginter uutest praamidest: laevadel on juba tunda praami hõngu (RSS)
Tallinna Sadama juhatuse liige Carri Ginter külastas eelmisel nädalal Poola laevafirmasid, kes ehitavad Saaremaa ja Hiiumaa vahele uusi parvlaevu, tema sõnul käib laevadega suur töö ja praami hõngu on neil juba tunda.
Loe edasi
27.06.2013Prangli uus parvlaev valmib plaanitust varem (RSS)
Prangli liinil sõitma hakkava reisiparvlaeva Wrangö valmimise tähtaega on muudetud ja laev valmib esialgu plaanitust pool aastat varem – 2014. aasta märtsi asemel juba selle aasta septembri lõpuks. Loe edasi >
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirmal töötajatega tüli majas (RSS)
Tallink Grupi tütarfirma HTG Invest töötajad pöördusid riikliku lepitaja poole, kuna tööandja pole töötajatega kollektiivläbirääkimistesse astunud.
Loe edasi
07.05.2013Tallinki tütarfirma töötüli hakkab lahendama lepitaja (RSS)
Tallinki kontserni kuuluvas 40 töötajaga sadamaettevõttes HTG Invest on puhkenud kollektiivne töötüli, millele asub lahendust otsima riiklik lepitaja. Loe edasi >
Loe edasi
17.04.2013Kaubalaev põrkas Botnia lahel tankeriga kokku (RSS)
Hollandi kaubalaev M/V Varnebank põrkas eile õhtul Botnia lahes kokku kütusefirmale Neste Oil kuuluva tankeriga M/T Neste, mis vedas diislikütust. Loe edasi >
Loe edasi
08.04.2013Kriis viis Euroopas 5,9 miljonit töökohta (RSS)
Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni täna avaldatud andmetest selgub, et Euroopa Liidus on pärast majanduskriisi puhkemist 2008 aastal kadunud 5,9 miljonit töökohta.
Loe edasi
05.03.2013Euroopa Transporditöötajate Föderatsiooni (ETF) Merendussektsiooni juhatusest
26. veebruaril toimus Brüsselis järjekordne ETF-i merendussektsiooni juhatus. EMSA-st osales peasekretär Kaia Vask. Alljärgnevalt lühike ülevaate mõnedest arutelul olnud teemadest.
Loe edasi
05.03.2013Ühtsetele seisukohtadele tehnoloogia valmisoleku ja NECA ala kehtestamise vajalikkuse osas ei jõutud
4.märtsil korraldas HELCOM Helsingis Katajanoka keskuses konverentsi „Läänemeri – NECA“, kus osalesid Läänemere riikide, aga samuti Suurbritannia, Belgia ning teiste maade ja firmade esindajad ning HELCOM-i sekretariaadi liikmed.
Loe edasi
22.02.2013Head lugemist töösuhetest
\"Minna või mitte minna...?\" küsib kolmandik eestimaalasi Eestist lahkumise mõtteid mõlgutades. Õnneks teostuseni neist rõhuv enamik ei jõua.
Loe edasi
20.02.2013AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestustest
AS Tallink Grupp tütarettevõtete töötajate töötasude ümberarvestused, millega EMSA on tegelenud juba 2008.a.alates, on 2013.aastal viinud töövaidluskomisjoni vahendusel sõlmitud kompromisslepingute puhul 22 lahenduseni üldsummas 19952 eurot.
Loe edasi
19.02.2013EMSA-kad kohtusid Tööinspektsiooniga
EMSA nõupidamiste ruumis regulaarselt toimuval usaldusisikute infopäeval 14.02.2013 kohtusid emsakad EV Tööinspektisooni esindajate, Põhja piirkonna osakonnajuhataja kt. Heiki Lugna ja mereteenistuse vastselt ametisse asunud inspektori Veigo Tumaševskiga.
Loe edasi
19.02.2013Tallinnas toimus 12. veebruaril rahvusvaheline ümarlaud „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region„
12. veebruaril osales EMSA esimees Jüri Lember Tallinnas korrldatud rahvusvahelisel ümarlaual „Towards green and efficient maritime cluster in the Central Baltic region „, mis oli korraldatud EL INTERREG IV A projekti raames.
Loe edasi
18.02.2013Toimus Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajate ühisnõupidamine
6.veebruaril kohtusid üle aastase vaheaja järel ühisnõupidamisel Eesti Laevaomanike Liidu ja EMSA juhatuse esindajad. Põhiaruteluks oli võimaliku teise laevaregistri temaatika Eestis.
Loe edasi
15.01.2013Teadmiseks EMSA liikmetele!
EMSA volikogu leidis oma aastalõpu istungil, et saadud töötasu kontrolliks vajalikke dokumente võetakse vastu kuni 31. jaanuarini 2013.aastal.
Loe edasi
19.12.20127. detsembril toimus EMSA volikogu aastalõpu koosolek.
2012. aasta võeti kokku esimehe Jüri Lemberi tegevusaruandega. Pandi paika prioriteedid EMSA töös eelseisvaks 2013. aastaks ning võeti vastu 2013. aasta eelarve.
Loe edasi
31.10.2012EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad jõudsid sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas
Eile 30.10. 2012 jõudsid EMSA ja AS Tallink Grupp esindajad sisulise kokkuleppeni kohtuliku kompromissi osas, mis võimaldaks lõpetada ebaharilikult pikaks veninud kohtuskäimise kohtu poolt kinnitatud pooltevahelise kokkuleppe alusel.
Loe edasi
05.10.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja Tallink Grupi vahel
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing ja AS Tallink Grupp koos tütarettevõtete OÜ Hansaliinid ja OÜ HT Laevateenindus allkirjastasid täna uue kollektiivlepingu, mis kehtib kuni 31.12.2013.
