Radikaliseerumise lätted
Lisatud 05.12.2018

Vaatame nüüd enda ümber ringi, ega ometi keegi tänastest rahuvõitlejatest süüdi pole? Paraku on üleolevus ja hoolimatus sage nähtus, millega ametiühingud on õppinud päevast päeva toime tulema või siis ka mitte toime tulema. Ühe Eesti ametniku vägivaldsele ülbusele mitte pidada läbirääkimisi olulise riikliku funktsiooni täitjate õiguspärase esindusega vastas teine, just sellise dialoogi tagamise eest vastutav Eesti ametnik, täieliku tegevusetusega.

Õigupoolest tegutses siiski – mõtles välja absurdse kalambuuri, miks Eesti riigitöötajal polegi õigust rahvusvaheliselt tunnustatud õigustele, ja hääletas maha ametiühingute taotluse riigisektori töötajate läbirääkimisõiguste konventsiooni ratifitseerimiseks.

Samast allikast kostab üleolekut ka kõigile katsetele anda toimiv kaitse töötajate esindajatele ebaõiglase vallandamise vastu. Rahvusvahelist raamistikku austades peaks see ametnik neid ettepanekuid tegema ise, uurima ise, kas ILO reeglid on kohaldatud viisil, et ebaõigluse vastu saab ka päriselt astuda legaalseid teid pidi.  Loe edasi siit.


Tagasi

Viimased uudised

Välisuudised (RSS)