Loe edasi
13.09.2012Sõlmiti kollektiivleping EMSA ja DFDS Seaways OÜ vahel
11. septembril allkirjastasid EMSA ja DFDS Seaways OÜ ml Patria Seaways kollektiivlepingu kehtivusega kuni 2014.aasta lõpuni.
Loe edasi
04.09.2012Läänemere aktsiooninädal 2012
3.-7. septembrini toimub ITF-i Läänemere aktsiooninädal. Vabatahtlikud ametiühinguliikmed ITF-i inspektorite juhtimisel kontrollivad kümnetes Läänemere-äärsetes sadamates peatuvate mugavuslipulaevade töö- ja elamistingimusi. Eesti inspektsioonidest võtavad osa 2 vabatahtlikku Norrast ning 2 Eesti dokkerit osalevad Norra sadamalinna Larvik’i laevakontrolli meeskonna töös.
Loe edasi
28.08.2012Tere Kool! Merekool!
1.septembril tähistatakse vastvalminud Lennusadamas tarkusepäeva heategevusüritusega \\\"Tere Kool! Merekool!\\\"
Loe edasi
20.06.2012Tallinki ja EMSA kollektiivlepingu läbirääkimised
18.mail tegi EMSA Tallinkile uue kollektiivlepingu läbirääkimiste alustamise ettepaneku koos kõnesoleva lepingu kaasajastatud eelnõuga, millele oli eelnenud paarikuine teksti lihvimine koos laevade usaldusisikutega.
Loe edasi
01.06.2012Kohtulahend - töötaja vallandamine tunnistati põhjendamatuks
EMSA sai lõpuks kauaoodatud kohtulahendi, kus töötaja vallandamine mõne kliendi kahtlaste kaebuste alusel tunnistati põhjendamatuks ja mõisteti välja hüvitis üle 2000 euro.
Loe edasi
16.05.2012Toimus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises kohtuvaidluses
09.05.2012 toimus Harju Maakohtus teine korraldav kohtuistung Tallinki ja EMSA vahelises (2008.a.palgaleppe p.1.3 lähtuvast kokkuleppest tulenevas) kohtuvaidluses.
Loe edasi
16.05.2012EMSA kohtus Tallink Grupi personalidirektor Vahur Ausmehega
30.04.2012 kohtusid Tallinki peahoones EMSA esimees ja Tallinki peausaldusisikud Anne Sisask ning Mati Elmers Tallink Grupi personalidirektori Vahur Ausmehega. Töise kohtumise teemadeks olid ML Baltic Printsess stjuardesside tööajarežiim, töötajatele korralise puhkuse võimaldamine kahes osas, kaupluste müüjate laevadevaheline rotatsioon, Shuttle`te 6 reisi tööajakorraldus jpm.
Loe edasi
17.04.2012KONKURSS: Mina kuulun ametiühingusse
EMSA tahab teada ja talletada erinevaid lugusid, mispärast otsustasid Sina ametiühinguga liituda või miks soovitaksid seda teisele töötajale? On see seotud Sinu maailmavaatega, sooviga ühineda õlg-õla tundega, leida lahendus mingile töökoha probleemile või veel mingi muu ajend? Mida ootad ametiühingust tulevikus? Kas oled mõistnud, et ametiühing on tööriist Sinu tahte väljendamiseks ja kas Sul on olnud selleks võimalust? Kuidas näed seda parimal võimalikul viisil realiseeruvat ? Kirjuta oma lugu, essee või luuletus, kujunda fotost plakat, joonista koomiks, karikatuur, salvesta laul või tee esitusest video – praktiliselt kõik väljendusvõimalused on avatud. Loominguline ja humoorikas lähenemine võivad teenida eripreemiaid. Parimad tööd auhinnatakse, peaauhinnaks stiilne tahvelarvuti (iPad) või nutitelefon (iPhone) - võitja saab valida, kumba eelistab.
Loe edasi
22.03.2012Streik on läbi. Mis edasi?
5.-9. märtsini toimus Eesti uue iseseisvusaja seni suurim streigilaine. Kokku oli streikijaid üle 25 000. Ametiühingute Keskliidu nõudmisi valitsusele toetasid EAKL liikmesorganisatsioonid enam kui 40 aktsiooniga, korraldades sh 20 toetusstreiki. Õpetajaid toetasid streikidega Haritlaste AÜ, Transpordi- ja Teetöötajate AÜ, Raudteelaste AÜ, Vedurimeeste AÜ, Energeetikatöötajate AÜ Liit ja Tervishoiutöötajate Kutseliit (koos Arstide Liiduga). Meie liikmete toetusstreikides osales enam kui 7000 töötajat. Tervishoiuasutustes oli streikijaid üle 4000, Haritlaste Liidust pea 1500, transpordis 800, energeetikas 400 ja raudteel üle 200.
Loe edasi
19.10.2011Töötüli ML „Via Mare“ meeskonna ebaseadusliku koondamise üle
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja AS Baltic Scandinavian Lines (BSL ) on töötülis. EMSA arvates soovitakse Paldiski ja Vuosaari vahel sõitva ML Via Mare operaatorfirma AS BSL-i likvideerimisega ja uue ettevõtte asutamisega vabaneda teatud kohustustest.
Loe edasi
15.02.2010Soome jäämurdjad võivad streigi tõttu seisma jääda
Seoses kollektiivlepingu tähtaja lõppemisega ja uute tingimuste üle läbirääkimiste toppamajäämisega andis Soome Meremeeste Ametiühing täna välja jäämurdjate streigihoiatuse. Streigi algusajaks
Loe edasi
  Vanemad uudised

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)